Ogłoszenia Duszpasterskie 08.11.2020

1. Od dnia 7.11.br obowiązuje nowy limit wiernych w kościołach1 osoba na 15 m2. Nasz kościół ma powierzchnię 1440 m2 a zatem jednorazowo w świątyni może znajdować się 96 osób. Przypominamy o zakrywaniu ust i nosa oraz zachowaniu dystansu. Wchodząc do świątyni zdezynfekujmy ręce.
  2. Ostatni w tym roku Różaniec z wypominkami za naszych zmarłych dzisiaj o godz.17.30. Wspólnota Matki Boskiej Patronki Dobrej Śmierci zaprasza w listopadzie w dni powszednie na Drogę Krzyżową w intencji zmarłych o godz. 7.30.
  3. W środę 11-listopada przypada 102-rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości. Msze św. w tym dniu o godz. 7.00, 8.30 i 18.00. Zapraszamy serdecznie do modlitwy za Ojczyznę zwłaszcza na uroczystą Mszę św. o godz. 18.00. Wywieśmy  na naszych domach i blokach flagi narodowe!
    • w poniedziałek- rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej;
    • we wtorek – wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła;
    • w środę – wspomnienie św. Marcina z Tours, biskup;
    • w czwartek –  wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika;
    • w piątek – wspomnienie pierwszych świętych męczenników Polski.
  5. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy  po Mszy św. o godz. 8.30 i 18.00.
  6. W czwartek o godz. 16.30  modlitwa dziękczynna  za dar Intronizacji NSPJ  z prośbą o jej dobre owoce.
  7. W piątek po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu, Godzinki o Bożym Miłosierdziu, Koronka do Bożego Miłosierdzia i adoracja do godz. 19.30.
  8. W następną niedzielę zbiórka na tacę inwestycyjną na nowe żyrandole do naszego kościoła. Za zrozumienie i wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!
  9. W następną niedzielę na sumie parafialnej o godz.10.00 zostaną poświęcone opłatki wigilijne, w które będzie można się zaopatrzyć w zakrystii lub w biurze parafialnym. Ofiary złożone przy tej okazji będą w całości przeznaczone na nowe żyrandole do kościoła.
  10. Cotygodniową prasę katolicką: Gościa Niedzielnego, Niedzielę, Galileę i naszą parafialną gazetkę Miłosierdzie można nabyć przy wyjściu z kościoła.
  11. W minionym tygodniu odeszli do wieczności nasi Parafianie: śp. Fryderyk Kowalewski l. 84 z ul. Szarych Szeregów, śp. Norbert Kalwasiński l. 83 z ul. Powstania Śląskiego i śp. Bronisław Poterała l. 87 z ul. Bohaterów Starówki Warszawskiej. Ich i wszystkich naszych zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…
  12. Wszystkim życzymy radosnej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże!