Ogłoszenia Duszpasterskie 11.08.2024

1. Bardzo serdecznie witamy gości spędzających na terenie naszej parafii czas urlopu czy  wakacji i życzymy wszystkim Bożego wypoczynku.
  1. W najbliższy wtorek przypada kolejny Dzień Czuwania Fatimskiego. Uroczysta Msza św. o godz. 19.00 (nie będzie Mszy św. o godz. 18.00), o godz. 20.00 Różaniec Fatimski a ok. godz. 20.30 procesja z figurą Matki Boskiej Fatimskiej wokół kościoła i Apel Jasnogórski. Na procesję przynieśmy ze sobą świece.
  1. W czwartek tj.15 sierpnia przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. w tym dniu jak w każdą niedzielę. W trakcie Mszy świętych będziemy święcić zboże, zioła i owoce. W przedsionku kościoła będzie można nabyć wiązanki kwiatów i ziół wykonane  przez Panie z Koła Misyjnego. Ofiary złożone przy tej okazji przeznaczone będą na cele misyjne.
  • w poniedziałek: wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika;
  • w środę: święto poświęcenia archikatedry w Gdańsku-Oliwie;
  • w sobotę: wspomnienie św. Jacka, prezbitera.
  1. W środę Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy  po Mszy św. o godz. 7.30 i 18.00.
  1. W piątek po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu, Godzinki o Bożym Miłosierdziu, Koronka i adoracja do godz. 19.30.
  1. W następną niedzielę o godz. 10.00 Msza św.  za śp. Ks. Kazimierza Południaka – w  2 rocznicę śmierci. Do modlitwy za zmarłego Kapłana serdecznie zapraszamy.
  1. W dniu dzisiejszym ogólnopolska zbiórka do puszek przed kościołem na KUL i uczelnie katolickie.
  1. Przypominamy, że organizujemy 2-dniową pielgrzymkę autokarową do Lichenia, Skrzatusza,  Górki Klasztornej w terminie 7 i 8 września br. tj. sobota i niedziela. Koszt ok. 450 zł. Zapisy u ks. Proboszcza lub w zakrystii. Zapisanych prosimy o wpłatę.  Pozostało jeszcze kilka miejsc.
  1. Jeśli chodzi o prace przy przebudowie Domu Parafialnego. W minionym  tygodniu zakończono stawianie ścian nośnych parteru i rozpoczęto prace żelbetowe. W bieżącym tygodniu planowane jest przygotowanie zbrojenia do zalania stropu parteru.   W minionym tygodniu wpłynęło na przebudowę 1990,00 zł. Za wszelkie ofiary składane na ten cel także w biurze parafialnym z wpisem do Księgi  Ofiarodawców dziękujemy staropolskim „Bóg zapłać” i zwracamy się z serdeczną prośbą o wspieranie tych prac ofiarami i modlitwą.
  1. W następną niedzielę taca inwestycyjna przeznaczona będzie na przebudowę Domu Parafialnego. Za zrozumienie i wszelkie ofiary już dziś składamy serdeczne „Bóg zapłać”!
  2. Przy wyjściu z kościoła można nabyć aktualną prasę katolicką: Gościa Niedzielnego, Niedzielę i naszą parafialną gazetkę Miłosierdzie.