Interactive Coloring

drag iconDrag any color from the left toolbar to an area or text in the page. A blue outline will indicate a droppable element.

drag iconOn mobile, wait a tiny bit until you drag the color drop.

Ogłoszenia Duszpasterskie 05.05.2024

 1. Nabożeństwa majowe codziennie  o godz.17.30. Serdecznie zapraszamy. 
 1. Spotkanie dla rodziców dzieci z klas III przed I-komunią odbędzie się w poniedziałek (jutro) o godz. 19.00 w kościele. 
 1. Wspólnotę Mężczyzn św. Józefa i wszystkich chętnych Panów zapraszamy we wtorek  na Mszę św. na godz. 18.00 i później na spotkanie w salce na plebanii.
 1. W środę Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy  po Mszy św. o godz. 7.30 i w ramach nabożeństwa majowego.
 1. W czwartek o godz. 16.30  modlitwa dziękczynna  za dar intronizacji  z prośbą o jej dobre owoce.
 1. W sobotę dzieci z klas III na Mszy św. o godz. 11.00 przystąpią do I-komunii św. 
 1. Spowiedź dla tych dzieci i Ich rodzin w piątek o godz. 16.00.
 1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:
 • w poniedziałek i święto świętych apostołów: Filipa i Jakuba;
 • w środę– uroczystość św. Stanisława Biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. 
 1. Diecezjalne uroczystości odpustowe ku czci patrona naszej archidiecezji Św. Wojciecha  odbędą się 12 maja na gdańskim Wzgórzu Św. Wojciecha. Przewodniczyć im będzie Prymas Polski abp Wojciech Polak. Msza św. rozpocznie się o godz. 12.00. Przybędą na nią pielgrzymki, które tradycyjnie wyruszą o godz. 9.00 z Bazyliki Mariackiej w Gdańsku oraz z kościoła św. Mikołaja w Łęgowie. Do gdańskiej grupy dołączą młodzi, którzy spotykają się o 9.30 w domu propedeutycznym Gdańskiego Seminarium Duchownego na Starych Szkotach. Po zakończeniu Eucharystii odbędzie się agapa przygotowana przez Caritas Archidiecezji Gdańskiej. Zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu wszystkich parafian oraz członków grup duszpasterskich. Delegacje prosimy o wystawienie pocztów sztandarowych. 
 1. W następną niedzielę przed kościołem zbiórka do puszek na Gdańskie Seminarium Duchowne. Za wszelkie ofiary już dziś dziękujemy.
 1. Przy wyjściu z kościoła można nabyć aktualną prasę katolicką: Gościa Niedzielnego, Niedzielę i naszą parafialną gazetkę Miłosierdzie.  Zachęcamy do lektury.
 1. Wszystkim życzymy  radosnej niedzieli i pełnego Bożej łaski, dobrego tygodnia.  Szczęść Boże!