Interactive Coloring

drag iconDrag any color from the left toolbar to an area or text in the page. A blue outline will indicate a droppable element.

drag iconOn mobile, wait a tiny bit until you drag the color drop.

Ogłoszenia duszpasterskie 03.05.2020

 1. Od dnia dzisiejszego czyli od Niedzieli Dobrego Pasterza  rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania do służby Bożej w Kościele. Zachęcamy i prosimy o modlitwę w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych także z naszej parafii. 
 2.  Nabożeństwa majowe codziennie  o godz.17.30  Naszą postawą i modlitewnym uczestnictwem w tych nabożeństwach dajmy wyraz miłości do Matki Bożej.
 3. W środę Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy  po Mszy św. o godz. 8.30 i w ramach nabożeństwa majowego. 
 4. W najbliższy czwartek przypada I-czwartek miesiąca.  W tym dniu o godz. 16.30 modlitwa dziękczynna za dar Intronizacji z prośbą o jej dobre owoce i o świętość kapłanów, a o godz. 18.00 Msza św. w tej intencji.
 5. W piątek obchodzimy w Kościele uroczystość Św. Stanisława, Biskupa i Męczennika, głównego Patrona Polski. Zapraszamy do modlitwy za naszą Ojczyznę.
 6. W piątek po Mszy św. wieczornej Godzinki o Bożym Miłosierdziu, koronka i adoracja do godziny 19.30. 
 7. Pragniemy także powrócić do odmawiania w dni powszednie Koronki do Bożego Miłosierdzia po Mszy św. o godz. 8.30 i 18.00. Prośmy Chrystusa Miłosiernego o zatrzymanie pandemii, o potrzebne łaski dla wszystkich służb i o konieczny deszcz.
 8. Podajemy do wiadomości, że  po konsultacji z rodzicami I-Komunia  św. dzieci z naszej parafii została przeniesiona na wrzesień. Dla dzieci z klasy III A i III B ze Szkoły Podstawowej nr 34 oraz dzieci z innych szkół ma odbyć się w sobotę 12.09.br.  a dla dzieci z klasy III C i III D ze Szkoły Podstawowej nr 34 w sobotę 19.09.br.
 9. Na dzień dzisiejszy nie znamy daty rocznicy I–Komunii św. ani sakramentu bierzmowania. 
 10. Informujemy z radością, że nasz Parafianin diakon Damian Trzebiatowski przyjmie święcenia kapłańskie w dniu 16.05.br w Katedrze Oliwskiej o godz. 10.00 a dzień później odprawi Mszę św. prymicyjna w naszym kościele o godz. 13.00. Polecamy ks. diakona modlitwom wiernych. Ze względu na ograniczoną ilość wiernych ta Msza św. prymicyjna będzie transmitowana online. Dla wszystkich, którzy w tym dniu nie będą mogli uczestniczyć w tej uroczystości Ks. Neoprezbiter odprawi Mszę św. dzień później tj. w poniedziałek 18.05.br o godz. 18.00, w czasie której również udzieli błogosławieństwa prymicyjnego. Serdecznie zapraszamy. 
 11. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować za wszelkie ofiary składane na utrzymanie parafii także te przesyłane na konto bankowe. Bóg zapłać! Po raz kolejny dziękujemy także za troskę o najstarszych, chorych  i ubogich Parafian.
 12. Przy wyjściu z kościoła można nabyć aktualną prasę katolicką: Gościa Niedzielnego, Niedzielę. Zachęcamy do lektury.
 13. W  minionym tygodniu odeszli do wieczności nasi Parafianie: śp. Bronisław Kuper l.78 z ul. Powstania Wielkopolskiego i śp. Józef Zienkiewicz l.78 z ul. Powstania Wielkopolskiego. Ich i wszystkich naszych zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek …
 14. Wszystkim życzymy  radosnej niedzieli i pełnego Bożej łaski, dobrego, zdrowego, majowego  tygodnia.  Szczęść Boże!

Dodaj komentarz