Ogłoszenia Duszpasterskie 03.09.2023

1. Od dzisiejszej niedzieli wracamy do tradycyjnego porządku Mszy św. niedzielnych czyli rano o godz. 7.00 i 8.30 potem o 10.00, 11.30, 13.00 i 18.00.
  1. Po okresie wakacji biuro parafialne będzie czynne według wcześniejszego porządku tzn. w poniedziałek od 16.45 – 17.45, we wtorek i czwartek od 9.00-10.00 a w piątek od 19.00 – 20.00.
  1. Spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I-komunii św. w maju 2024 odbędzie się w poniedziałek tzn. jutro o godz. 19.00. Obecność rodziców obowiązkowa.
  1. Braci ze Wspólnoty Mężczyzn św. Józefa i chętnych Panów zapraszamy we wtorek na wieczorną Mszę św. a po Niej na spotkanie w salce na plebanii.
  1. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy  po Mszy św. o godz. 7.30 i 18.00.
  1. W tym tygodniu przypada I-czwartek miesiąca.  Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy od godz. 8.00-9.00, a o godz. 16.30  przy wystawionym Najświętszym Sakramencie modlitwa dziękczynna  za dar Intronizacji  z prośbą o jej dobre owoce.
  1. W tym tygodniu w piątek  przypada Święto Narodzenia NMP.
  1. W piątek po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu, Godzinki o Bożym Miłosierdziu i adoracja do godz. 19.30.
  1. Poświecenie tornistrów dla pierwszoklasistów odbędzie się w  niedzielę za  tydzień tj. 10.09.br. na Mszy św. o godz. 11.30.
  1. Kandydatów do bierzmowania i ich rodziców zapraszamy w następną niedzielę na Mszę św. o godz. 18.00 a po Eucharystii  na spotkanie w kościele.
  1. Kierując się dobrem nauczania religii w szkołach oraz względami prawnymi, w 2010 roku na terenie Archidiecezji Gdańskiej został wprowadzony tzw. Indeks Katechizacji. To wewnętrzny dokument kościelny potwierdzający uczestnictwo w lekcjach religii oraz życiu parafialnym. Każdy uczeń szkoły podstawowej i średniej powinien posiadać Indeks i okazywać go w ramach katechezy sakramentalnej, w biurze parafialnym i podczas wizyty duszpasterskiej. Indeks Katechizacji można otrzymać w biurze parafialnym Szczegółowych informacji udzielają nauczyciele religii.
  2. W tym tygodniu są jeszcze wolne intencje Mszy świętych. Zgłaszać można w biurze parafialnym lub w zakrystii.
  1. Wyrażamy wdzięczność Panom za liczną obecność  w poniedziałek i pomoc przy pracach związanych z remontem górnej części kościoła. Bóg zapłać!
  1. Przy wyjściu z kościoła  można nabyć aktualną prasę katolicką: Gościa Niedzielnego, Niedzielę i naszą parafialną gazetkę Miłosierdzie.
  1. Osoby udające się w następny poniedziałek tj. 11 września br. na pielgrzymkę do Częstochowy, Zamościa i okolic  informujemy, że wyjazd nastąpi o godz. 6.30 z przystanku przy plebanii.
  1. W minionym tygodniu odeszła do wieczności nasza Parafianka: śp. Teresa Korpan l.79 z ul. Legionów. Ją i wszystkich naszych zmarłych polećmy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek …
  1. Wszystkim życzymy radosnej niedzieli i błogosławionego tygodnia a dzieciom, młodzieży, nauczycielom i katechetom owocnego nowego roku szkolnego.  Szczęść Boże!