Interactive Coloring

drag iconDrag any color from the left toolbar to an area or text in the page. A blue outline will indicate a droppable element.

drag iconOn mobile, wait a tiny bit until you drag the color drop.

ogłoszenia duszpasterskie 05.04.2020

 1. Dzisiejszą Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień, w którym będziemy przeżywać Tajemnicę Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa.  Dzisiejsze Msze św. o godz. 10.00 i 11.00 będą transmitowane online. Link zamieszczony jest na stronie internetowej naszej parafii. 
 2. Okazja do spowiedzi przed świętami w poniedziałek, wtorek i środę w czasie porannych Mszy świętych  i po południu od godz. 17.00-18.30. W Wielki Czwartek  spowiedzi 16.00-17.30. Natomiast w Wielki Piątek spowiedź przez cały dzień od godz. 7.00 – 17.00, w Wielką Sobotę od godz. 7.00-10.00. Spowiedź ze względu na ograniczenia liczbę odbywać się będzie w dwóch miejscach w kościele i w zakrystii ministranckiej(wejście od strony plebanii). 
 3. W Wielki Czwartek  od godz. 9.00 – 17.00 możliwość przystąpienia do komunii św. o pełnych godzinach i a w Wielki Piątek od godz. 7.00-17.00 co godzinę, a w razie potrzeby częściej.  Jednorazowo w kościele może być tylko 5 osób! 
 4. Przypominamy o udzielonej dyspensie Metropolity Gdańskiego od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych i świątecznych Mszach Świętych. 
 5. Osoby, które z niej korzystają, prosimy o duchową łączność ze wspólnotą Kościoła za pośrednictwem transmisji Mszy Świętych w środkach społecznego przekazu.  Zachęcamy do Komunii duchowej.
 6. Nasza świątynia w ciągu dnia jest otwarta. Od godz. 17.00–18.00 w poniedziałek, wtorek i środę codziennie zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu. (jednorazowo może adorować tylko 5 osób, w razie potrzeby prosimy o rotację). W tym czasie także będzie możliwość skorzystania z sakramenty pokuty w kościele i w zakrystii.
 7. Spowiedź wielkanocną można odłożyć na czas po ustaniu pandemii. W Polsce spowiedź i Komunia Święta wielkanocna mogą być praktykowane przez wiernych aż do uroczystości Trójcy Przenajświętszej, która w tym roku przypada 7 czerwca.
 8. Ceremonie Liturgiczne w Wielki Czwartek, Wielki Piątek  i Wielką Sobotę będą sprawowane w naszej parafii o godz.18.00. Zgodnie z dekretem Ks. Arcybiskupa Triduum Paschalne odbędzie się bez udziału wiernych. Zamówione wcześniej intencje Mszy św. zostaną odprawione. Będzie transmisja online. (Link zamieszczony jest na stronie internetowej naszej parafii).
 9. W Wielki Czwartek nie będzie Adoracji w Ciemnicy po Mszy Wieczerzy Pańskiej, podobnie w Wielki Piątek, a w Wielką Sobotę Adoracja przy grobie od godz. 7.00 do godz. 17.00.
 10. W Wielki Piątek  o godz. 15.00 kapłani w kościele bez udziału wiernych rozpoczną Nowennę przed Uroczystością Bożego Miłosierdzia, odmówią Koronkę  i odprawią Drogę Krzyżową. Planujemy transmisję online. Łączmy się duchowo wszyscy w tej godzinie w modlitwie i adoracji krzyż, który mamy w domu. W tym dniu zgromadźmy się cała rodziną w naszych domach, odprawy wspólnie drogę krzyżową i klęcząc adorujmy nasz  domowy krzyż.
 11. Przypominamy, że w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, tzn. jeden posiłek do syta i dwa posiłki lekkie. 
 12. W Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę biuro parafialne będzie nieczynne.
 13. W tym roku nie będzie poświęcenia pokarmów. W zamian za to przed śniadaniem odmawiamy w rodzinie modlitwę. Tekst obrzędu błogosławienia posiłku przed śniadaniem wielkanocnym zawarty jest na stronie internetowej parafii a także możemy wziąć z kserokopie z przedsionka kościoła. 
 14. W Niedzielę Rezurekcja o godz. 6.00 bez procesją wokół kościoła. Pozostałe Msze tak jak w dniu dzisiejszym ( czyli od 7.00 -13.00 co godzinę i po południu o 17.00 i 18.00). W II Dzień Świąt Wielkanocnych Msze św. tak jak w I dzień świąt. W  święta będzie również transmisja online z naszej parafii.
 15. Uroczystości odpustowe w naszej parafii odbędą się w Niedzielę Bożego Miłosierdzia tj. 19.04.2020r. Uroczysta Suma odpustowa zostanie odprawiona o godz. 13.00 a po niej Koronka do Bożego Miłosierdzia. O godz. 15.00 Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. 
 16. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować za wszelkie ofiary składane na utrzymanie parafii także te przesyłane na konto bankowe parafii. Bóg zapłać! Dziękujemy także za troskę o najstarszych, chorych  i ubogich Parafian a także za kapłanów. 
 17. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej – Gościa Niedzielnego i Niedzieli. Prasę można nabyć przy wyjściu z kościoła.
 18. W minionym tygodniu odeszła do wieczności nasza  Parafianka śp. Maria Ciesielska l. 66 z ul. Powstania Wielkopolskiego.  Ją i wszystkich naszych zmarłych polecamy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek …
 19. Wam Drodzy Parafianie  życzymy owocnego przeżycia tego najważniejszego i jakże trudnego w tym roku Wielkiego Tygodnia. Jako kapłani zapewniamy Was drodzy Parafianie o naszej modlitwie za Was wszystkich. W piątek zawierzyliśmy cała parafię Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Wszystkim życzymy zdrowia. Szczęść Boże!

Dodaj komentarz