Interactive Coloring

drag iconDrag any color from the left toolbar to an area or text in the page. A blue outline will indicate a droppable element.

drag iconOn mobile, wait a tiny bit until you drag the color drop.

Ogłoszenia Duszpasterskie 04.04.2021

 1. Pan Zmartwychwstał Prawdziwie – Alleluja! Niech ta radość przenika nasze serca. W imieniu wszystkich Kapłanów z naszej parafii pragnę Wam Drodzy Parafianie i  Drodzy Goście złożyć jak najserdeczniejsze życzenia świąteczne. Niech Zmartwychwstały Pan napełni Wasze serca pokojem i nadzieją. Niech obdarzy Wasze rodziny i całą naszą parafię  miłością i chrześcijańskim optymizmem. Niech doda otuchy i sił potrzebnych do życia w tym trudnym czasie pandemii. Niech obdarzy łaską zdrowia wszystkich a zwłaszcza chorych, cierpiących i im posługujących. Niech cały świat uwolni od tego niszczącego życie wirusa COVID-19. Niech te święta będą czasem odradzania się wiary w siłę i moc Chrystusa. Wszystkim życzymy błogosławionej Wielkanocy!
 2. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do  przeżywania Wielkiego Tygodnia. Kapłanom wyrażamy wdzięczność za  posługę w sakramencie pojednania, za modlitwy i udział w obrzędach liturgicznych. Braciom ze Wspólnoty Mężczyzn i Paniom dziękujemy za przygotowanie Grobu Pańskiego i Ciemnicy oraz wysprzątanie kościoła. Służbie liturgicznej pod przewodnictwem Ks. Pawła i Pana Przemka za przygotowanie i przeprowadzenie ceremonii Triduum Paschalnego w podwójnej wersji. Pani Hani, Panu Igorowi za ubogacenie  śpiewem liturgii a Panom Kościelnym  i Szafarzom za posługę.  Dziękuję Wam Bracia i Siostry a także wszystkim łączącym się z nami przez Internet za wspólną modlitwę i za zrozumienie tej  sytuacji związanej z obostrzeniami sanitarnymi. Wszystkim składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
 3. W Niedzielę Zmartwychwstania Msze św. będą odprawiane: Rezurekcja o 6.00 i potem od 8.30 w  porządku niedzielnym. Przypominamy, że w nabożeństwach jednorazowo może brać 78 osób. W razie potrzeby będzie też sprawowana równolegle Eucharystia na zewnątrz. Msze św. o godz. 10.00 i 11.30 dziś i jutro będą transmitowane online. 
 4. Jutro – w Poniedziałek Wielkanocny Msze Święte w porządku niedzielnym. Jest to także dzień modlitw za Katolicki Uniwersytet Lubelski.  Przy wyjściu z kościoła są zbierane ofiary na utrzymanie tej uczelni. Za wszelką pomoc składamy w imieniu Rektora KUL-u serdeczne Bóg zapłać.
 5. Wyrażamy wdzięczność za dary spożywcze  i ofiary złożone przed tygodniem na pomoc dla najbardziej potrzebujących a Parafialnemu Zespołowi Caritas za zorganizowanie i dostarczenie paczek dla tych rodzin i osób. 
 6. Nowenna przed Niedzielą Bożego Miłosierdzia z Koronką przed wystawionym Najświętszym Sakramentem dzisiaj, jutro oraz przez Oktawę Wielkanocną łącznie z Niedzielą Miłosierdzia  codziennie o godz. 15.00.
 7. Uroczystości odpustowe w naszej parafii odbędą się za tydzień w Niedzielę Bożego Miłosierdzia tj. 11.04.2021r. Uroczystą Sumę Odpustową o godz. 13.00 odprawi i Słowo Boże wygłosi Ks.  kan. Marek Adamczyk, proboszcz  z parafii św. Jadwigi Królowej  w Gdyni Karwinach. Na zakończenie Eucharystii odmówimy  Koronkę do Bożego Miłosierdzia. 
 8. W  środę zapraszamy na Nowennę do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy  po Mszy św. o godz. 8.30 i 18.00.
 9. W czwartek po Mszy św. wieczornej spotkanie grupy biblijnej Marana Tha.
 10. Koło Misyjne dziękuję za ofiary złożone w Niedzielę Palmową przy okazji nabywania palm. Zebrano 1515 zł. Fundusze zostaną przekazane na misje. Bóg zapłać!
 11. W minionym tygodniu odszedł do wieczności nasz Parafianin śp. Edward Mazu l.94 z ul. Redłowskiej. Jego i wszystkich naszych zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek …
 12. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować za wszelkie ofiary składane na utrzymanie parafii także te przesyłane na konto bankowe parafii. Bóg zapłać! 
 13. Przy wyjściu z kościoła można nabyć świąteczne numery prasy katolickiej.

Dodaj komentarz