Ogłoszenia Duszpasterskie 18.08.2024

1. Bardzo serdecznie witamy gości spędzających na terenie naszej parafii czas urlopu czy  wakacji i życzymy wszystkim dużo słońca oraz Bożego wypoczynku.
  1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym przypadają ponadto:
    • we wtorek – wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła;
    • w środę – wspomnienie św. Piusa X, Papieża;
    • w czwartek – wspomnienie NMP Królowej;
    • w sobotę – święto św. Bartłomieja, Apostoła.
  1. W  środę zapraszamy na Nowennę do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy  po Mszy św. o godz. 7.30 i 18.00.
  1. W czwartek o godz. 16.30  modlitwa dziękczynna  za dar intronizacji  z prośbą o jej dobre owoce.
  1. W piątek po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu, Godzinki o Bożym Miłosierdziu, Koronka i adoracja do godz. 19.30.
  1. Wspólnotę Żywego Różańca zapraszamy w sobotę o godz. 7.00 na Różaniec, o godz. 7.30 na Mszę św. w intencji wspólnoty  i wymianę  tajemnic różańcowych.

7. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone w dniu dzisiejszym na tacę inwestycyjną przeznaczone na przebudowę Domu Parafialnego.

1. Jeśli chodzi o prace przy przebudowie Domu Parafialnego. W minionym tygodniu rozpoczęto przygotowanie zbrojenia do stropu na parterze. W bieżącym tygodniu planowane są dalsze prace przy  przygotowaniu zbrojenia do zalania stropu. Za wszelkie ofiary składane także w biurze parafialnym z wpisem do Księgi  Ofiarodawców dziękujemy staropolskim „Bóg zapłać” i zwracamy się z serdeczną prośbą o wspieranie tych prac ofiarami i modlitwą.
  1. Paniom z Koła Misyjnego wyrażamy wdzięczność  za za przygotowanie wiązanek kwiatów i ziół na  czwartkową Uroczystość Wniebowzięcia NMP a wszystkim za wszelkie złożone przy tej okazji ofiary przeznaczone na cele misyjne. Zebrano 2228,50 zł. Bóg zapłać!
  1. Dziękujemy także za ofiary złożone do puszek w minioną niedzielę, przeznaczone na KUL i uczelnie katolickie.  Zebraliśmy 1454, 34 zł.
  1. Przy wyjściu z kościoła  można nabyć aktualną prasę katolicką: Gościa Niedzielnego, Niedzielę i naszą parafialną gazetkę Miłosierdzie.
  1. W związku z tzw. ustawą Kamilka informujemy, że Standardy ochrony małoletnich w parafii zanjdują się w gablotce przed kościołem, są dostępne w kancelarii parafialnej oraz znajdują się na stronie internetowej naszej parafii.
  1. W minionym tygodniu odeszli do wieczności nasi Parafianin: śp. Edwad Hering l. 75 z ul. Cylkowskiego i śp. Zdzisław Zagrobelny l. 88 z ul. Powstania Wielkopolskiego. Ich i wszystkich naszych zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek …