Interactive Coloring

drag iconDrag any color from the left toolbar to an area or text in the page. A blue outline will indicate a droppable element.

drag iconOn mobile, wait a tiny bit until you drag the color drop.

Ogłoszenia Duszpasterskie 06.12.2020

 1. Zapraszamy  wszystkich bardzo serdecznie  na Msze św. Roratnie ku czci Najświętszej Maryi Panny w dni powszednie o godz.6.30. Dzieci przynoszą ze sobą lampiony i papierowe serduszka z wypisanymi dobrymi uczynkami. Msze św. roratnie są transmitować on-line. Podobnie Msze św. niedzielne o godz. 10.00 i 11.30.  Adres do transmisji znajduje się na stronie internetowej parafii. 
 2. W związku z Roratami nie ma Mszy św. o godz. 7.00. Msze św. poranne w dni powszednie Adwentu są  odprawiane o godz. 6.30 i 8.30.
 3. We wtorek 8 grudnia przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W tym dniu wierni rozpoczynają  duchową adopcję dziecka poczętego na Mszy wieczornej o godz. 18.00. Chętni do podjęcia duchowej adopcji proszeni są o kontakt z Ks. Pawłem. 
 4. Przypominamy, że tego dnia tj. 8. grudnia w Godzinie Łaski czyli między godziną 12.00 a 13.00 można uprosić wiele łask dla siebie i świata. Matka Boża podczas objawienia w Montichiari we Włoszech powiedziała: „Dzięki modlitwom w tej godzinie ześlę niezliczone łaski dla duszy i ciała. Będą liczne nawrócenia, Pan mój, Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za swych grzesznych braci. Ci, którzy nie mogą przyjść do kościoła, niech modlą się w domu”. Zapraszamy w tej Godzinie Łaski do kościoła na modlitwy przy wystawionym Najświętszym Sakramencie.
 5. Poświecenie medalików dla  dzieci zwłaszcza przygotowujących się do I-komunii św. będzie miało miejsce w niedzielę 13. grudnia na Mszy św. o godz. 11.30.
 6. Panów ze Wspólnoty św. Józefa i chętnych mężczyzn zapraszamy we wtorek na Mszę św. o godz. 18.00. 
 7. Panów pragnących pomóc przy budowie szopki bożonarodzeniowej zapraszamy w sobotę na godz. 9.15 do kościoła.
 8. W  środę zapraszamy na Nowennę do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy  po Mszy św. o godz. 8.30 i 18.00.
 9. Spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I–komunii św. odbędzie się w środę 11.12.br o godz. 19.00 w kościele.
 10. W czwartek o godz. 16.30  modlitwa dziękczynna  za dar intronizacji  z prośbą o jej dobre owoce.
 11. W piątek po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu, Godzinki o Bożym Miłosierdziu, Koronka i adoracja do godz. 19.30.
 12. Przy wyjściu z kościoła można nabywać poświęcone opłatki oraz świece wspierające Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Zabierzmy też opłatki dla sąsiadów, którzy w tym czasie pandemii nie przychodzą do kościoła. Opłatki są dostępne także w zakrystii i w biurze parafialnym.
 13. Przypominamy, że do przyszłej niedzieli – 13 grudnia można przynosić własnoręcznie wykonane kartki świąteczne, które zostaną rozdane przez wolontariuszy pacjentom przebywającym w Szpitalu Morskim im. PCK w Gdyni Redłowie. Za wszelką życzliwość i solidarność z chorymi bardzo dziękujemy.
 14. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej – Gościa Niedzielnego, Niedzieli, Listu do Pani i Miłosierdzia,  które można nabyć przy wyjściu z kościoła. 
 15. W dniu dzisiejszym ofiary złożone na tace będą przeznaczone na ogrzewanie kościoła a ofiarami do puszek przy wyjściu z kościoła możemy wspomóc Kościół na Wschodzie. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!
 16. W związku ze Świętami Bożego Narodzenia jak co roku pragniemy pomóc najuboższym rodzinom naszej parafii.  Dary żywnościowe i słodycze można składać do niedzieli do 20.12.br włącznie do kosza przy ołtarzu z obrazem św. Jana Pawła II.
 17. W minionym tygodniu odeszła do wieczności nasza Parafianka śp. Anna Frankowska   l. 72 z ul Nocznickiego. Ją i wszystkich naszych zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…
 18. Wszystkim dziękujemy za wszelkie dobro, życzmy miłej niedzieli i owocnego przeżywania adwentu. Szczęść Boże!

Dodaj komentarz