Ogłoszenia Duszpasterskie

1. Nabożeństwo różańcowe przez cały miesiąc październik w dni powszednie: dla dorosłych o godz.17.30, dla dzieci we wtorki i piątki o godz. 16.30 a dla młodzieży we wtorki i piątki o godz.17.30. W niedzielę nabożeństwo różańcowe dla całych rodzin o godz. 17.30.
  2. Rodziców dzieci przygotowujących się do I-komunii św. zapraszamy w poniedziałek o godz. 19.00 na spotkanie do kościoła.
  1. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy  po Mszy św. o godz. 7.30 i  popołudniu w ramach nabożeństwa różańcowego.
  1. Chorych z posługą sakramentalną Ks. Proboszcz odwiedzi w piątek od godz. 9.00.
  1. W następną  niedzielę, będziemy przeżywać XXIV Dzień Papieski pod hasłem: „Św. Jan Paweł II. Ewangelia starości i cierpienia. Po Mszy św. tradycyjna zbiórka do puszek przy wyjściu z kościoła na stypendia dla dzieci i młodzieży objętej  opieką Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
  1. W niedzielę za tydzień, 13 października przypada też ostatni w tym roku dzień czuwania fatimskiego. W programie uroczysta Msza św. o godz. 18.00, ok. godz. 19.00 Różaniec Fatimski a o godz. 19.30 procesja z Figurą Pani Fatimskiej wokół kościoła i Apel Jasnogórski. Na nabożeństwo przynieśmy ze sobą świece. W tym dniu różaniec  będzie tylko ok. godz. 19.00.
  1. Kartki z wypominkami za naszych zmarłych można składać podczas niedzielnej tacy a także w zakrystii lub w biurze parafialnym. By uniknąć pomyłek tzw. „wypominki całoroczne”, prosimy składać osobiście w zakrystii lub biurze parafialnym. Intencje na Msze św.  zbiorowe, które będą odprawiane w Dzień Zaduszny tj. 2 listopada o godz. 9.00 i 18.00 prosimy, by wyraźnie zaznaczyć, że chodzi o Mszę św. zbiorową i podać godzinę.
  1. .Jeśli chodzi o prace przy przebudowie Domu Parafialnego. W minionym tygodniu postawiono wszystkie  ścianki działowych na parterze i zdjęto stemple na parterze oraz uporządkowano całą kondygnację parteru. W bieżącym tygodniu planowane jest wykonanie wjazdu do garażu i obsypanie ziemią budynku. W tym tygodniu na ten cel wpłynęło 3605,45 zł.  Za wszelkie ofiary składane także w biurze parafialnym z wpisem do Księgi Ofiarodawców i przesyłane na konto parafialne dziękujemy staropolskim „Bóg zapłać” i zwracamy się z serdeczną prośbą o dalsze wspieranie tych prac ofiarami i modlitwą.
  1. .W dniu dzisiejszym przed kościołem zbiórka do puszek na Gdańskie Seminarium Duchowne. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!
  1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli i  Miłosierdzia, które można nabyć przy wyjściu z kościoła.
  1. Wszystkim życzymy radosnej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże!