Interactive Coloring

drag iconDrag any color from the left toolbar to an area or text in the page. A blue outline will indicate a droppable element.

drag iconOn mobile, wait a tiny bit until you drag the color drop.

Ogłoszenia Duszpasterskie 01.12.2019

 1. Dzisiejszą I-wszą Niedzielą Adwentu zapoczątkowaliśmy nowy rok liturgiczny a zarazem bezpośredni okres przygotowania do świąt Bożego Narodzenia i powtórnego przyjścia Chrystusa. Obecny rok duszpasterski przeżywamy pod hasłem: „Wielka Tajemnica Wiary”. Postarajmy się jak najpiękniej przygotować nasze serca, by w nich na nowo narodził się nasz Pan i Zbawca.
 2. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować tym wszystkim, którzy w  listopadzie na różańcu i odprawiając Drogę Krzyżową modlili się za naszych  zmarłych.
 3. Zapraszamy  wszystkich na Msze św. Roratnie ku czci Najświętszej Maryi Panny w dni powszednie o godz.6.30. Dzieci przynoszą ze sobą lampiony i papierowe serduszka z wypisanymi dobrymi uczynkami. Lampiony można jeszcze nabyć przy wyjściu z kościoła.
 4. W związku z Roratami w dni powszednie Adwentu nie będzie Mszy św. o godz. 7.00. Msze św. poranne będą  o godz. 6.30 i 8.30.Przypominamy, że po Mszach o godz. 8.30 i 18.00 odmawiamy koronkę do Bożego Miłosierdzia.
 5. Przypominamy, że rekolekcje adwentowe odbędą się w naszej parafii w terminie od 15-18 grudnia br.tj od niedzieli do środy włącznie. Program rekolekcji wywieszony jest w gablotce i na naszej stronie internetowej.
 6. W  środę zapraszamy na Nowennę do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy  po Mszy św. o godz. 8.30 i 18.00.
 7. W tym tygodniu przypada I-czwartek i I-piątek miesiąca. 
 8. W czwartek o godz. 16.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa dziękczynna za dar Intronizacji z prośbą o jej owoce w Ojczyźnie i na świecie. O godz. 18.00 Msza św. w tej intencji. Po Mszy św. wieczornej spotkanie grupy biblijnej Marana Tha. 
 9. W I-piątek okazja do spowiedzi św. w trakcie Mszy św. porannych i od godz. 16.00-18.30, nabożeństwo I-piątkowe po Mszy św. o godz. 6.30 oraz o godz. 17.00 ; Msza św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 8.30, o 16.30 dla dzieci i o 18.00.
 10. Ks. Kazimierz i Ks. Proboszcz  odwiedzą swoich chorych z posługą sakramentalną w piątek od godz. 9.00 a ks. Paweł w sobotę od godz. 9.00.
 11. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym będziemy przeżywać:
  • we wtorek – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera;
  • w sobotę – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła;
  • w następną niedzielę – 8 grudnia przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W tym dniu wierni rozpoczynają  duchową adopcję dziecka poczętego na Mszy św.  o godz. 10.00. Chętni do podjęcia duchowej adopcji proszeni są o kontakt z ks. Pawłem. 
 12. Przypominamy, że tego dnia tj. 8. grudnia w Godzinie Łaski czyli między godziną 12.00 a 13.00 można uprosić wiele łask dla siebie i świata. Matka Boża podczas objawienia w Montichiari we Włoszech powiedziała: „Dzięki modlitwom w tej godzinie ześlę niezliczone łaski dla duszy i ciała. Będą liczne nawrócenia, Pan mój, Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za swych grzesznych braci. Ci, którzy nie mogą przyjść do kościoła, niech modlą się w domu”. Już dziś zapraszamy w następną niedzielę na godz. 12.30 tzn. w Godzinie Łaski do kościoła na modlitwy przy wystawionym Najświętszym Sakramencie.
 13. Poświęcenie medalików dla  dzieci zwłaszcza przygotowujących się do I-komunii św. będzie miało miejsce w niedzielę 8. grudnia na Mszy św. o godz. 11.30.
 14. Przypominamy, że osoby zaopatrzone w pisemną zgodę Ks. Proboszcza roznoszą na terenie naszej parafii poświęcone opłatki wigilijne. Opłatki są dostępne także w zakrystii i w biurze parafialnym
 15. Jak co roku, przy wyjściu z kościoła można nabywać świece wspierające Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Małe świece są po 6 zł a duże po -16 zł. 
 16. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej – Gościa Niedzielnego, Niedzieli i Miłosierdzia,  które można nabyć przy wyjściu z kościoła. W Miłosierdziu zamieszczony jest plan wizyty duszpasterskiej czyli kolędy na 2020 rok. Plan kolędy wywieszony jest w gablocie a także znajduje się na stronie internetowej naszej parafii. 
 17. W następną niedzielę przypada dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po Mszach św. zbiórka do puszek na ten cel. 
 18. W środę 27 listopada br. odszedł do wieczności w wieku 56 lat i w 30 roku kapłaństwa śp. ks. dr Wiesław Stolc, który w latach 2006-2011 posługiwał w naszej parafii. Pogrzeb ks. Wiesława odbędzie się w czwartek 05.12.br. o godz. 11.00 w Trąbkach Wielkich. Pragniemy zorganizować autokar, który by zawiózł na uroczystości pogrzebowe. Osoby zainteresowane prosimy o zapisanie się na wyjazd w zakrystii, do poniedziałku wieczór włącznie. 
 19. W minionym tygodniu odeszli do wieczności nasi Parafianie: śp. Zbigniew Antoni Filip l.69 z ul. Bohaterów Starówki Warszawskiej, śp. Roman Szmelter l.79 z ul. Powstania Wielkopolskiego i śp. Irena Wójcik l.91 z ul. Powstania Wielkopolskiego. Ich, śp ks. Wiesława Stolca i wszystkich naszych zmarłych polecamy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek
 20. Dziękując za wszelkie dobro życzymy wszystkim błogosławionych owoców tegorocznego Adwentu. Szczęść Boże!

Dodaj komentarz