Ogłoszenia duszpasterskie 31.03.2019

IV N I E D Z I E L A   W I E L K I E G O   P O S T U

1. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować Wam Drodzy Parafianie za liczny udział i piękne, pełne wiary przeżycie Rekolekcji Świętych. Wyrażamy wdzięczność także za udział i modlitewną atmosferę w Drodze Krzyżowej ulicami naszej parafii i wszystkim prowadzącym za zaangażowanie.  Bóg zapłać!
  2. Gorzkie Żale  z kazaniem pasyjnym dziś i w następne  niedziele Wielkiego Postu o godz.17.15. Serdecznie zapraszamy.
  3. Droga Krzyżowa w najbliższy piątek dla dorosłych o godz. 9.00 i o godz. 17.15;   dla dzieci o po Mszy św. o godz. 16.30 a dla młodzieży o godz.19.00. Niech nikogo z nas na tych nabożeństwach nie zabraknie.
  4. We wszystkie dni Wielkiego Postu ( z wyjątkiem niedziel) zapraszamy także na Koronkę do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00 przy wystawionym Najświętszym Sakramencie.
  5. Informujemy, że rozpoczynamy w naszej parafii cykl przygotowań do Europejskiego Spotkania Młodych, które odbędzie się na przełomie grudnia i stycznia we Wrocławiu. W związku z tym zapraszamy wszystkich, a szczególnie młodych poszukujących chwili wytchnienia, do wspólnej modlitwy w duchu Taize. Pierwsze spotkanie odbędzie się w najbliższy wtorek o godzinie 19:00 w naszym kościele. Będziemy rozważali Słowo Boże i modlili się kanonami. Następnie wszystkich chętnych zapraszamy na krótkie spotkanie, gdzie zostanie zaproponowana forma wspólnego przygotowania.
  6. W  środę zapraszamy na Nowennę do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy  po Mszy św. o godz. 8.30 i 18.00.
  7. W tym tygodniu przypada I-czwartek,  I-piątek i I-sobota miesiąca.
  8. W czwartek o godz. 16.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu a o godz. 18.00 Msza św. dziękczynna za Intronizację NSPJ w Ojczyźnie i na świecie oraz o świętość kapłanów.
  9. W czwartek po Mszy św. wieczornej spotkanie grupy biblijnej Marana Tha.
  10. Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa w piątek  o godz. 7.00 i 18.00. a dla dzieci Msza św. o godz. 16.30 a po Niej Droga Krzyżowa.
  11. Nabożeństwo  I-piątkowe po Mszy św. o godz. 7.00 i o godz. 17.00.
  12. W piątek okazja do spowiedzi św. przed porannymi Mszami i od godz. 17.00 – 18.30.
  13. W I -sobotę miesiąca o godz. 7.00 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi. Po Mszy św. nabożeństwo I-sobotnie.
  14. Członków Żywego Różańca Św. zapraszamy w I-sobotę  o godz. 7.30 na modlitwę różańcową i wymianę tajemnic a o godz. 8.30 na Mszę św. w intencji  tej wspólnoty.
  15. Chorych z posługą sakramentalną Ks. Kazimierz i Ks. Proboszcz odwiedzą w piątek od godz. 9.30 a Ks. Paweł w sobotę od godz. 9.00.
  16. Rodziców dzieci, które w maju przystąpią do I Komunii św. zapraszamy na spotkanie w najbliższą środę na godz. 19.00 do kościoła.
  17. Przypominamy o konkursie na największą palmę wykonaną przez dzieci z pomocą rodziców.  Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w Niedzielę Palmową na Mszy św. o godz. 11.30.
  18. Przy wyjściu z kościoła można nabyć paschaliki wielkanocne (koszt 6 zł).
  19. W następną niedzielę zbiórka do puszek  na Gdańskie Seminarium Duchowne. Za wszelkie ofiary już dziś składamy serdeczne Bóg zapłać!
  20. Kto chciałby złożyć ofiarę na kwiaty do Grobu Pańskiego może to uczynić przez dwie najbliższe niedziele do puszki stojącej przy wyjściu z kościoła. Bóg zapłać!
  21. Przypominamy, że nasza parafia organizuje wyjazd wakacyjny dla dzieci i młodzieży do Kotliny Kłodzkiej. W ramach wyjazdu przewidziano piesze wycieczki w góry, rekreację, zwiedzanie czeskiej Pragi, czy całodzienny pobyt w największym parku rozrywki w Polsce. Zapisy i informacje w zakrystii, oraz na plakacie w przedsionku kościoła.
  22. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej – Gościa Niedzielnego i Niedzieli oraz naszej  parafialnej gazetki Miłosierdzie. Prasę można nabyć przy wyjściu z kościoła.
  23. W minionym tygodniu odeszła do wieczności nasza Parafianka śp. Wanda Olszewska l.89 z ul. Korczaka. Ją i wszystkich naszych zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek …
  24. Wszystkim życzymy radosnej niedzieli i pełnego Bożej łaski, dobrego tygodnia. Szczęść Boże!