Interactive Coloring

drag iconDrag any color from the left toolbar to an area or text in the page. A blue outline will indicate a droppable element.

drag iconOn mobile, wait a tiny bit until you drag the color drop.

Ogłoszenia Duszpasterskie 01.03.2020

 1. W środę rozpoczęliśmy okres Wielkiego Postu – szczególny czas do przygotowania się na Święta Wielkanocne. Mają nam w tym pomóc: modlitwa, post i jałmużna. 
 2. Gorzkie Żale  z kazaniem pasyjnym dziś i we wszystkie niedziele Wielkiego Postu o godz.17.15. Serdecznie zapraszamy.
 3. Droga Krzyżowa w piątek dla dorosłych o godz. 9.00 i 17.15; dla dzieci zaraz po Mszy św. o godz. 16.30 a dla młodzieży  o godz.19.00. Niech nikogo z nas na tych nabożeństwach nie zabraknie.
 4. We wszystkie dni Wielkiego Postu (z wyjątkiem niedziel) zapraszamy także na Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia z Koronką przy wystawionym Najświętszym Sakramencie o godz. 15.00.
 5. Przypominamy że, Rekolekcje Wielkopostne będziemy przeżywali w naszej parafii w czwartym tygodniu Wielkiego Postu tj.  od 22 -25 marca czyli od niedzieli do środy. Już dziś wszystkich serdecznie zapraszamy. Program rekolekcji zamieszczony jest w gazetce  Miłosierdzie na stronie internetowej parafii i w gablotce.
 6. Od najbliższego wtorku zapraszamy dzieci na próby przed I-komunia św. na godz. 15.50. Obecność obowiązkowa! 
 7. Ogłaszamy  konkurs na największą, wykonaną przez dzieci z udziałem rodziców, palmę. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w Niedzielę Palmową na Mszy św. o 11.30.
 8. W  środę zapraszamy na Nowennę do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy  po Mszy św. o godz. 8.30 i 18.00.
 9. W środę 4 marca swoje imieniny obchodzi Ks. Kazimierz. W sposób szczególny będziemy modlić się za solenizanta w tym dniu na Msza św. o godz. 8.30.
 10. W tym tygodniu przypadają: I czwartek, I-piątek i I-sobota miesiąca.  Spowiedź  dla dzieci,  młodzieży i dorosłych w piątek w czasie porannych Mszy św. i po południu od godz.16.00 – 18.30. 
 11. W czwartek o godz. 16.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu a o godz. 18.00 Msza św. dziękczynna za Intronizację NSPJ w Ojczyźnie i na świecie oraz o świętość kapłanów.
 12. Wspólnotę Marana Tha  zapraszamy w czwartek o godz. 18.00 na Mszę św. a później na  spotkanie w salce na plebanii.
 13. W I-piątek nabożeństwo  po Mszy św. o godz. 7.00 i o godz. 18.00. Wszystkie dzieci zapraszamy na Mszę św. o godz. 16.30.
 14. Chorych z posługą sakramentalną Ks. Kazimierz i Ks. Proboszcz odwiedzą w piątek od godz. 9.00 a Ks. Paweł w sobotę  również od godz. 9.00.
 15. W sobotę o godz. 7.00 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu sercu NMP a po Mszy św. nabożeństwo I-sobotnie.
 16. Msza św. w intencji wspólnoty Żywego Różańca Świętego w sobotę  o godz. 8.30. Po Eucharystii wymiana tajemnic różańcowych.
 17. W dniu dzisiejszym przy wyjściu z kościoła zbiórka do puszek na Gdańskie Seminarium Duchowne. Za złożone na ten cel ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
 18. Chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami zapraszamy na spotkanie w sobotę o godz. 9.00 do kościoła. 
 19. Organizujemy wyjazd autokarem na Misterium Męki Pańskiej do Górki Klasztornej w sobotę 4 kwietnia. Informacje i zapisy w zakrystii i w biurze parafialnym.
 20. Organizujemy również wyjazd na beatyfikację Prymasa Tysiąclecia kard. Stefana Wyszyńskiego w niedzielę 7 czerwca. Ze względu na zdobycie kart wstępu osoby zainteresowane prosimy o zapisywanie się w zakrystii lub w biurze parafialnym do jutra włącznie.
 21. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej – Gościa Niedzielnego, Niedzieli, Miłosierdzia. Prasę można nabyć przy wyjściu z kościoła.
 22. W minionym tygodniu odszedł do wieczności nasz Parafianin śp. Antoni Czapraga z ul. Powstania Śląskiego. Jego oraz śp. Ks. Stanisława Ziółkowskiego, Proboszcza z Pierwoszyna  i wszystkich naszych zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek …
 23. Wszystkim życzymy radosnej niedzieli i dobrego, owocnego pierwszego tygodnia Wielkiego Postu. Szczęść Boże!

Dodaj komentarz