25.02.2024 Ogłoszenia Duszpasterskie

1. Gorzkie Żale  z kazaniem pasyjnym dziś i we wszystkie niedziele Wielkiego Postu o godz.17.15. Serdecznie zapraszamy.
  1. Spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I-komunii św. odbędzie się w poniedziałek  o godz. 19.00 w kościele.
  1. W  środę zapraszamy na Nowennę do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy  po Mszy św. o godz. 7.30 i 18.00.
  1. W tym tygodniu przypadają: I-piątek i I-sobota miesiąca.
  1. Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa w piątek o godz. 7.30 dla dorosłych, o  godz. 16.30 dla dzieci, a o godz. 18.00 dla młodzieży i dorosłych.
  2. Nabożeństwo  I-piątkowe po Mszy św. o godz. 7.30.
  3. Droga Krzyżowa w piątek dla dorosłych i młodzieży o godz. 8.00 i 18.30; dla dzieci po Mszy św. sprawowanej o godz. 16.30.
  1. W piątek okazja do spowiedzi św. w czasie Mszy św. porannej i po południu od godz. 16.00 – 18.30.
  2. W I -sobotę miesiąca o godz. 7.30 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi. Po Mszy św. nabożeństwo I- sobotnie.
  1. Chorych z posługą sakramentalną Ks. Proboszcz odwiedzi w piątek od godz. 9.00 a Ks. Marian w sobotę również od godz. 9.00.
  2. Przypominamy, że w następną niedzielę rozpoczynamy w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne. Poprowadzi Je Ks. Rafał Masztalerz z diecezji świdnickiej. Program rekolekcji wywieszony jest w gablotce, znajduje się na stronie internetowej parafii i jest zamieszczony w dzisiejszym numerze Miłosierdzia.
  1. W dniu dzisiejszym pod patronatem Caritas-u zbiórka do puszek przed kościołem na pomoc dla Ukrainy.
  1. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na tacę inwestycyjną przeznaczone na przebudowę Domu Parafialnego. Zebraliśmy 5852,00 zł. Bóg zapłać!
  1. Przy wyjściu z kościoła można nabyć paschaliki wielkanocne w cenie 10 zł.
  1. Kto chciałby złożyć ofiarę na kwiaty do Grobu Pańskiego może to uczynić przez dwie najbliższe niedziele do puszki stojącej przy wyjściu z kościoła. Bóg zapłać!
  1. W niedzielę Miłosierdzia Bożego pragniemy zorganizować tradycyjny Festyn Odpustowy. Osoby, które chciałyby pomóc przy festynie, mające jakieś propozycje zapraszamy w czwartek tj. 29.02. br na godz. 19.00 na spotkanie do salki na plebanii.
  2. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej – Gościa Niedzielnego, Niedzieli oraz naszej  parafialnej gazetki Miłosierdzie. Prasę można nabyć przy wyjściu z kościoła.
  1. W minionym tygodniu odeszli do wieczności nasi Parafianie: śp. Jan Mayer  l.79 z ul.  ul. Bohaterów Starówki Warszawskiej, śp. Wiesław Chmielewski l. 88 z ul. Powstania Śląskiego i śp. Maria Duralewska l. 92  z ul. Legionów. Ich i wszystkich naszych zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek …
  1. Wszystkim życzymy radosnej niedzieli i dobrego, owocnego drugiego tygodnia Wielkiego Postu. Szczęść Boże!