Ogłoszenia Duszpasterskie 13.10.2024

1. W dniu dzisiejszym,   przeżywać XXIV Dzień Papieski pod hasłem: „Św. Jan Paweł II. Ewangelia starości i cierpienia. Po Mszy św. tradycyjna zbiórka do puszek przy wyjściu z kościoła na stypendia dla dzieci i młodzieży objętej  opieką Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
  1. Dzisiaj, 13 października przypada też ostatni w tym roku dzień czuwania fatimskiego. W programie uroczysta Msza św. o godz. 18.00, ok. godz. 19.00 Różaniec Fatimski a o godz. 19.30 procesja z Figurą Pani Fatimskiej wokół kościoła i Apel Jasnogórski. Na nabożeństwo przynieśmy ze sobą świece. Dzisiaj różaniec  będzie tylko ok. godz. 19.00.
  1. Nabożeństwo różańcowe w dni powszednie:  dla dorosłych o godz.17.30, dla dzieci we wtorki i piątki o godz. 16.30. Zachęcam szczególnie tych, którzy w tym roku na różańcu jeszcze nie byli.
  1. We wtorek wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00, o godz. 18.00 Msza św. w intencji Apostolstwa MB Patronki Dobrej Śmierci a po Niej spotkanie w salce w kościele.
  1. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy  po Mszy św. o godz. 7.30 i w ramach różańca o godz. 17.30.
  1. W czwartek o godz. 16.30  modlitwa dziękczynna  za dar Intronizacji NSPJ z prośbą o jej dobre owoce.
  1. W piątek po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu, Godzinki o Bożym Miłosierdziu, Koronka i adoracja do godz. 19.30.
  1. Kartki z wypominkami za naszych zmarłych można składać podczas niedzielnej tacy a także w zakrystii lub w biurze parafialnym. By uniknąć pomyłek tzw. „wypominki całoroczne”, prosimy składać osobiście w zakrystii lub biurze parafialnym. Intencje na Msze św.  zbiorowe, które będą odprawiane w Dzień Zaduszny tj. 2 listopada o godz. 9.00 i 18.00 prosimy, by wyraźnie zaznaczyć, że chodzi o Mszę św. zbiorową.
  1. Jeśli chodzi o prace przy przebudowie Domu Parafialnego. W minionym tygodniu przygotowano do zalania betonem wjazd do garażu, obsypano ziemią teren wokół budynku, wykonano attykę i uporządkowano parterową część budynku. W bieżącym tygodniu planowane jest  dokończenie ścianek działowych na piętrze i wykonanie wjazdu do garażu.  Za wszelkie ofiary składane także w biurze parafialnym z wpisem do Księgi Ofiarodawców i przesyłane na konto parafialne dziękujemy staropolskim „Bóg zapłać” i zwracamy się z serdeczną prośbą o dalsze wspieranie tych prac ofiarami i modlitwą.
  1. W następną niedzielę taca inwestycyjna przeznaczona będzie na przebudowę Domu Parafialnego.
  1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli, Listu do Pani i Miłosierdzia. Czasopisma można nabyć przy wyjściu z kościoła.
  1. W minionym tygodniu odeszła do wieczności nasza Parafianka: śp. Stanisława Dembiczak l 92 z ul. Bohaterów Starówki Warszawskiej. Ją i wszystkich naszych zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek …
  1. Wszystkim życzymy radosnej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże!