~ OGŁOSZENIA ~ XIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 12 SIERPNIA 2018 R.

1. Bardzo serdecznie witamy gości spędzających na terenie naszej parafii czas urlopu czy wakacji i życzymy wszystkim dużo słońca oraz Bożego wypoczynku.
  2. W dniu jutrzejszym tj. 13 sierpnia przypada kolejny Dzień Czuwania Fatimskiego. Uroczysta Msza św. o   godz. 19.00 (nie będzie Mszy św. o godz. 18.00), o godz. 20.00 Różaniec Fatimski a ok. godz. 20.30 procesja z figurą Matki Boskiej Fatimskiej wokół kościoła i Apel Jasnogórski. Na procesję przynieśmy ze sobą świece.
  3. Jutro też swoje 73-urodziny obchodzi Pasterz naszej archidiecezji Ks. Abp Sławoj Leszek Głódź. Dostojnego solenizanta polecamy modlitwom wiernych.
  4. W środę 15 sierpnia przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. w tym dniu jak w każdą niedzielę. W trakcie Mszy świętych będziemy święcić zboże, zioła i owoce. W przedsionku kościoła będzie można nabyć wiązanki kwiatów i ziół wykonane przez Panie z Koła Misyjnego. Ofiary złożone przy tej okazji przeznaczone będą na cele misyjne.
  5. W czwartek o godz. 16.30 modlitwa dziękczynna  za dar intronizacji  z prośbą o jej dobre owoce.
  6. W piątek po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu, Godzinki o Bożym Miłosierdziu i adoracja do godz. 19.30.
  7. Informujemy, że w minioną niedzielę zebraliśmy na Gdańskie Seminarium Duchowne 1072,30 zł. Za wszelkie ofiary serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać!
  8. W niedzielę za tydzień „taca inwestycyjna” przeznaczona na spłatę kosztów malowanie elewacji naszego kościoła. Przypominamy, że całość tegorocznych prac zamknęła się w kwocie 68.322 zł. Do spłaty pozostało nam jeszcze 15.000 zł. Za zrozumienie i ofiarność już dzisiaj składamy serdeczne Bóg zapłać!
  9. Przy wyjściu z kościoła można nabyć aktualną prasę katolicką: Gościa      Niedzielnego, Niedzielę i naszą parafialną gazetkę Miłosierdzie.
  10. Przypominamy, że w dniach 28-30 września br. organizujemy pielgrzymkę autokarową do Kodnia, Drohiczyna, Sokółki, Suchowoli, Gietrzwałdu, Hajnówki, Białowieży, Grabarki i Rostkowa. Organizujemy także pielgrzymki do Turcji w listopadzie br. oraz do Argentyny i Brazylii w lutym 2019 r.
  11. Wszystkim miłym Gościom i drogim Parafianom życzymy dobrej niedzieli i pełnego Bożej łaski, dobrego tygodnia. Szczęść Boże!