Interactive Coloring

drag iconDrag any color from the left toolbar to an area or text in the page. A blue outline will indicate a droppable element.

drag iconOn mobile, wait a tiny bit until you drag the color drop.

Ogłoszenia Duszpasterskie 02.06.2024

 1. W dniu dzisiejszym na Mszy św. o godz. 13.00 będziemy przeżywali Prymicje Ks. Neoprezbitera Patryka Zyberta. Serdecznie zapraszamy. Ks. Patryka i Jego 3 kolegów, którzy w dniu wczorajszym przyjęli sakrament kapłaństwa polecamy modlitwom wiernych.
 1. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować tym, którzy tak licznie i pobożnie uczestniczyli w miniony czwartek w Procesji Bożego Ciała. Dziękujemy gorąco tym, którzy przygotowali piękne ołtarze i dekorację kościoła. Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy udekorowali okna swoich mieszkań czy domów oraz trasę procesji. Także osobom, które na czas procesji przestawiły swoje samochody. Dziękujemy też dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 34, Policji i kierownictwu sklepu Auchan za udostępnienie parkingów. Słowa wdzięczności kierujemy pod adresem Braci ze Wspólnoty św. Józefa za czuwanie nad całością i kierowanie ruchem. Dziękujemy Szafarzom, Liturgicznej Służbie Ołtarza na czele z Ks. Marianem za piękną ceremonię. Panom Kościelnym, Panu  Przemkowi za prowadzenie śpiewów, scholce dziecięcej pod kierunkiem Pani Ilony, osobom niosącym tuby, orkiestrze za ubogacenie liturgii, dzieciom za sypanie kwiatków i niesienie poduszki, oraz różańca, osobom, które nad dziećmi czuwały- Paniom z Kościoła Domowego, dorosłym za niesienie sztandarów, chorągwi i baldachimu,  wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do tego, byśmy w taki uroczysty sposób mogli oddać cześć Chrystusowi Eucharystycznemu. Wyrażamy wdzięczność za przyniesione kwiatki do sypania. Wszystkim serdeczne „Bóg zapłać”.
 1. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe o godz. 17.30.  W oktawie Bożego Ciała i w piątek z racji uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa procesja wokół kościoła w ramach nabożeństwa. Na procesję gorąco prosimy o niesienia sztandarów, chorągwi,  a dzieci do sypania kwiatków, niesienia poduszek i różańca. W czwartek na zakończenie  Mszy św. poświecenie wianków.
 1. W środę Nowenna  do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy po Mszy św. o godz. 7.30 i po południu w ramach nabożeństwa czerwcowego.
 1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym przypadają:
 • w poniedziałek: wspomnienie św. męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy;
 • w środę: wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika;
 • w piątek: uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa; Nie obowiązuje post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych;
 • w sobotę: wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.
 1. W tym tygodniu przypada I- czwartek i  I-piątek miesiąca.
 1. Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa w piątek dla dorosłych o godz. 7.30 i 18.00, dla dzieci o godz. 16.30.
 1. Nabożeństwo  I-piątkowe po Mszy św. o godz. 7.30 i o godz. 17.00.
 1. W piątek okazja do spowiedzi św. w czasie Mszy św. porannej i po południu od godz. 16.00 – 18.30.
 2. Chorych z posługą sakramentalną Ks. Proboszcz odwiedzi w piątek od godz. 9.00.
 1. Przy wyjściu z kościoła można nabyć aktualną prasę katolicką: Gościa      Niedzielnego, Niedzielę i naszą parafialną gazetkę Miłosierdzie. Zachęcamy do lektury.
 1. Wszystkim życzymy  radosnej niedzieli i pełnego Bożej łaski, dobrego tygodnia.  Szczęść Boże!