Interactive Coloring

drag iconDrag any color from the left toolbar to an area or text in the page. A blue outline will indicate a droppable element.

drag iconOn mobile, wait a tiny bit until you drag the color drop.

Ogłoszenia Duszpasterskie 03.04.2022

 1. W dniu dzisiejszym na wszystkich Mszach świętych rozpoczynamy Rekolekcje Święte, które potrwają do czwartku włącznie. Szczegółowy program wywieszony jest w gablotce a także na stronie internetowej. Uczyńmy wszystko, by znaleźć czas na te spotkania z Chrystusem. Dorośli mają nauki codziennie w czasie Mszy św. o godz. 8.30 i 18.00 poprzedzone pół godziny wcześniej nabożeństwem. Uczniów szkoły podstawowej i przedszkolaków zapraszamy od poniedziałku do środy, klasy 4-8 na godzinę 11.00,  a klasy 0-3 na godzinę 12.00.  Pracujących do późna i młodzież  zapraszamy od poniedziałku do czwartku na godz. 20.00.   Każdy dzień rekolekcji począwszy od poniedziałku będziemy kończyli Apelem Jasnogórskim o godz. 20.30. 
 1. Natomiast Msza św. dla naszych starszych i chorych Parafian z udzieleniem sakramentu namaszczenia  będzie w czwartek o godz.11.00. Zwracamy się z prośbą o przywiezienie w tym dniu tych osób na Eucharystię. 
 1. Spowiedź rekolekcyjna w poniedziałek, wtorek, środę i czwartek  od godz. 8.00 – 9.30 i od 17.30-20.30. Dla dzieci w środę od 10.00-11.00 Bardzo wszystkich prosimy: pojednajcie się z Bogiem!
 1. Gorzkie Żale  z kazaniem pasyjnym dziś i za tydzień o godz.17.15. Serdecznie zapraszamy. 
 1. We wszystkie dni Wielkiego Postu (z wyjątkiem niedziel) zapraszamy także na Koronkę do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00 przy wystawionym Najświętszym Sakramencie.
 1. Droga Krzyżowa w piątek dla dorosłych o godz. 9.00 i o godz. 17.15  a  dla dzieci o  godz. 16.30.
 1. W piątek wyruszy z naszej parafii  Gdyńska Ekstremalna Droga Krzyżowa. Msza św. na rozpoczęcie tej Drogi Krzyżowej o godz. 20.00. Od godz. 19.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy i okazja do spowiedzi. 
 1. W  środę zapraszamy na Nowennę do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy  po Mszy św. o godz. 8.30 i 18.00.
 1. W tym tygodniu przypada I-czwartek miesiąca a o godz. 18.00 Msza św. dziękczynna za Intronizację NSPJ w Ojczyźnie i na świecie oraz o świętość kapłanów.
 1. W  tym tygodniu ze względu na rekolekcje nie będzie dodatkowych Adoracji Najświętszego Sakramentu.
 1. Za tydzień Niedzielą Palmową rozpoczniemy przeżywanie Wielkiego Tygodnia. Poświęcenie palm na każdej Mszy św. Przed suma parafialną o godz. 10.00 i przed Mszą św. dziecięcą o godz.11.30  poświęcenie palm na placu przy krzyżu misyjnym, a następnie procesyjnie udamy się do Kościoła.
 1. W związku ze Świętami  pragniemy pomóc  potrzebującym rodzinom i osobom naszej parafii. Dary żywnościowe i słodycze można składać do następnej niedzieli włącznie tj. do 10.04.br.  do kosza przy ołtarzu św. Jana Pawła II. Parafialny Zespół Caritas zajmie się ich dystrybucją. 
 1. W przyszłą niedzielę członkowie Koła Misyjnego będą rozprowadzać palmy, z których dochód będzie przeznaczony na cele misyjne. 
 1. W dniu dzisiejszym  jest możliwość wsparcia hospicjów w ramach akcji Pola Nadziei na  Pomorzu. Wolontariusze przy wyjściu z kościoła zbierają do puszek ofiary na ten cel.   Za wszelkie wsparcie składamy serdeczne Bóg zapłać! 
 1. Przy wyjściu z kościoła można nabyć paschaliki wielkanocne (koszt 8 zł).
 1. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej – Gościa Niedzielnego i Niedzieli oraz naszej  parafialnej gazetki Miłosierdzie. Prasę można nabyć przy wyjściu z kościoła.
 1. W minionym tygodniu odeszła do wieczności nasza parafianka śp. Natalia Cukier          l . 89 z ul. Szarych Szeregów. Ją i wszystkich naszych zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…
 1. Wszystkim życzymy radosnej niedzieli i pełnego Bożej łaski, dobrego owocnego tego rekolekcyjnego tygodnia. Szczęść Boże!