Ogłoszenia Duszpasterskie 01.09.2024

1. Przypominamy, że od dzisiejszej niedzieli zmieniamy porządek Mszy św. niedzielnych. Nie będzie Mszy św. porannych o godz. 7.00 i 8.30. Pierwsza Msza św. poranna będzie o godz. 8.00 a  potem o 10.00, 11.30, 13.00 i 18.00. Intencje Mszy św. zamawiane o  godzinie 7.00 i 8.30  będą sprawowane w kocelebrze o godz. 8.00. Gdyby komuś nie pasowało to prosimy o kontakt w kancelarii parafialnej. Spowiedź przed Mszą sw. o godz. 8.00 przez kilka najbliższych niedziel będzie 15 minut wcześniej.
  1. Po okresie wakacji biuro parafialne będzie czynne według nieco zmienionego porządku tzn. w poniedziałek od 16.45–17.45, we wtorek od 9.00-10.00 a w piątek od 19.00 – 20.00.
  1. Od następnego poniedziałku – tj. 2 września rozpoczynamy nowy rok szkolny. Msza św. na rozpoczęcie roku zostanie odprawiona w niedzielę 8 września  wg następującego porządku:
  • dla uczniów szkół podstawowych wraz z rodzicami i nauczycielami o godz. 11.30;
  • dla młodzieży szkół średnich  o godz. 18.00;
  • poświęcenie tornistrów dla pierwszoklasistów odbędzie się w  niedzielę za 2 tygodnie tj. 15.09.br. na Mszy św. o godz. 11.30.
  1. Spotkanie dla rodziców dzieci, które w 2025 r. pragną przystąpić do I-komunii św. odbędzie się w naastępny poniedziałek 09.09.br. o godz. 19.00 w kościele. Informujemy, że I-komunia w 2025 roku planowana jest na sobotę 10 maja 2025r.
  1. Młodzież klas I szkół średnich pragnącą w bieżącym roku szkolnym przyjąć sakrament bierzmowania i ich rodziców zapraszamy w niedzielę za 2 tygodnie tj. 15.09.br. na Msze św. o godz. 18.00 a po Niej na spotkanie  w kościele. Katechezy przygotowujące do bierzmowania będą we wtorki o godz. 19.00 w salce w kościele. Na pierwsze spotkanie zapraszamy już w następny wtorek.
  1. W niedzielę 22 września br. przybędą do naszej parafii relikwie św. Wojciecha, patrona naszej archidiecezji peregrynujące po parafiach w ramach przygotowania do obchodów 100-lecia archidiecezji i Roku Świętego w Kościele. W poprzednim numerze gazetki Miłosierdzie, w gablotce i na stronie internetowej zamieszczony jest ramowy program peregrynacji. Poprzedzona będzie nowenną i  tridium modlitewnym, które poprowadzi Ks. Emilian Sigel SAC (Pallotyn).
  1. Przedstawicieli Rady Parafialnej Duszpasterskiej i Ekonomicznej oraz liderów poszczególnych wspólnot z naszej parafii serdecznie zapraszamy na spotkanie we wtorek tj.03.09. br. o godz. 18.45 do salki w kościele.
  1. Braci ze Wspólnoty Mężczyzn św. Józefa i chętnych Panów zapraszamy w środę na wieczorną Mszę św. a po Niej na spotkanie w salce w kościele.
  1. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy  po Mszy św. o godz. 7.30 i 18.00.
  1. W tym tygodniu przypada I-czwartek, I-piątek i I-sobota miesiąca.
  1. W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy od godz. 8.00-9.00, a o godz. 16.30  przy wystawionym Najświętszym Sakramencie modlitwa dziękczynna  za dar Intronizacji  z prośbą o jej dobre owoce.
  1. Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa w piątek dla dorosłych o godz. 7.30 i 18.00, dla dzieci o godz. 16.30 a dla młodzieży  o godz. 18.00.
  1. Nabożeństwo  I-piątkowe po Mszy św. o godz. 7.30. i 17.00.
  2. W piątek okazja do spowiedzi św. w czasie Mszy św. porannej i po południu od godz. 16.00 – 18.30.
  1. Chorych z posługą sakramentalną Ks. Proboszcz odwiedzi w piątek od godz. 9.00 a Ks. Marian w sobotę również od godz. 9.00.
  1. W sobotę zapraszamy  o godz. 7.30 na Mszę św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi. Po Mszy św. nabożeństwo I-sobotnie.
  1. Informujemy że od poniedziałku w biurze parafialnym w godzinach urzędowania można zgłaszać intencje mszalne na 2024 rok.
  1. Przy wyjściu z kościoła  można nabyć aktualną prasę katolicką: Gościa Niedzielnego, Niedzielę i naszą parafialną gazetkę Miłosierdzie.
  1. Osoby udające się w sobotę tj. 07 września br. na pielgrzymkę do Lichenia, Skrzatusza i Górki Klasztornej  informujemy, że wyjazd nastąpi w  sobotę o godz. 6.00 z przystanku przy plebanii.
  1. Jeśli chodzi o prace przy przebudowie Domu Parafialnego. W minionym tygodniu zalano strop na parterze i rozpoczęto stawianie ścian nośnych piętra. W bieżącym tygodniu planowane jest postawienie ścian nośnych piętra. W minionym tygodniu wpłynęło na ten cel 2400 zł. Za wszelkie ofiary składane także w biurze parafialnym z wpisem do Księgi  Ofiarodawców dziękujemy staropolskim „Bóg zapłać” i zwracamy się z serdeczną prośbą o wspieranie tych prac ofiarami i modlitwą.
  2. W minionym tygodniu odszedł do wieczności nasz Parafianin: śp. Eugeniusz Łukawski  l.70 z ul. Bohaterów Starówki Warszawskiej. Jego i wszystkich naszych zmarłych polećmy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek …
  1. Wszystkim życzymy radosnej niedzieli i błogosławionego tygodnia a dzieciom, młodzieży, nauczycielom i katechetom owocnego nowego roku szkolnego.  Szczęść Boże!