Interactive Coloring

drag iconDrag any color from the left toolbar to an area or text in the page. A blue outline will indicate a droppable element.

drag iconOn mobile, wait a tiny bit until you drag the color drop.

~ OGŁOSZENIA ~ CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA – 25 LISTOPADA 2018 R.

 1. W dniu dzisiejszym w Uroczystość Chrystusa Króla- patronalne święto Gdańskiego Seminarium Duchownego modlimy się za moderatorów i kleryków. Dzisiejsza taca w całości przeznaczona jest na potrzeby naszego seminarium.
 2. Apostolstwo MB Patronki Dobrej Śmierci zaprasza w ostatnie już dni listopada na modlitwę za naszych zmarłych – na drogę krzyżową odprawianą o godz. 7.30.
 3. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy po Mszy św. o godz. 8.30 i 18.00.
 4. W czwartek o godz. 16.30 modlitwa dziękczynna za dar Intronizacji NSPJ z prośbą o jej dobre owoce.
 5. Członków Żywego Różańca Św. zapraszamy w I-sobotę o godz. 7.30 na modlitwę różańcową i wymianę tajemnic a o godz. 8.30 na Mszę św. w intencji tej wspólnoty.
 6. Chorych z posługą sakramentalną kapłani odwiedzą w następnym tygodniu.
 7. Od przyszłej niedzieli Adwentem rozpoczniemy nowy rok liturgiczny. Roraty będą w dni powszednie o godz. 6.30. Dzieci przynoszą na roraty lampiony, które można wykonać w domu albo zakupić przy wyjściu z kościoła.
 8. Przypominamy, że na rozpoczęcie Adwentu w sobotę 1 grudnia 2018r. o godz. 19: 00 w naszym Kościele odbędzie się nabożeństwo ku czci Bogurodzicy –
  Oprawę modlitwy wykona Schola In Domino. Serdecznie zapraszamy Parafian i Gości. Na nabożeństwo przynieśmy ze sobą świece.
 9. Już dzisiaj informujemy, że rekolekcje adwentowe odbędą się w naszej parafii w terminie od 09-12 grudnia br.tj od niedzieli do środy włącznie. Program rekolekcji wywieszony jest w gablotce i na naszej stronie internetowej. Zaplanujmy sobie ten czas, zachęćmy rodzinę, sąsiadów, byśmy wszyscy dobrze przygotowali się do Bożego Narodzenia.
 10. Poświęcone opłatki wigilijne, tak jak w latach poprzednich są dostępne przy wyjściu z Kościoła a także w zakrystii i w biurze parafialnym.
 11. Składamy serdeczne podziękowanie za złożone w minioną niedzielę ofiary na „tacę inwestycyjną” –przeznaczone na pokrycie kosztów oleju opałowego na ogrzewanie kościoła. Zebraliśmy 7370,69 zł. Bóg zapłać!
 12. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej – Gościa Niedzielnego, Niedzieli i Miłosierdzia oraz Galilei. Prasę można nabyć przy wyjściu z kościoła.
 13. Dzieci i rodziców a także wszystkich chętnych zapraszamy na zabawne przedstawienie o tym, jakie cechy charakteru są godne naśladowania i pochwały pt. Psoty Kłopoty, czyli … Boże Narodzenie u sąsiadów. Spektakl wystawi Teatr Maszoperia w następną niedzielę tj. 02 grudnia br. o godz. 16.00 w salce pod zakrystią naszego kościoła. Wstęp wolny.
 14. Nasza parafia wraz z parafią Św. Rodziny w Gdyni organizuje kolonie letnie dla dzieci i młodzieży w Kotlinie Kłodzkiej w terminie od 28 czerwca do 9 lipca 2019 r. W programie przewidziano m.in. wyjścia w góry, wyjazd do czeskiej Pragi, czy zwiedzanie kopalni złota w Złotym Stoku. Szczegółowe informacje są dostępne na plakacie w kruchcie, oraz w zakrystii, gdzie można dokonywać zapisów.
 15. W minionym tygodniu odszedł do wieczności nasz Parafianin: śp. Marek Kostecki l.67 z ul. Skośnej. Jego i wszystkich naszych zmarłych polećmy Miłosierdzie Bożemu. Wieczny odpoczynek …
 16. Wszystkim życzymy radosnej niedzieli i błogosławionego tego ostatniego tygodnia roku kościelnego. Szczęść Boże!

 

Dodaj komentarz