Ogłoszenia Duszpasterskie 08.12.2019

1. W dniu dzisiejszym przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W czasie Mszy św. o godz. 10.00 wierni w sposób uroczysty rozpoczną (-ęli)  Duchową Adopcję Dziecka Poczętego.
  2. Zapraszamy dzisiaj jeszcze na godz. 12.30 tzn. w Godzinie Łaski do kościoła na modlitwy przy wystawionym Najświętszym Sakramencie.
  3. Zapraszamy  wszystkich bardzo serdecznie  na Msze św. Roratnie ku czci Najświętszej Maryi Panny w dni powszednie o godz.6.30. Dzieci przynoszą ze sobą lampiony i papierowe serduszka z wypisanymi dobrymi uczynkami.
  4. W związku z Roratami nie ma Mszy św. o godz. 7.00. Msze św. poranne w dni powszednie Adwentu są  odprawiane o godz. 6.30 i 8.30.
  5. Przypominamy, że rekolekcje adwentowe rozpoczną się w naszej parafii  w następną niedzielę i potrwają do środy włącznie. Program rekolekcji wywieszony jest w gablotce i na naszej stronie internetowej a także w gazetce parafialnej.
  6. Panów ze Wspólnoty św. Józefa i chętnych mężczyzn zapraszamy we wtorek na Mszę św. o godz. 18.00 a po Niej na spotkanie do salki na plebanii.
  7. Panów pragnących pomóc przy budowie szopki bożonarodzeniowej zapraszamy w sobotę na godz. 9.15 do kościoła.
  8. W  środę zapraszamy na Nowennę do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy  po Mszy św. o godz. 8.30 i 18.00.
  9. Spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I–komunii św. odbędzie się w środę 11.12.br o godz. 19.00 w kościele.
  10. W czwartek o godz. 16.30  modlitwa dziękczynna za dar intronizacji  z prośbą o jej dobre owoce.
  11. W piątek po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu, Godzinki o Bożym Miłosierdziu i adoracja do godz. 19.30.
  12. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym będziemy przeżywać:
    • w czwartek  – wspomnienie NMP z Guadalupe;
    • w piątek – wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy;
    • w sobotę – wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła.
  13. W dniu dzisiejszym obchodzimy Dzień Modlitw za Kościół na Wschodzie. W całej Polsce więc i u nas dzisiaj zbierane są przed kościołami ofiary na ten cel. Za złożone ofiary wyrażamy chrześcijańską wdzięczność.
  14. Przy wyjściu z kościoła można nabywać świece Caritas wspierające Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom oraz poświęcone opłatki wigilijne. Opłatki są dostępne także w zakrystii i w biurze parafialnym.
  15. W następną niedzielę „taca inwestycyjna” przeznaczona będzie na pokrycie kosztów nowego wystroju prezbiterium. Za zrozumienie i wszelkie  ofiary już dziś składamy serdeczne Bóg zapłać!
  16. W związku ze Świętami Bożego Narodzenia jak co roku pragniemy pomóc najuboższym rodzinom naszej parafii.  Dary żywnościowe i słodycze można składać do niedzieli do 15.12.br włącznie do kosza przy ołtarzu św. Jana Pawła II.
  17. Już dziś informujemy, że w styczniu 2020 roku ze względu na wizytę duszpasterską Msze św. wieczorne od poniedziałku do piątku będą odprawiane o godz. 16.00 a nie o godz. 18.00. W soboty, niedziele i I-piątek miesiąca Msza św. wieczorna będzie normalnie o godz. 18.00. Nabożeństw do Miłosierdzia Bożego będzie w piątki o godz. 15.00. Osoby, które zamówiły w styczniu intencje na Msze św. wieczorne i nie pasuje im godzina 16.00 prosimy o kontakt w biurze parafialnym.
  18. Plan kolędy na 2020 rok wywieszony jest w gablocie i znajduje się na stronie internetowej parafii.
  19. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej – Gościa Niedzielnego i Niedzieli, a także naszej parafialnej gazetki Miłosierdzie. Pisma  można nabyć przy wyjściu z kościoła.
  20. Wszystkim dziękujemy za wszelkie dobro, życzmy miłej niedzieli i owocnego przeżywania adwentu. Szczęść Boże!