Interactive Coloring

drag iconDrag any color from the left toolbar to an area or text in the page. A blue outline will indicate a droppable element.

drag iconOn mobile, wait a tiny bit until you drag the color drop.

Ogłoszenia Duszpasterskie 07.04.2024

 1. W dniu dzisiejszym obchodzimy Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Jest to dzień odpustu w naszej parafii. Uroczysta Suma odpustowa zostanie odprawiona o godz. 13.00 pod przewodnictwem Ks. kan. Marka Adamczyka, proboszcza parafii św. Jadwigi Królowej na Karwinach. 
 1. Po Mszy odpustowej około godz. 14.30 do 18.00 zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych na  „minifestyn odpustowy” przy muzyce i zabawie. Dla dzieci są przewidziane różne konkursy z nagrodami. Wszystkich też zapraszamy na gorącą zupę, kiełbaskę z grilla oraz kawę i ciastko. Organizatorzy przewidzieli też inne atrakcje. Wszystkich zapraszamy do rodzinnego świętowania. Już teraz wszystkim organizatorom i sponsorom składamy serdeczne Bóg zapłać!
 1. Dzisiaj o godz.15.00 nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
 1. W dniu jutrzejszym przypada Uroczystość Zwiastowania NMP. Msze św. w tym dniu o godz. 7.30, 9.00 (dodatkowa) i 18.00.  W tym dniu wierni rozpoczynają duchową adopcję dziecka poczętego na Mszy wieczornej o godz. 18.00. Chętni do podjęcia duchowej adopcji proszeni są o kontakt z Ks. Marianem. 
 1. Spotkanie dla rodziców dzieci, które w tym roku przystąpią do I-komunii św.  jutro tj. w poniedziałek o godz. 19.00 w kościele. 
 1. W środę Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy  po Mszy św. o godz. 7.30 i 18.00.
 1. W środę 10 kwietnia przypada w naszej parafii Diecezjalna Adoracja Najświętszego Sakramentu, która potrwa od godz. 8.00-18.00. Program adoracji wywieszony jest na tablicy ogłoszeń i umieszczony na stronie internetowej oraz w naszej gazetce parafialnej Miłosierdzie.
 1. W czwartek o godz. 17.00  modlitwa dziękczynna  za dar intronizacji  z prośbą o jej dobre owoce.
 1. W piątek po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu, Godzinki o Bożym Miłosierdziu i adoracja do godz. 19.30.
 1. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania i Ich rodziców odbędzie się w niedzielę za tydzień po Mszy św. wieczornej czyli około godz. 19.00.
 1. Przy wyjściu z kościoła można nabyć aktualną prasę katolicką: Gościa      Niedzielnego, Niedzielę i naszą parafialną gazetkę Miłosierdzie.
 1. W dzisiejszą Niedzielę Miłosierdzia w całej diecezji a zatem i u nas odbywa się przed kościołami zbiórka do puszek na działania naszej diecezjalnej Caritas. Zachęcamy aby wesprzeć te dzieła. 
 1. W minionym tygodniu odeszli  do wieczności nasi Parafianie: śp. Gerard Błaszkiewicz l. 89 z ul. Bohaterów Starówki Warszawskiej, śp. Aniela Poprawa l.90 z tej samej ulicy. Ich i wszystkich naszych zmarłych polećmy miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek …
 1. Wszystkim życzymy radosnego świętowania odpustu parafialnego i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże!