Interactive Coloring

drag iconDrag any color from the left toolbar to an area or text in the page. A blue outline will indicate a droppable element.

drag iconOn mobile, wait a tiny bit until you drag the color drop.

Ogłoszenia 31.03.2024

 1. Pan Zmartwychwstał Prawdziwie – Alleluja! Niech ta radość przenika nasze serca. W imieniu Kapłanów z naszej parafii pragnę Wam Drodzy Parafianie i  przybyli Goście złożyć jak najserdeczniejsze życzenia świąteczne. Niech blask Chrystusa Zmartwychwstałego oświeci nasz serca, napełniając je radością płynącą z wiary, że Chrystus żyje i jest wśród nas. Niech święta Wielkiej Nocy przyniosą nam duchowe odrodzenie, napełniając pokojem i dając siłę do pokonywania trudności.   Wszystkim życzymy Wesołych Świąt!
 1. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do zorganizowania i przeżywania Wielkiego Tygodnia. Kapłanom wyrażamy wdzięczność za  posługę w sakramencie pojednania, za modlitwy i udział w obrzędach liturgicznych. Paniom a także Panom z Parafialnej Wspólnoty Mężczyzn dziękujemy za piękne przygotowanie kwiatów i dekoracji naszej świątyni, grobu i ciemnicy. Całej służbie liturgicznej pod przewodnictwem Ks. Mariana oraz Pana Jana Krakowiaka o Pana Przemysława Gora za przygotowanie i przeprowadzenie ceremonii Triduum Paschalnego. Wszystkim grupom za adorację, „Scholi Epifania” oraz Pani Hani i Panu Waldemarowi za ubogacenie  śpiewem liturgii, Panu Piotrowi Prońko za nagłośnienie. Panom Janowi i Szczepanowi za posługę w zakrystii.  Dziękuję Wam Bracia i Siostry za obecność, modlitwę i przykład wiary jaki daliście w ciągu tych dni. Wszystkim składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
 1. W II Dzień Świąt – w Poniedziałek Wielkanocny Msze Święte w porządku niedzielnym. W tym dniu zbiórka do puszek przed kościołem na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
 2. We wtorek 2 kwietnia przypada 19. rocznica powrotu do Domu Ojca papieża św. Jana Pawła II. Uroczysta Msza św. w tym dniu o godz. 18.00.
 1. Wyrażamy wdzięczność tym, którzy podzielili  się  darami z najbardziej potrzebującymi  oraz złożyli ofiary na ten cel. Zebrano 2923 zł. i 10 euro. Parafialnemu Zespołowi Caritas dziękujemy za  przygotowanie i dystrybucję. 
 1. W tym tygodniu przypada I-czwartek,  I- piątek i I-sobota miesiąca. 
 1. W czwartek o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 18.00.
 1. Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa w piątek dla dorosłych o godz. 7.30 i 18.00, dla dzieci o godz. 16.30. 
 1. Nabożeństwo  I-piątkowe po Mszy św. o godz. 7.30 i o godz. 17.00.
 1. W piątek okazja do spowiedzi św. w czasie porannej Mszy św. i po południu od godz. 16.00 – 18.30.
 2. W I -sobotę miesiąca o godz. 7.30 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi. Po Mszy św. nabożeństwo I- sobotnie.
 1. Chorych z posługą sakramentalną Ks. Proboszcz odwiedzi w piątek od godz. 9.00 a Ks. Marian  w sobotę również od godz. 9.00. 
 1. W tym tygodniu są jeszcze wolne intencje Mszy św. Można zamawiać w zakrystii.
 1. Za tydzień będziemy przeżywali w naszej parafii odpust. Uroczysta Suma Odpustowa zostanie odprawiona w niedzielę o godz. 13.00 pod przewodnictwem Ks. kan. Marka Adamczyka, proboszcza parafii św. Jadwigi Królowej na Karwinach. 
 1.  Po Mszy odpustowej około godz. 14.30 do 18.00 zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych na  „minifestyn odpustowy”. Dla dzieci są przewidziane różne konkursy z nagrodami. Wszystkich też zapraszamy na gorącą zupę, kiełbaskę z grilla oraz kawę i ciastko. Zwracamy się o pomoc w organizacji festynu i upieczenie ciast na to nasze – parafialne święto.
 1. Spotkanie dla wszystkich, którzy mogli by pomóc przy festynie w środę o godz. 19.00 w salce na plebanii. 
 1. W niedzielę za tydzień o godz.15.00 nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
 1.  Nowenna przed Niedzielą Bożego Miłosierdzia z Koronką przed wystawionym Najświętszym Sakramentem dzisiaj oraz przez Oktawę Wielkanocną codziennie o godz. 15.00.
 1.  Koło Misyjne dziękuję za ofiary złożone w Niedzielę Palmową przy okazji nabywania palm. Zebrano 2863 zł. i 5 euro. Fundusze zostaną przekazane na misje. Bóg zapłać!
 2.  W minionym tygodniu odeszła do wieczności nasza Parafianka: śp. Zdzisława Rajchel l. 85 z ul. Powstania Ślaskiego. Ją i wszystkich naszych zmarłych polećmy Miłosierdzie Bożemu. Wieczny odpoczynek …