Interactive Coloring

drag iconDrag any color from the left toolbar to an area or text in the page. A blue outline will indicate a droppable element.

drag iconOn mobile, wait a tiny bit until you drag the color drop.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 04.09.2022

 1. W tym tygodniu w czwartek  przypada Święto Narodzenia NMP.
 1. W środę Nowenna do M B Nieustającej Pomocy  po Mszy św. o godz. 8.30 i 18.00.
 1. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy od godz. 7.30-8.30, a o godz. 16.30  modlitwa dziękczynna  za dar Intronizacji  z prośbą o jej dobre owoce.
 1. W piątek po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu, Godzinki o Bożym Miłosierdziu i adoracja do godz. 20.00.
 1. Ze względu na to, że w parafii pozostało tylko dwóch kapłanów spowiedź będzie w dni powszednie 15 minut przed Mszą św. W miarę możliwości będziemy starali się spowiadać także w trakcie Mszy św. W niedzielę i święta spowiedź będzie w trakcie Mszy św. 
 1. Od dnia jutrzejszego nie będziemy już zapowiadać, kto udziela komunii na rękę a kto do ust. Jeśli będzie dwóch lub więcej udzielających komunię św. to kapłan czy szafarz stojący po stronie obrazu MB Nieustającej  Pomocy będzie udzielał najpierw komunii na rękę pozostali tradycyjnie. Jeśli będzie tylko jeden udzielający komunii św. to prośba, by najpierw przestępowały osoby przyjmujący Ciało Pańskie na rękę.
 1. Po okresie wakacji biuro parafialne będzie czynne według wcześniejszego porządku  tzn. w poniedziałek od 16.45 – 17.45, we wtorek i czwartek od 9.00-10.00 a w piątek od 19.00 – 20.00.
 1. Spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I-komunii św. w maju 2023 odbędzie się w poniedziałek o godz. 19.00. Obecność rodziców obowiązkowa. 
 1. Kandydatów do bierzmowania i ich rodziców zapraszamy dzisiaj na Mszę św. o godz. 18.00 a po Eucharystii  na spotkanie w kościele.
 1. Pierwsza katecheza dla tej młodzieży odbędzie się w środę o godz. 19.00 w salce na plebanii.
 1. Małżeństwa z Kościoła Domowego i wszystkie chętne małżeństwa pragnące pogłębić swoje życie z Panem Bogiem zapraszamy we wtorek na godz. 19.00 na Mszę św. do kościoła a po Niej na krótkie spotkanie do salki na plebanii. 
 1. Za tydzień 10-11 września, gościem naszej Wspólnoty Parafialnej będzie Pan Zbigniew Branach. Autor kilkuset esejów, reportaży i słuchowisk radiowych oraz kilkunastu książek. Nasz gość przedstawi świadectwo o zamachach na Papieża Jana Pawła II i ks. Jerzego Popiełuszkę.
 1. Przy wyjściu z kościoła  można nabyć aktualną prasę katolicką: Gościa      Niedzielnego, Niedzielę i naszą parafialną gazetkę Miłosierdzie.
 1. W dniu dzisiejszym przy wyjściu z kościoła zbiorka do puszek na Gdańskie Seminarium Duchowne. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!
 1. Organizujemy pielgrzymkę autokarową do Częstochowy, Płocka,  do sanktuarium MB Ostrobramskiej w Skarżysku Kamiennej, do Świętego Krzyża, Kałkowa-Godowa, Warszawy  i Sierpca w terminie 21-23 września br. Koszt ok. 500 zł. Informacje i zapisy u Ks. Proboszcza.
 2. W minionym tygodniu odeszły do wieczności nasze Parafianki: śp. Elżbieta Piotrowicz l.88 z ul. Powstania Wielkopolskiego i śp. Irena Kowalczyk l.88 z ul. Bohaterów Starówki Warszawskiej. Je i wszystkich naszych zmarłych polećmy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek …
 1. Wszystkim życzymy radosnej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże!