Ogłoszenia Duszpasterskie 08.09.2024

1. Przypominamy, że od poprzedniej niedzieli zmieniły się  porządek Mszy św. niedzielnych. Nie będzie Mszy św. porannych o godz. 7.00 i 8.30. Pierwsza Msza św. poranna będzie o godz. 8.00 a  potem o 10.00, 11.30, 13.00 i 18.00. Intencje Mszy św. zamawiane o  godzinie 7.00 i 8.30  będą sprawowane w koncelebrze o godz. 8.00. Gdyby komuś nie pasowało to prosimy o kontakt w kancelarii parafialnej. Spowiedź przed Mszą św. o godz. 8.00 przez kilka najbliższych niedziel będzie 15 minut wcześniej.
  1. Od minionego tygodnia Biuro parafialne będzie  czynne w poniedziałek od 16.45–17.45, we wtorek od 9.00-10.00 a w piątek od 19.00 – 20.00. W środy, czwartki i soboty nieczynne.
  2. Informujemy, że w biurze parafialnym w godzinach urzędowania można zgłaszać intencje mszalne na 2025 rok.
  3. W piątek przypada kolejny dzień czuwania fatimskiego. W  programie uroczysta Msza św. o godz. 19.00 (nie będzie Mszy św. o godz. 18.00) po Mszy św. ok. godz. 20.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Różaniec Fatimski a o godz. 20.30 Apel Jasnogórski i procesja wokół kościoła z figurą Pani Fatimskiej. Na procesje przynieśmy ze sobą świece. Serdecznie zapraszamy.
  1. Od piątku rozpoczynamy nowennę do św. Wojciecha przed peregrynacją Jego relikwii w naszej parafii. Będziemy odmawiali po każdej Mszy św. (porannej i wieczornej).
  1. W niedzielę za 2 tygodnie tj. 22 września br. przybędą do naszej parafii relikwie św. Wojciecha, patrona naszej archidiecezji peregrynujące po parafiach w ramach przygotowania do obchodów 100-lecia archidiecezji i Roku Świętego w Kościele.  W gablotce i na stronie internetowej zamieszczony jest ramowy program peregrynacji. Poprzedzona będzie nowenną i  tridium rekolekcyjno-modlitewnym, które poprowadzi Ks. Emilian Sigel SAC (Pallotyn). Powitanie Relikwii nastąpi w niedzielę 22.09.br. o godz. 17.30 na parkingu przed Szkołą Katolicką przy ul. Tetmajera (granica naszej parafii), skąd procesjonalnie wyruszymy z chorągwiami i sztandarami do naszej świątyni. W związku z tym Msza św. wieczorna o godz. 18.00 może być troche opóźniona. Serdecznie wszystkich na tę niepowtarzalną uroczystość zapraszamy.
  • w piątek: wspomnienie św. Jana Chryzostoma, bpa i doktora Kościoła;
  • w sobotę: święto Podwyższenia Krzyża św.;
  • w następną niedzielę: wspomnienie NMP Bolesnej.
  1. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy  po Mszy św. o godz. 7.30 i 18.00.
  1. Spotkanie dla rodziców dzieci, które w 2025 r. pragną przystąpić do I-komunii św. odbędzie się w poniedziałek 09.09.br. o godz. 19.00 w kościele.
  1. Kandydatów do bierzmowania i ich rodziców zapraszamy w niedzielę za tydzien  na Mszę św. o godz. 18.00 a po Eucharystii  na spotkanie w kościele.
  1. Katecheza dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania będzie we wtorki   o godz. 19.00 w salce w kościele. Pierwsza katecheza już w najbliższy wtorek.
  1. Przypominamy, że w tym tygodniu rozpoczyna się  już katecheza sakramentalna dla dzieci z klas III przygotowujących się do I Komunii św.  i  dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania. Katechezy odbywają się  w salce w kościele.
  1. Dzieci z Szkoły Podstawowej nr 34 mają katechezy w następującym porządku:
  • klasy III a  i b – we wtorek o godz. 16.30
  • klasa III c i d – w środę o godz. 16.00
  • Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 53 i innych szkół – do wyboru.
  1. Pierwsza powakacyjna próba dla scholi dziecięcej odbędzie się w niedziele za tydzkien  o godz. 10.30 w salce w kościele. Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci, które chcą śpiewać dla Pana Boga.
  1. Spotkanie dla ministrantów i chłopców, którzy chcą zostać ministrantami odbędzie się w sobotę o godz. 13.00 w kościele.
  1. W następną niedzielę taca inwestycyjna przeznaczona będzie na przebudowę Domu Parafialnego.
  1. Jeśli chodzi o prace przy przebudowie Domu Parafialnego. W minionym tygodniu zostały postawione ściany nośne piętra. W bieżącym tygodniu planowane jest przygotowanie zbrojenia do zalania stropu. Za wszelkie ofiary składane także w biurze parafialnym z wpisem do Księgi  Ofiarodawców i przesyłane na konto parafialne dziękujemy staropolskim „Bóg zapłać” i zwracamy się z serdeczną prośbą o wspieranie tych prac ofiarami i modlitwą.

16.Zachęcamy do czytania prasę katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli i naszej parafialnej gazetki Miłosierdzie (z programem peregrynacji). Prasę można nabyć przy wyjściu z kościoła.

17.W minionym tygodniu odeszli do wieczności nasi Parafianie: śp.Rudolf Śmirski  l. 90 z ul. Powstania Wielkopolskiego i śp. Teresa Worotyńska l. 83 z ul. Legionów. Ich i wszystkich naszych zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek …

18. Wszystkim życzymy radosnej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże!