Ogłoszenia Duszpasterskie 20.10.2024

1. Ostatnie w tym roku nabożeństwa różańcowe: dla dorosłych o godz. 17.30, dla dzieci we wtorek i piątek o godz. 16.30 a dla młodzieży we wtorek i piątek o godz. 16.30. Serdecznie zapraszamy.
  2. Wspólnotę Czcicieli Bożego Miłosierdzia  i wszystkich, którzy chcą włączyć się w tę grupę apostolską zapraszamy we wtorek na wieczorną Mszę św. a potem na spotkanie w salce na plebanii.
  1. Nasza Schola Parafialna „Epifania”pragnie zachęcic do włączenia się w śpiew w scholii mężczyzn i kobiety. Osoby, które chciałyby śpiewać  na chwałę Panu Bogu proszone są o przybycie w środę o godz. 18.00 na próbę do salki w kościele lub kontakt ze scholą lub ks. Proboszczem. Gorąco zachęcamy. Nie bójmy się.
  1. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy  po Mszy św. o godz. 7.30 i w ramach różańca o godz. 17.30.
  1. W czwartek o godz. 16.30  modlitwa dziękczynna  za dar Intronizacji NSPJ z prośbą o jej dobre owoce.
  1. W piątek po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu, Godzinki o Bożym Miłosierdziu, Koronka  i adoracja w ciszy do godz. 19.30.
  1. Wspólnotę Żywego Różańca zapraszamy w sobotę o godz. 7.00 na Różaniec, o godz. 7.30 na Mszę św. w intencji wspólnoty  i wymianę  tajemnic różańcowych.
  1. Kartki z wypominkami za naszych zmarłych można składać podczas niedzielnej tacy a także w zakrystii lub w biurze parafialnym. By uniknąć pomyłek tzw. „wypominki całoroczne”, prosimy składać osobiście w zakrystii lub biurze parafialnym. Intencje na Msze św.  zbiorowe, które będą odprawiane w Dzień Zaduszny tj. 2 listopada o godz. 9.00 i 18.00 prosimy, by wyraźnie zaznaczyć, że chodzi o Mszę św. zbiorową i podać godzinę.
  1. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary złożone dzisiaj na tacę inwestycyjną przeznaczone na przebudowe Domu Parafialnego. Bóg zapłać!
  1. Jeśli chodzi o prace przy przebudowie Domu Parafialnego. W minionym tygodniu przygotowano zbrojenie i zalano betonem wjazd do garażu oraz wykonano konstrukcję muru oporowe przy wjeździe do garażu.  W bieżącym tygodniu planowane jest wybetonowanie muru oporowego i dokończenie  ścianek działowych  na piętrze. Za wszelkie ofiary składane także w biurze parafialnym z wpisem do Księgi Ofiarodawców i przesyłane na konto parafialne dziękujemy staropolskim „Bóg zapłać” i zwracamy się z serdeczną prośbą o dalsze wspieranie tych prac ofiarami i modlitwą.
  1. Cotygodniową prasę katolicką: Gościa Niedzielnego, Niedzielę i naszą parafialną gazetkę Miłosierdzie można nabyć przy wyjściu z kościoła.
  1. W minionym tygodniu odeszli  do wieczności nasi Parafianie: śp. Ludwika Lange l. 92 z ul. Bohaterów Starówki Warszawskiej  i śp. Albert Narkun l. 23 z ul. Miłosza.  Ich i wszystkich naszych zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek …
  1. Wszystkim życzymy radosnej niedzieli i błogosławionego, zdrowego tygodnia. Szczęść Boże!