Interactive Coloring

drag iconDrag any color from the left toolbar to an area or text in the page. A blue outline will indicate a droppable element.

drag iconOn mobile, wait a tiny bit until you drag the color drop.

Ogłoszenia Duszpasterskie 02.04.2023

 1. W dniu dzisiejszym przypada 18. rocznica powrotu do Domu Ojca Św. Jan Paweł II. Z tej okazji  po Mszach św. będzie można oddać cześć relikwiom św. Papieża. 
 1. Dzisiejszą Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień, w którym będziemy przeżywać Tajemnicę Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa. Pragniemy podziękować Kołu Misyjnemu, za przygotowali palemek na dzisiejszą uroczystość Ofiary za palemki tradycyjnie przeznaczone są na cele misyjne. 
 1. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dziś o godz.17.15. Serdecznie zapraszamy.
 1. Koronka do Bożego Miłosierdzia przy wystawionym Najświętszym Sakramencie o godz. 15.00 od piątku do Niedzieli Miłosierdzia Bożego połączona z Nowenną przed Uroczystością Bożego Miłosierdzia. 
 1. Okazja do spowiedzi przed świętami w poniedziałek, wtorek i środę w czasie porannej Mszy świętej  i po południu od  godz.  17.00-18.30. W Wielki Czwartek z racji święta kapłańskiego spowiedzi nie będzie. Natomiast w Wielki Piątek spowiedź przez cały dzień od godz. 7.00 -11.00, od godz. 15.00 – 18.30 i od  godz.21.00- 24.00, w Wielką Sobotę od godz. 7.00-10.00. W Święta spowiedzi nie będzie. Prosimy o nie odkładanie spowiedzi na ostatnią chwilę.
 1. Ceremonie Liturgiczne w Wielki Czwartek, Wielki Piątek  o godz.19.00 a w Wielką Sobotę o godz. 20.00. Na liturgię w Wielką Sobotę przynosimy ze sobą świece lub paschaliki.
 1. W Wielki Czwartek Adoracja w Ciemnicy po Mszy Wieczerzy Pańskiej do północy, w Wielki Piątek od godz.7.00 do północy, a w Wielką Sobotę od godz. 7.00 do godz. 19.30. Szczegółowy Program Adoracja wywieszony jest w gablocie i na stronie internetowej parafii, a także znajduje się w najnowszym numerze Miłosierdzia.
 1. W Wielki Czwartek i Wielki Piątek o godz. 23.00 śpiewamy Gorzkie Żale.
 1. W Wielki Piątek zapraszamy o godz. 15.00 na Nowennę przed Uroczystością Bożego Miłosierdzia, Koronkę  i Drogę Krzyżową.
 1. Nowenna w Wielką Sobotę, w I i II Dzień Świąt Wielkanocnych oraz przez oktawę wielkanocną codziennie o godz. 15.00.
 1. Przypominamy, że w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, tzn. jeden posiłek do syta i dwa posiłki lekkie. 
 1. W Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę biuro parafialne będzie nieczynne.
 1. Poświęcenie pokarmów w Wielką Sobotę od godz. 10.00 – 16.00 co pół godziny. 
 1. W Niedzielę Rezurekcja o godz. 6.00 z procesją wokół kościoła. W tym dniu nie będzie Mszy św. o godz. 8.30. Pozostałe Msze św. tak jak w niedziele .W II Dzień Świąt Wielkanocnych Msze św. według niedzielnego porządku. 
 1. Ofiary składane przy adoracji krzyża przeznaczone są na utrzymanie Bazyliki Grobu Bożego w Jerozolimie oraz innych miejsc świętych w Ziemi Świętej.
 1. Uroczystości odpustowe w naszej parafii odbędą się w Niedzielę Bożego Miłosierdzia tj. 16.04.br. Uroczysta Suma odpustowa pod przewodnictwem J.E. Bpa Wiesława Szlachetki zostanie odprawiona o godz. 13.00. W czasie tej Mszy św. młodzież naszej parafii przyjmie też sakrament bierzmowania. Podczas Eucharystii odpustowej Ks. Biskup poświęci także, ukończone wreszcie, stacje drogi krzyżowej z mozaiki włoskiej.  O godz. 15.00 Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Po Mszy św. ok. godz. 14.30 zapraszamy Parafian na  „minifestyn” odpustowy, przy muzyce i zabawie. Już dziś zwracamy się o pomoc w jego organizacji i upieczenie ciast na to nasze  parafialne święto. 
 1. Spotkanie dla wszystkich, którzy chcieliby pomóc przy organizacji odpustu i festynu we wtorek o godz. 17.00  w salce na plebanii. 
 1. Spotkanie dla rodziców dzieci I-komunijnych w poniedziałek o godz. 19.00 w kościele.
 1. Braci ze Wspólnoty Mężczyzn św. Józefa i chętnych Panów zapraszamy na spotkanie we wtorek po wieczornej Mszy  św. do salki na plebanii.
 1. Osoby, które chciałyby się włączyć i pomóc w Liturgii Triduum Paschalnego zapraszamy w środę po wieczornej Mszy św. ok. godz. 19.00.
 1. Przy wyjściu z kościoła możemy nabyć paschaliki – symbol Zmartwychwstałego Chrystusa, które przynieśmy ze sobą w Wielką Sobotę  na liturgię o godz. 20.00, potem postawimy je na stole w czasie śniadania wielkanocnego a następnie możemy zanieść je i postawić na grobie naszych najbliższych.
 1. Dziękujemy, także za wszelkie dary przyniesione na święta dla najbardziej potrzebujących, które Parafialny Zespół Caritas przekaże tym osobom. W dniu dzisiejszym przed kościołem zbiórka do puszek na ten cel. Bóg zapłać!
 1. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej – Gościa Niedzielnego i Niedzieli oraz naszej  parafialnej gazetki Miłosierdzie. Prasę można nabyć przy wyjściu z kościoła.
 1. W minionym tygodniu odeszła do wieczności nasza Parafianka: śp. Jadwiga Robakiewicz l. 91 z ul. Redłowskiej. Ją i wszystkich naszych zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…
 1. Wam Drodzy Parafianie i Mili Goście życzymy owocnego przeżycia tego najważniejszego w ciągu całego roku –Wielkiego Tygodnia. Szczęść Boże!