Interactive Coloring

drag iconDrag any color from the left toolbar to an area or text in the page. A blue outline will indicate a droppable element.

drag iconOn mobile, wait a tiny bit until you drag the color drop.

Ogłoszenia Duszpasterskie 05.05.2019

 1. W dniu dzisiejszym w przeżywamy Niedzielę Biblijną rozpoczynającą Tydzień Biblijny.
 2. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do podniosłego przeżycia odpustu parafialnego w minioną niedzielę: Kapłanom, Klerykom, Liturgicznej Służbie Ołtarza, Organistom, Zakrystianom Panu Marcinowi i Panu Janowi, pocztom chorągwianym, wszystkim czytającym i ofiarującym dary ołtarza a przede wszystkim Wam Bracia i Siostry. Bóg zapłać!
 3. Wyrażamy ogromną wdzięczność wszystkim, którzy włączyli się w organizację festynu parafialnego. Panom z Parafialnej Wspólnoty Mężczyzn i ich żonom, Paniom ze wspólnot, Młodzieży ze scholii, rodzinie z Ruchu Rodzin Nazaretańskich  wszystkim osobom, które upiekły ciasta i przyniosły gadżety na nagrody. Wszystkim dziękujemy za radosne świętowanie.
 4. Dziękujemy także tym wszystkim, którzy w środę Adorowali Najświętszy Sakrament.
 5. Nabożeństwa majowe codziennie  o godz.17.30 Naszą postawą i modlitewnym uczestnictwem w tych nabożeństwach dajmy wyraz miłości do Matki Bożej.
 6. Tegorocznych maturzystów i ich najbliższych zapraszamy w poniedziałek i wtorek na godz. 7.00 na Mszę św. w intencji pomyślnego zdania egzaminów maturalnych.
 7. W środę obchodzimy w kościele uroczystość Św. Stanisława, Biskupa i Męczennika, głównego Patrona Polski. Zapraszamy do modlitwy za naszą Ojczyznę.
 8. W środę Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy  po Mszy św. o godz. 8.30 i w ramach nabożeństwa majowego.
 9. W czwartek o godz. 16.30 modlitwa dziękczynna za dar Intronizacji z prośbą o jej dobre owoce. Po mszy św. wieczornej spotkanie Grupy Marana Tha w salce na plebanii.
 10. W piątek po Mszy św. wieczornej Godzinki o Bożym Miłosierdziu  i adoracja do godziny 19.30.
 11. W najbliższą sobotę  dzieci z klas III przystąpią  do I-Komunii świętej na Mszy św. o godz. 11.00. W czasie Białego Tygodnia dzieci przychodzą w niedzielę na Mszę św. na godz. 11.30 a od poniedziałku do piątku na  godz. 17.30 na nabożeństwo majowe i Mszę św.
 12. Spowiedź i nabożeństwo pokutne dla dzieci przed I-komunią św. odbędzie się w piątek o godz. 16.30. Spowiedź dla rodziców i rodzin tych dzieci w piątek o godz. 18.00.
 13. Rodziców dzieci klas IV, które w tym roku będą przeżywały rocznicę I-komunii św. zapraszamy na spotkanie jutro tj. w poniedziałek na godz. 19.00 do kościoła.
 14. Przypominamy, ze ks. Kazimierz organizuje pielgrzymkę do Krakowa, Łagiewnik, Wadowic, Kalwarii Zebrzydowskiej, Zakopanego, Ludźmierza i Lichenia w dniach 22-25 maja br. a ks. Proboszcz na Maltę w terminie 21-28 lipca br. i do Gruzji w terminie 19-26 października br. Informacje i zapisy w zakrystii.
 15. W następną niedzielę zbiórka do puszek na Gdańskie Seminarium Duchowne.
 16. Przy wyjściu z kościoła można nabyć aktualną prasę katolicką: Gościa      Niedzielnego, Niedzielę i naszą gazetkę Miłosierdzie. Zachęcamy do lektury.
 17. Wszystkim życzymy  radosnej niedzieli i pełnego Bożej łaski, dobrego tygodnia.  Szczęść Boże!

Dodaj komentarz