Interactive Coloring

drag iconDrag any color from the left toolbar to an area or text in the page. A blue outline will indicate a droppable element.

drag iconOn mobile, wait a tiny bit until you drag the color drop.

Ogłoszenia Duszpasterskie 06.06.2021

 1. Nabożeństwa czerwcowe codziennie  o godz.17.30. W oktawie Bożego Ciała procesja wokół kościoła w ramach nabożeństwa aż do piątku włącznie.  Serdecznie zapraszamy. W czwartek poświęcenie wianków i ziół po Mszy św.
 1. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować tym, którzy tak licznie i pobożnie uczestniczyli w miniony czwartek w Procesji Bożego Ciała. Dziękujemy gorąco tym, którzy przygotowali piękne ołtarze i dekorację kościoła. Wyrażamy  wdzięczność wszystkim, którzy udekorowali okna swoich mieszkań czy domów oraz trasę procesji. Słowa wdzięczności kierujemy pod adresem Panów Kościelnych i Braci ze Wspólnoty św. Józefa za czuwanie nad całością i kierowanie ruchem. Dziękujemy Liturgicznej Służbie Ołtarza za piękną ceremonię. Panom Kościelnym, Panu organiście  Igorowi za prowadzenie śpiewów, osobom niosącym tuby, orkiestrze za ubogacenie liturgii, dzieciom za sypanie kwiatków i niesienie poduszek i różańca, osobom, które nad dziećmi czuwały, dorosłym za niesienie sztandarów, chorągwi i baldachimu,  wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do tego, byśmy w taki uroczysty sposób mogli oddać cześć Chrystusowi Eucharystycznemu. Wyrażam wdzięczność za przyniesione kwiatki do sypania. Ks. Proboszcz dziękuję także kapłanom za zaangażowanie i spowiedź przed uroczystością. Wszystkim serdeczne „Bóg zapłać”.
 1. W środę Nowenna  do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy po Mszy św. o godz. 8.30 i w ramach nabożeństwa czerwcowego. 
 1. W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym roku przypada 100. rocznica poświęcenia Polski  Najśw. Sercu Pana Jezusa. Uroczysta Msza św. z ponowieniem aktu poświęcenia parafii o godz. 8.30 i 18.00.  Po nabożeństwie czerwcowym procesja eucharystyczna wokół kościoła. 
 1.  Z racji uroczystości nie obowiązuje zachowanie postu i wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
 1. W piątek po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu, Godzinki o Bożym Miłosierdziu, Koronka  i adoracja do godz. 19.30. 
 1. W następną niedzielę tj. 13 czerwca  przypada kolejny dzień czuwania fatimskiego. W programie uroczysta Msza św. o godz. 18.00, o godz. 19.00 Różaniec Fatimski a o godz. 19.30 procesja z Figurą Pani Fatimskiej wokół kościoła i Apel Jasnogórski.  Na nabożeństwo przynieśmy ze sobą świece.  
 1. W dniu dzisiejszym przed kościołem zbiórka do puszek  na Gdańskie Seminarium Duchowne. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!
 1. Przy wyjściu z kościoła można nabyć aktualną prasę katolicką: Gościa  Niedzielnego, Niedzielę i naszą parafialną gazetkę Miłosierdzie. Zachęcamy do lektury.
 1. W minionym tygodniu odszedł do wieczności nasz Parafianin śp. Gerard Malc l. 83 z ul. Powstania Wielkopolskiego (ojciec kapłana Marka). Jego i wszystkich naszych zmarłych polećmy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…
 1. Wszystkim życzymy  dobrej niedzieli i pełnego Bożej łaski, słonecznego i zdrowego tygodnia. Szczęść Boże!

Jeszcze nie ma treści do pokazania.