~ OGŁOSZENIA ~ X NIEDZIELA ZWYKŁA – 10 CZERWCA 2018 R.

1. Nabożeństwa czerwcowe przez cały miesiąc o godz. 17.30. W tym tygodniu w środę wyjątkowo o godz. 18.30. Serdecznie zapraszamy.
  2. Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy uczestniczyli w procesjach w oktawie Bożego Ciała a w szczególności dziewczynkom sypiącym kwiatki, osobom niosącym chorągwie i sztandary. Bóg zapłać!
  3. W środę Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy po Mszy św. o godz. 8.30 i w ramach nabożeństwa czerwcowego o godz. 18.30.
  4. W środę tj. 13 czerwca przypada kolejny dzień czuwania fatimskiego. W programie uroczysta Msza św. o godz. 19.00 (nie będzie Mszy św. o godz. 18.00), o godz. 20.00 Różaniec Fatimski a o godz. 20.30 procesja z Figurą Pani Fatimskiej wokół kościoła i Apel Jasnogórski.  Na nabożeństwo przynieśmy ze sobą świece.
  5. W czwartek na Mszy św. o godz. 18.00 Ks. Marcin wraz ze swoimi kolegami kursowymi będą przeżywali 13-rocznicę święceń kapłańskich. Zapraszamy wiernych do wspólnego dziękczynienia Panu Bogu wraz z tymi kapłanami za dar powołania. Pamiętajmy o Jubilatach w naszych modlitwach.
  6. W piątek po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu, Godzinki o Bożym Miłosierdziu i adoracja do godz. 19.30.
  7. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:
    • w poniedziałek – wspomnienie Świętego Barnaby, apostoła;
    • we wtorek – wspomnienie Błogosławionych męczenników: Mariana Góreckiego, Bronisława Komorowskiego, Franciszka Rogaczewskiego, prezbiterów oraz Alicji Kotowskiej, zakonnicy i Towarzyszy;
    • w środę – wspomnienie Św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła;
    • w czwartek – wspomnienie Bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika
  8. Informujemy, że w ubiegłą niedzielę zebraliśmy na Gdańskie Seminarium Duchowne 1016,79 zł. Za złożone na ten cel ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać. Za tydzień „taca inwestycyjna”  przeznaczona na malowanie elewacji tylnej ściany kościoła. Prace rozpoczniemy w lipcu.
  9. Przy wyjściu z kościoła można nabyć aktualną prasę katolicką: Gościa Niedzielnego, Niedzielę i naszą parafialną gazetkę Miłosierdzie. Zachęcamy do lektury.
  10. Są jeszcze wolne intencje Mszy św. Intencje można zamawiać w biurze parafialnym lub w zakrystii po Mszy św.
  11. W minionym tygodniu odeszła do wieczności nasza Parafianka śp. Zofia Morawiec l. 95 z ul. Legionów. Ją i wszystkich naszych zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek …
  12. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i pełnego Bożej łaski, słonecznego tygodnia. Szczęść Boże!