Interactive Coloring

drag iconDrag any color from the left toolbar to an area or text in the page. A blue outline will indicate a droppable element.

drag iconOn mobile, wait a tiny bit until you drag the color drop.

~ OGŁOSZENIA ~ BOŻE NARODZENIE – 25/26 GRUDNIA 2018 R.

 1. W imieniu kapłanów  posługujących w naszej parafii życzymy wszystkim wielu Łask od Bożej Dzieciny, zdrowych, radosnych i spokojnych Świąt przeżytych w pokoju serca razem z najbliższymi. Bardzo prosimy przekażcie te nasze życzenia wszystkim chorym, cierpiącym pozostającym w domach czy szpitalach, pracującym na morzu czy poza granicami. Wszystkim Wesołych Świąt!
 2. W dniu dzisiejszym – w I Dzień Świąt Bożego Narodzenia nie będzie Mszy Świętej o godz. 7.00. Pozostałe Msze Święte wg niedzielnego porządku.
 3. W dniu jutrzejszym w Święto Świętego Szczepana – Msze św. jak w każdą  niedziele. Jutro też w całej Polsce zbierane są ofiary na rzecz Katolickiego Uniwersytety Lubelskiego. Przy wyjściu z kościoła zbiórka do puszek na ten cel. Za złożone ofiary składamy serdeczne podziękowanie.
 4. Proboszcz serdecznie dziękuje kapłanom za trud adwentowej spowiedzi, a panom, paniom i młodzieży ze scholii z za przygotowanie żłóbka i  naszej świątyni na Boże Narodzenie.
 5. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym przypadają:

w czwartek – święto Św. Jana Apostoła i Ewangelisty;

w  piątek –  święto  świętych Młodzianków, męczenników;

w następną niedzielę – święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa.

 1. Biuro parafialne w święta będzie nieczynne, a po świętach i przez cały styczeń ze względu na kolędę będzie otwarte w nieco zmienionym porządku tzn. w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek od godz. 9.00-10.00 a w sytuacjach nagłych prosimy o kontakt z kapłanem zaraz po Mszy św. wieczornej.
 2. Wizytę duszpasterską czyli kolędę – rozpoczniemy od czwartku w następującym porządku:
 • w czwartek: ul. Mokwy, ul. Szczeblewskiego, ul. Suchanka, ul. Dywizji Kościuszkowskiej, ul. Hallera, ul. Nocznickiego, ul Skośna, ul. Orląt Lwowskich;
 • w piątek: ul. Kopernika 90-118 i 141-149, ul. Redłowska;
 • w sobotę: ul. Kopernika 60-84 (parzyste), ul. Stoczniowców, ul. Okrętowa, Batalionów Chłopskich.

Serdecznie prosimy, by na kolędzie  była obecna cała rodzina oraz by dzieci i młodzież miały przygotowane zeszyty od religii i uzupełniony indeksy katechetyczne.  Kolędę rozpoczynamy o godz. 16.00 a w soboty od godz. 15.00.

 1. Plan kolędy wywieszony jest na tablicy ogłoszeń oraz znajduje się na stronie internetowej naszej parafii.
 2. Już dzisiaj zapraszamy wszystkie wspólnoty naszej parafii a także chętnych parafian na wspólny opłatek, który będzie w niedzielę  I. 2019 r. o godz. 16.00 najpierw w kościele złożymy sobie życzenia i łamanie się opłatkiem a potem poczęstunek w salce. Panie prosimy o upieczenie ciast na to spotkanie.

Dodaj komentarz