Interactive Coloring

drag iconDrag any color from the left toolbar to an area or text in the page. A blue outline will indicate a droppable element.

drag iconOn mobile, wait a tiny bit until you drag the color drop.

Ogłoszenia Duszpasterskie 02.01.2022

 1. W  środę zapraszamy na Nowennę do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy  po Mszy św. o godz. 8.30 i 18.00.
 1. W tym tygodniu przypadają: I-czwartek i I-piątek miesiąca.  Spowiedź  dla dzieci,  młodzieży i dorosłych w piątek od godz.16.00 – 18.30.
 2. W czwartek przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze św. w porządku niedzielnym. Po wszystkich Mszach św. poświęcenie kredy i kadzidła.  Dzieci prosimy, by na Mszę św. o godz. 11.30 przyniosły korony i instrumentu muzyczne. Korony do złożenia można zabrać ze stolika z tyłu kościoła (gdzie leży prasa). 
 1. Wszystkie wspólnoty istniejące w naszej parafii oraz wszystkich Parafian i Gości zapraszamy dzisiaj na wspólne spotkanie opłatkowe na godz. 16.00 do kościoła. Najpierw w kościele życzenia i kolędowanie  a potem poczęstunek w salce. Zwracamy się z serdeczną prośbą o upieczenie ciast na to spotkanie.
 1. W czwartek o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa dziękczynna za dar Intronizacji z prośbą o jej owoce w Ojczyźnie i na świecie.
 2. W I-piątek miesiąca okazja do spowiedzi podczas Mszy św. porannych i  od godz. 16.00. Nabożeństwo I-piątkowe po Mszy św. o godz. 7.00 i o godz. 17.00. O godz. 16.30 na Mszę św. zapraszamy wszystkie dzieci. 
 1. Ks. Proboszcz z posługą sakramentalną uda  się do chorych w piątek od godz. 9.00, za Ks. Kazimierza -Kleryk Patryk odwiedzi chorych w środę od godz. 9.00 a Ks. Paweł w sobotę również od godz. 9.00.
 1. W następną niedzielę przy wyjściu z kościoła zbiórka do puszek na Gdańskie Seminarium Duchowne. Za wszelkie ofiary składamy Bóg zapłać!
 1. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej – Gościa Niedzielnego i Niedzieli oraz naszej  parafialnej gazetki Miłosierdzie. Prasę można nabyć przy wyjściu z kościoła.
 2. W tym  tygodniu na modlitwę kolędową do kościoła zapraszamy  Parafian  wg. następującego porządku:
 • w poniedziałek 3. stycznia: ul.  Powstania Wielkopolskiego82,879,91,93,97,101.
 • we wtorek 4. styczni: ul.  Powstania Wielkopolskiego 103,105,107,107AB.      
 • w środę 5. styczni: ul. Powstania Wielkopolskiego domki: 1-87 (nieparzyste) i 2-66 (parzyste),  133-159,  oraz ul. Powstania Listopadowego i ul. Powstania Warszawskiego.  
 • w sobotę 8. stycznia: ul. Powstania Wielkopolskiego 111, 113, 115, 117, 119, 121, 123, 125, 127, 129, 131. 
 1. Składamy serdeczne podziękowanie chrześcijańskim „Bóg zapłać” za składane do puszki ofiary kolędowe czy przesyłane na konto parafialne. Przeznaczone są one na spłatę kosztów fotowoltaiki. . Pragniemy też wyraźnie podkreślić, że złożenie ofiary nie jest obowiązkowe. 
 1. W następną niedzielę 9 stycznia br. – Niedzielą Chrztu Pańskiego kończymy liturgiczny Okres Bożego Narodzenia. Kolędy jednak tradycyjnie śpiewamy do 2. lutego włącznie.
 1. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej – Gościa Niedzielnego,  Niedzieli  i naszej  parafialnej gazetki Miłosierdzie. Prasę można nabyć przy wyjściu z kościoła. 
 1. W minionym tygodniu odeszli do wieczności nasi Parafianie: Danuta Załucka l. 82 z ul. Powst. Wielkopolskiego,   śp. Gerard Ciechociński  l. 88 z ul. Nocznickiego , śp. Artur Żurkowski l.67 z ul. Skośnej, śp. Mirosława Kurpios l. 62 z ul. Powst. Wielkopolskiego i śp. Julianna Waśniewska l. 94 z ul. Żołnierzy Dywizji Kościuszkowskiej.  Ich i wszystkich naszych zmarłych polećmy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek …
 1. Wszystkim życzymy radosnej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże!