Interactive Coloring

drag iconDrag any color from the left toolbar to an area or text in the page. A blue outline will indicate a droppable element.

drag iconOn mobile, wait a tiny bit until you drag the color drop.

Ogłoszenia Duszpasterskie 06.11.2022

 1. Różaniec z wypominkami za naszych zmarłych do soboty włącznie o godz.17.30. Wspólnota Matki Boskiej Patronki Dobrej Śmierci zaprasza w listopadzie w dni powszednie na Drogę Krzyżową w intencji zmarłych o godz. 7.30. 
 1. W piątek 11-listopada przypada 104-rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości. Msze św. w tym dniu o godz. 7.00, 8.30 i 18.00. Zapraszamy serdecznie do modlitwy za Ojczyznę zwłaszcza na uroczystą Mszę św. o godz. 18.00. Wywieśmy  na naszych domach i blokach flagi narodowe!
 1. W piątek, z racji święta, biuro parafialne będzie nieczynne.
 1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym przypadają:
 • w środę – rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej;
 • w czwartek – wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła;
 • w piątek – wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa;
 • w sobotę –  wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika.
 1. Rodziców dzieci przygotowujących się do I-Komunii św. zapraszamy na spotkanie w poniedziałek o godz. 19.00 do kościoła.
 1. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy  po Mszy św. o godz. 8.30 i 18.00.
 1. W czwartek o godz. 16.30  modlitwa dziękczynna  za dar Intronizacji NSPJ  z prośbą o jej dobre owoce.
 1. W piątek po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu, Godzinki o Bożym Miłosierdziu, Koronka do Bożego Miłosierdzia i adoracja do godz. 20.00.
 1. W następną niedzielę po Mszy św. o godz. 8.30 nasi Nadzwyczajni Szafarze Komunii św. pójdą z Komunią św. do chorych. Jeśli ktoś chciałby zgłosić jeszcze jakąś osobę można to uczynić w zakrystii lub w biurze parafialnym. Planujemy, by szafarze w jedną niedzielę w miesiącu zanosili Chrystusa Eucharystycznego do chorych.
 1. W minioną niedzielę zebrano na misje 2045,20 zł. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać!”
 1. Zgodnie z zaleceniem Metropolity Gdańskiego wizyta duszpasterska czyli kolęda odbędzie się w tym roku w tradycyjnej formie (tak jak przed pandemią). Oczywiście dla tych, którzy chcą przyjąć kapłana z błogosławieństwem. W związku z tym, że jest nas w parafii tylko 2 kapłanów pragniemy w tym roku kolędę rozpocząć już w Adwencie, tzn. od poniedziałku 28.11.br. Program pierwszej części wizyty duszpasterskiej jest wywieszony w gablocie parafialnej, znajduje się na stronie internetowej parafii i będzie w następnym numerze naszej gazetki Miłosierdzie.
 1. Cotygodniową prasę katolicką: Gościa Niedzielnego, Niedzielę i naszą parafialną gazetkę Miłosierdzie można nabyć przy wyjściu z kościoła. 
 1. Wszystkim życzymy radosnej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże!