Interactive Coloring

drag iconDrag any color from the left toolbar to an area or text in the page. A blue outline will indicate a droppable element.

drag iconOn mobile, wait a tiny bit until you drag the color drop.

Ogłoszenia Duszpasterskie 04.10.2020

 1. Nabożeństwo różańcowe  w dni powszednie: dla dorosłych o godz.17.30, dla dzieci we wtorki i w piątki  o godz. 16.30, a dla młodzieży we wtorki i w piątki o godz.17.30. W niedzielę nabożeństwo różańcowe dla całych rodzin o godz. 17.30. Serdecznie wszystkich zapraszamy.
 2. Zachęcamy też wiernych do włączenia się w inicjatywę zwaną „Morzem modlitwy”. Polega ona na odmawianiu przez 2 miesiące codziennie jednej dziesiątki różańca  w intencji o błogosławieństwo Boże dla naszych miast i miejscowości oraz dla całej naszej Ojczyzny. „Morze modlitwy” rozpoczyna się od środy 7 października czyli od wspomnienia Matki Bożej Różańcowej, a zakończy się 8 grudnia w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W ten sposób chcemy odpowiedzieć na wezwanie Maryi, która w Fatimie i w Gietrzwałdzie prosiła o codzienne odmawianie różańca. Ulotki o tej inicjatywie znajdują się na stolikach z tyłu kościoła. 
 3. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym przypadają:                                             
  • w poniedziałek – wspomnienie Św. Faustyny Kowalskiej, zakonnic;
  • w środę – wspomnienie NMP Różańcowej.
 4. W  środę zapraszamy na Nowennę do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy  po Mszy św. o godz. 8.30 i w ramach nabożeństwa różańcowego o godz. 17.30.
 5. W czwartek o godz. 16.30 modlitwa dziękczynna za dar Intronizacji z prośbą o jej dobre owoce.
 6. W piątek po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu, Godzinki o Bożym Miłosierdziu, Koronka i adoracja do godz. 19.30.
 7. Za tydzień w niedzielę, 11 października będziemy przeżywali XX Dzień Papieski pod hasłem „Totuus tuus”. W tym dniu po Mszach św. tradycyjna zbiórka do puszek przy wyjściu z kościoła na stypendia dla młodzieży.
 8. Organizujemy konkurs dla dzieci na różaniec z kasztanów, żołędzi czy innych rzeczy. Podpisane różańce przynosimy do kościoła do niedzieli 20. października. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w niedzielę 27 października br. na Mszy św. o godz. 11.30. 
 9. Panów ze Wspólnoty św. Józefa i wszystkich chętnych mężczyzn zapraszamy we wtorek na Mszę św. wieczorną a po Niej spotkanie do salki na plebanii.
 10. Spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I-komunii św. odbędzie się w środę o godz. 19.00. Obecność rodziców obowiązkowa.
 11. Serdeczne „Bóg zapłać”  za złożone w dniu dzisiejszym na tacę ofiary w  przeznaczone na Stolicę Apostolską, aby w trudnym czasie nie zabrakło wsparcia posługi Ojca Świętego względem całego Kościoła. 
 12. Przy wyjściu z kościoła można nabyć aktualną prasę katolicką: Gościa  Niedzielnego,  Niedzielę i  Miłosierdzie. Zachęcamy do lektury.
 13. Wszystkim życzymy radosnej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże!

Dodaj komentarz