Interactive Coloring

drag iconDrag any color from the left toolbar to an area or text in the page. A blue outline will indicate a droppable element.

drag iconOn mobile, wait a tiny bit until you drag the color drop.

Ogłoszenia Duszpasterskie 02.07.2023

 1. Bardzo serdecznie witamy gości spędzających na terenie naszej parafii czas urlopu czy  wakacji i życzymy wszystkim dużo słońca oraz Bożego wypoczynku.
 1. W środę Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy  po Mszy św. o godz. 7.30 i 18.00.
 1. W tym tygodniu przypada I-czwartek i I -piątek miesiąca.
 1. W czwartek o godz. 16.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu  z modlitwą o nowe powołania kapłańskie i zakonne.
 1. Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa w piątek  o godz. 7.30 i 18.00.
 1. Nabożeństwo  I-piątkowe po Mszy św. o godz. 7.30 i o godz. 17.00.
 1. W piątek okazja do spowiedzi św. przed poranną Mszą i od godz. 17.30 – 18.00
 1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym przypadają:
 • w poniedziałek – Święto św. Tomasza, apostoła;
 • w czwartek – wspomnienie Bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy;
 • w sobotę  – wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera.
 1. Przypominamy, że od dzisiejszej niedzieli do 27 sierpnia włącznie Msze św. niedzielne będą sprawowane o godz. 8.00, 10.00, 11.30, 13.00 i 18.00.
 1. W czasie wakacji  w dni powszednie spowiedź będzie 15 minut przed Mszą św.
 1. Kancelaria parafialna w lipcu i sierpniu będzie czynna w poniedziałek od godz. 16.45-17.45 oraz w czwartek od godz. 9.00-10.00. W sprawach pilnych prosimy kontaktować się po Mszach świętych.
 1. Przy wyjściu z kościoła  można nabyć aktualną prasę katolicką: Gościa      Niedzielnego, Niedzielę i naszą parafialną gazetkę Miłosierdzie. Dziękujemy serdecznie Pani Janinie Reliszko za półtoraroczną prace przy redagowaniu naszej gazetki i życzymy wiele Bożego błogosławieństwa w nowym miejscu zamieszkania.  Jednocześnie zwracamy się z prośbą do chętnych osób, które mogłyby pomóc przy redakcji i składzie Miłosierdzia. Więcej informacji u Ks. Proboszcza.
 1. W dniach 11-14 września br. organizujemy autokarową pielgrzymkę. Trasa: Gdynia, Częstochowa, Baranów Sandomierski, Nałęczów, Wąwolnica, Zamość i Krasnobród. Koszt przejazdu, noclegów i biletów wstępu, przewodników i wyżywienia  wynosi ok. 850 PLN. Zapisy u Ks. Proboszcza.
 1. W dniach 7-10 października br. organizujemy pielgrzymkę do Wilna i Kowna. Koszt ok. 1250 zł. Zapisy u Ks. Proboszcza.
 1. W dniu dzisiejszym przy wyjściu z kościoła zbiórka do puszek na Gdańskie Seminarium Duchowne. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!
 1. W minionym tygodniu odeszli do wieczności nasi Parafianie: śp. Roman Ćwikliński l. 74 z ul. Powstania Wielkopolskiego i śp. Krystyna Szwabowicz      l. 93 z ul. Korczaka. Ich i wszystkich zmarłych polećmy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek …
 1. Wszystkim miłym Gościom i drogim Parafianom życzymy  dobrej niedzieli i pełnego Bożej łaski, słonecznego tygodnia.  Szczęść Boże!