- Pragniemy bardzo serdecznie podziękować tym, którzy tak licznie i pobożnie uczestniczyli w miniony czwartek w Procesji Bożego Ciała. Dziękujemy gorąco tym, którzy przygotowali piękne ołtarze przyozdobione pięknymi kwiatami i dekorację kościoła. Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy udekorowali okna swoich mieszkań czy domów oraz trasę procesji. Także osobom, które na czas procesji przestawiły swoje samochody. Słowa wdzięczności kierujemy pod adresem Braci ze Wspólnoty św. Józefa za czuwanie nad całością i kierowanie ruchem. Dziękujemy Szafarzom, Liturgicznej Służbie Ołtarza na czele z Ks. Marianem i Panem Janem Krakowskim za piękną ceremonię. Panom Kościelnym, Panu Czesławowi za prowadzenie śpiewów, scholi dziecięcej z panią Iloną, osobom niosącym tuby, orkiestrze za ubogacenie liturgii, dzieciom za sypanie kwiatków i niesienie poduszki, oraz różańca, osobom, które nad dziećmi czuwały, dorosłym za niesienie sztandarów, chorągwi i baldachimu, wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do tego, byśmy w taki uroczysty sposób mogli oddać cześć Chrystusowi Eucharystycznemu. Wyrażamy wdzięczność za przyniesione kwiatki do sypania. Wszystkim serdeczne „Bóg zapłać”.
- Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe o godz. 17.30. W oktawie Bożego Ciała i w piątek z racji uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa procesja wokół kościoła w ramach nabożeństwa. Na procesję gorąco prosimy o niesienia sztandarów, chorągwi, a dzieci do sypania kwiatków, niesienia poduszek. W czwartek na zakończenie Mszy św. poświecenie wianków.
- Braci ze Wspólnoty Mężczyzn Św. Józefa i chętnych Panów zapraszamy we wtorek na Mszę św. o godz. 18.00 a po Niej na spotkanie w salce w Domu Parafialnym.
- W środę przypada 9 rocznica święceń Biskupich Ks. Arcybiskupa Tadeusza Wojdy SAC. W intencji Metropolity Gdańskiego będziemy modlić się na Mszy św. w środę o godz. 18.00.
- W środę Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy po Mszy św. o godz. 7.30 i po południu w ramach nabożeństwa czerwcowego.
- W środę 11. czerwca przypada także 39. rocznica pobytu św. Jana Pawła II w Gdyni.
- W czwartek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy do godz. 19.30.
- W piątek z racji Uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa biuro parafialne będzie nieczynne.
- W piątek po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu, Godzinki o Bożym Miłosierdziu, Koronka i adoracja do godz. 19.30.
- W sobotę tj. 13 czerwca we wspomnienie Niepokalanego Serca NMP przypada kolejny dzień czuwania fatimskiego. W programie uroczysta Msza św. o godz. 18.00 o godz. 19.00 Różaniec Fatimski a o godz. 19.30 procesja z Figurą Pani Fatimskiej wokół kościoła i Apel Jasnogórski. Na nabożeństwo przynieśmy ze sobą świece.
- W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym przypadają:
- w poniedziałek: wspomnienie Świętej Jadwigi Królowej;
- w czwartek: wspomnienie Św. Barnaby Apostoła;
- w piątek: uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nie obowiązuje post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych;
- w sobotę: wspomnienie Niepokalanego Serca NMP;
- Pielgrzymów udających się za 2 tygodnie w Bieszczady prosimy o uregulowanie całości opłat do Ks. Proboszcza.
- .Młodzież, która w tym roku (12.04.br.) przyjęła sakrament bierzmowania zapraszamy w najbliższy wtorek tj. 09.06.br. na nabożeństwo czerwcowe o godz. 17.30, Mszę św. i po Niej na spotkanie w salce.
- Młodzież obecnych klas VIII zapraszamy w najbliższy poniedziałek tj. 08.06.br. na nabożeństwo czerwcowe o godz. 17.30, Mszę św. i po Niej na spotkanie w salce.
- .Młodzież obecnych klas VII zapraszamy w najbliższą środę tj. 10.06.br. na nabożeństwo czerwcowe o godz. 17.30, Mszę św. i po Niej na spotkanie w salce.
- W następną niedzielę tradycyjna taca inwestycyjna przeznaczona będzie na koszty przebudowy Domu Parafialnego. Za wszelkie ofiary i zrozumienie już dziś składamy serdeczne podziękowanie.
- Przy wyjściu z kościoła można nabyć aktualną prasę katolicką: Gościa Niedzielnego, Niedzielę, Galileę i naszą parafialną gazetkę Miłosierdzie. Zachęcamy do lektury.
- W minionym tygodniu odszedł do wieczności nasz Parafianin śp. Zygmunt Krahel l. 89 z ul. Powstania Wielkopolskiego. Przez wiele lat pracował wraz z innymi Panami przy pracach wokół kościoła i w kościele. Pogrzeb odbędzie się w piątek 12.06.br. Różaniec o godz. 12.30 Msza św. o godz. 13.00 a pochówek o godz. 14.00 na cmentarzu w Kacku przy ul. Spokojnej. Jego i wszystkich naszych zmarłych polećmy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek …
- Wszystkim życzymy radosnej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże!
