Interactive Coloring

drag iconDrag any color from the left toolbar to an area or text in the page. A blue outline will indicate a droppable element.

drag iconOn mobile, wait a tiny bit until you drag the color drop.

~ Ogłoszenia ~ Boże Narodzenie – 25/26 Grudzień 2017r.

 1. W imieniu kapłanów  posługujących w naszej parafii życzymy wszystkim wielu Łask od Bożej Dzieciny, zdrowych, radosnych i spokojnych Świąt przeżytych w pokoju serca razem z najbliższymi. Bardzo prosimy przekażcie te nasze życzenia wszystkim chorym, cierpiącym pozostającym w domach czy szpitalach, pracującym na morzu czy poza granicami. Wesołych Świąt!
 2. W dniu dzisiejszym – w I Dzień Świąt Bożego Narodzenia nie będzie Mszy Świętej o godz. 7.00. Pozostałe Msze Święte wg niedzielnego porządku.
 3. W dniu jutrzejszym w Święto Świętego Szczepana – Msze św. jak w każdą  niedziele. Jutro też w całej Polsce zbierane są ofiary na rzecz Katolickiego Uniwersytety Lubelskiego. Przy wyjściu z kościoła zbiórka do puszek na ten cel. Za złożone ofiary składamy serdeczne podziękowanie.
 4. Wyrażamy wdzięczność Parafialnemu Zespołowi Caritas za rozdanie paczek dla najbardziej potrzebujących rodzin a wszystkim, którzy te paczki przygotowali również składamy serdeczne  „Bóg zapłać!”.
 5. Pragnę bardzo serdecznie podziękować kapłanom za trud adwentowej spowiedzi, oraz panom, paniom i młodzieży ze scholii z za przygotowanie żłóbka i  naszej świątyni na Boże Narodzenie.
 6. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym przypadają:

w środę – święto Św. Jana Apostoła i Ewangelisty;
w  czwartek –  święto  świętych Młodzianków, męczenników;
w następną niedzielę – święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa.

 1. W przyszła niedzielę ostatni dzień roku kalendarzowego – na każdej Mszy Świętej będziemy przepraszać za grzechy minionego czasu, dziękować za otrzymane łaski i prosić o Boże błogosławieństwo na Nowy 2018 Rok.
 2. Biuro parafialne w święta będzie nieczynne, a po świętach ze względu na kolędę będzie otwarte w nieco zmienionym porządku tzn. w poniedziałek, wtorek, czwartek od godz. 9.00-10.00 a w piątek od  19.00 do 20.00.
 3. Wizytę duszpasterską czyli kolędę – rozpoczynamy od czwartku  28 grudnia według następującego porządku:
 • w czwartek: ul. Powstania Śląskiego 2,4,6,8;
 • w piątek: ul. Powstania Śląskiego 10 i domki; ul. Heweliusza i ul. Powstania Wielkopolskiego 68;
 • w sobotę: ul. Powstania Wielkopolskiego 76,78,80.

Serdecznie prosimy, by na kolędzie  była obecna cała rodzina oraz by dzieci i młodzież miały przygotowane zeszyty od religii i uzupełniony indeksy katechetyczne.  Kolędę rozpoczynamy o godz. 16.00 a w soboty od godz. 15.00

 1. Plan kolędy wywieszony jest na tablicy ogłoszeń oraz znajduje się na stronie internetowej naszej parafii.
 2. Zapraszamy wszystkich parafian i gości, którzy odwiedzą naszą wspólnotę w okresie świąt na wspólne śpiewanie kolęd. Koncert przygotowany przez naszą scholę parafialną „In Domino” odbędzie się w drugi dzień świąt, tj. 26 grudnia, o godzinie 16:00 w naszym kościele. Będzie to okazja do wspólnego kolędowania a także posłuchania ciekawych aranżacji kolęd i pastorałek.
 3. W następny poniedziałek tj.1 stycznia – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze święte jak w każdą niedzielę. Rozpocznijmy Nowy Rok z Panem Bogiem!
 4. Już dzisiaj zapraszamy wszystkie wspólnoty naszej parafii a także chętnych parafian na wspólny opłatek, który będzie w dniu 6. I. 2018 r. o godz. 16.00 najpierw w kościele życzenia i łamanie się opłatkiem a potem poczęstunek w salce. Panie prosimy o upieczenie ciast na to spotkanie.

Dodaj komentarz