Ogłoszenia Duszpasterskie 28.08.2024

1. Bardzo serdecznie witamy gości spędzających na terenie naszej parafii czas urlopu czy wakacji i życzymy wszystkim dużo słońca oraz Bożego wypoczynku.
  2. Od następnej niedzieli czyli od 1 września br. kontynuujemy dotychczasowy tzn wakacyjny porządek Mszy św. niedzielnych czyli rano o godz. 8.00 potem o 10.00, 11.30, 13.00 i 18.00. Nie będzie zatem Mszy św. o godz. 7.00 i 8.30. Intencje Mszy św. zamawiane o tych godzinach będą sprawowane w kocelebrze o godz. 8.00. Gdyby komuś nie pasowało to prosimy o kontakt w kancelarii parafialnej. Spowiedz przed Mszą sw. o godz. 8.00 będzie 15 minut wcześniej.
  3. Od następnego poniedziałku – tj. 2 września rozpoczynamy nowy rok szkolny. Msza św. na rozpoczęcie roku zostanie odprawiona w następna niedzielę tj. 8 września wg następującego porządku:
  • dla uczniów szkół podstawowych wraz z rodzicami i nauczycielami o godz. 11.30.
  • dla młodzieży szkół średnich o godz. 18.00.
  • poświęcenie tornistrów dla pierwszoklasistów odbędzie się w niedzielę za 2 tygodnie tj. 15.09.br. na Mszy św. o godz. 11.30.

4. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy po Mszy św. o godz. 7.30 i 18.00.

5. W czwartek o godz. 16.30 modlitwa dziękczynna za dar intronizacji z prośbą o jej dobre owoce.

6. W piątek po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu, Godzinki o Bożym Miłosierdziu, Koronka i adoracja do godz. 19.30.

7. Wspólnotę Żywego Różańca zapraszamy w sobotę o godz. 7.00 na Różaniec, o godz. 7.30 na Mszę św. w intencji wspólnoty i wymianę tajemnic różańcowych.

8. Spotkanie dla rodziców dzieci, które w 2025 r. pragną przystąpić do I-komunii św. odbędzie się w następny poniedziałek tj. 09.09.br. o godz. 19.00 w kościele. Informujemy, że I-komunia w 2025 roku planowana jest na sobotę 10 maja 2025r.

9. Młodzież klas I szkół średnich pragnącą w bieżącym roku szkolnym przyjąć sakrament bierzmowania i ich rodziców zapraszamy w niedzielę za 2 tygodnie tj. 15.09.br. na Msze św. o godz. 18.00 a po Niej na pierwsze spotkanie w kościele. Katechezy przygotowujące do bierzmowania będą we wtorki o godz. 19.00 w salce w kościele.

10. W niedzielę 22 września br. przybędą do naszej parafii relikwie św. Wojciecha, patrona naszej archidiecezji peregrynujace po parafiach w ramach przygotowania do obchodów 100-lecia archidiecezji i Roku Świętego w Kościele. W gazetce Miłosierdzie, w gablotce i na stronie internetowej zamieszczony jest ramowy program peregrynacji. Poprzedzona będzie nowenną i tridium modlitewnym, które poprowadzi Ks. Emilian Sigel SAC (Pallotyn).

11. W związku z peregrynacją i pracami budowlanymi przedstawicieli Rady Parafialnej Duszpasterskiej i Ekonomicznej oraz liderów poszczególnych wspólnot z naszej parafii serdecznie zapraszamy na spotkanie we wtorek 03.09. br. o godz. 18.45 do salki w kościele.

12. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w minioną niedzielę na tacę inwestycyjną przeznaczone na przebudowę Domu Parafialnego.Zebraliśmy 7845 zł.

13. Jeśli chodzi o prace przy przebudowie Domu Parafialnego. W minionym tygodniu wykonano zbrojenia do stropu na parterze. W bieżącym tygodniu planowane jest dokończenie tych prac i zalania stropu. Za wszelkie ofiary składane także w biurze parafialnym z wpisem do Księgi Ofiarodawców dziękujemy staropolskim „Bóg zapłać” i zwracamy się z serdeczną prośbą o wspieranie tych prac ofiarami i modlitwą. W tym tygodniu wplynęło 3200 zł.

14. Przy wyjściu z kościoła można nabyć aktualną prasę katolicką: Gościa Niedzielnego, Niedzielę i naszą parafialną gazetkę Miłosierdzie.

Wszystkim życzymy radosnej niedzieli i błogosławionego tygodnia.