Ogłoszenia Duszpasterskie 01.01.2023

1. W dzisiejszą niedzielę 1 stycznia – obchodzimy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi.
  2. Od jutra tj. 2 stycznia 2023r.  zmianie ulegnie porządek Mszy św. porannych w dni powszednie. Rano będzie tylko jedna Msza św. o godz.7.30 i jedna wieczorem. Nie będzie zatem Mszy św. o godz. 7.00 i 8.30. Za zmiany przepraszamy i liczymy na zrozumienie. Są one spowodowane pomniejszoną liczba kapłanów posługujących w naszej parafii.
  3. W  środę zapraszamy na Nowennę do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy  po Mszy św. o godz. 7.30 i 15.00.
  4. W tym tygodniu przypadają: I-czwartek, I-piątek i I-sobota miesiąca. Spowiedź  w piątek w czasie wszystkich Mszy św.
  5. W piątek przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze św. w porządku niedzielnym. Po wszystkich Mszach św. poświęcenie kredy i kadzidła.  Dzieci prosimy, by na Mszę św. o godz. 11.30 przyniosły korony i instrumentu muzyczne. Korony do złożenia można zabrać ze stolika z tyłu kościoła (gdzie leży prasa).
  6.  Wszystkie wspólnoty istniejące w naszej parafii oraz wszystkich Parafian i Gości zapraszamy dzisiaj na wspólne spotkanie opłatkowe na godz. 16.00 do kościoła. Najpierw w kościele życzenia i kolędowanie  a potem poczęstunek w salce. Zwracamy się z serdeczną prośbą o upieczenie ciast na to spotkanie.
  7. W czwartek o godz. po Mszy św. o godz. 7.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa dziękczynna za dar Intronizacji z prośbą o jej owoce w Ojczyźnie i na świecie.
  8. Ze względy na to, że w I-piątek miesiąca przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego Ks. Proboszcz i Ks. Marian z posługą sakramentalną udadzą  się do chorych w sobotę od godz. 9.00.
  9. W I-sobotę miesiąca zapraszamy  o godz. 7.30 na Mszę św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi. Po Mszy św. nabożeństwo I-sobotnie.
  1. W następną niedzielę przy wyjściu z kościoła zbiórka do puszek na Gdańskie Seminarium Duchowne. Za wszelkie ofiary składamy Bóg zapłać!
  1. W następną niedzielę 8 stycznia br. – Niedzielą Chrztu Pańskiego kończymy liturgiczny Okres Bożego Narodzenia. Kolędy jednak tradycyjnie śpiewamy do 2. lutego włącznie.
  1. Wizyta duszpasterskiej w tym tygodniu według następującego porządku: w naszej parafii według następującego porządku:
  • w poniedziałek 02 stycznia: ul. Powstania Wielkopolskiego od 119-131.
  • we wtorek 03 stycznia : ul. Powstania Wielkopolskiego domki 2-66 (parzyste), 1-39 (nieparzyste) oraz Powstania Warszawskiego 2-8.
  • w środę 04 stycznia: ul. Powstania Wielkopolskiego domki 41-87( nieparzyste), 133-159, ul. Powstania Listopadowego oraz ul. Miłosza.
  • w czwartek 05 stycznia: ul. Powstania Śląskiego 2, 4, 6, 8.
  • w sobotę 07 stycznia: ul. Powstania Śląskiego 10, 39, domki oraz ul. Heweliusza.

Kolędę rozpoczynamy o godz. 16.00 a w sobotę o godz. 15.00.

1.  Biuro parafialne w okresie kolędy  w tym tygodniu czynne będzie w poniedziałek, wtorek i czwartek od godz. 9.00 – 10.00 a w sprawach pilnych prosimy kontaktować się także po wieczornej Mszy św.
  1. W okresie kolędy przez cały miesiąc styczeń Msze św. wieczorne będą odprawiane o godz. 15.00 z wyjątkiem sobót,  niedziel i świąt  kiedy Msze św. wieczorne będą o godz. 18.00.
  1. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej – Gościa Niedzielnego i Niedzieli oraz naszej  parafialnej gazetki Miłosierdzie. Prasę można nabyć przy wyjściu z kościoła.
  1. W minionym tygodni odeszli do wieczności nasi Parafianie: śp. Edmund Drobiński l. 90 z ul. Powstania Wielkopolskiego, śp. Tadeusz Baranowski l. 85 z ul. Powstania Śląskiego, śp. Janina Kałkowska l. 86 z ul. Bohaterów Starówki Warszawskiej i  śp. Bronisław Gasiak l.88 z ul. Bohaterów Starówki Warszawskiej.  Ich i wszystkich naszych zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…
  2. Wszystkim dziękujemy za wszelkie dobro zakończonego wczoraj roku i życzmy  wiele błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej w Nowym 2023 Roku. Szczęść Boże!