Interactive Coloring

drag iconDrag any color from the left toolbar to an area or text in the page. A blue outline will indicate a droppable element.

drag iconOn mobile, wait a tiny bit until you drag the color drop.

Ogłoszenia Duszpasterskie 07.03.2021

 1. We wtorek, 2 marca 2021 r., Ojciec Święty Franciszek mianował abp. Tadeusza Wojdę  metropolitą gdańskim. Polecamy naszego nowego Arcypasterza modlitwą wiernych. Więcej informacji o nowy Pasterzu diecezji znajdziemy w gazetce Miłosierdzie i na stronie internetowej parafii. 
 2. W dniu dzisiejszym na wszystkich Mszach świętych rozpoczynamy Renowacje Misji Świętych, które potrwają do czwartku włącznie. Szczegółowy program wywieszony jest w gablotce a także na stronie internetowej. Uczyńmy wszystko, by znaleźć czas na te spotkania z Chrystusem. Dorośli mają nauki codziennie w czasie Mszy św. o godz. 8.30 i 18.00 poprzedzone pół godziny wcześniej nabożeństwem. Uczniów szkoły podstawowej i przedszkolaków zapraszamy w poniedziałek i wtorek: klasy 0-3 na godzinę 16.00,  a klasy 4-8 na godzinę 17.00 a w środę wszystkie dzieci na Msze św. o godz. 16.30.  Młodzież szkół średnich zapraszamy w poniedziałek i wtorek na godz. 19.15 a w środę na godz.18.00. Młodzież akademicką i pracujących do późna zapraszamy od poniedziałku do czwartku na godz. 20.00.   Każdy dzień misji począwszy od poniedziałku będziemy kończyli Apelem Jasnogórskim o godz. 20.30. Renowacje Misji będą transmitowane on-line. 
 3. Natomiast Msza św. dla naszych starszych i chorych Parafian z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych  będzie w czwartek o godz.11.00. Zwracamy się z prośbą o przywiezienie w tym dniu tych osób na Eucharystię.
 4. Spowiedź misyjna w środę i czwartek  od godz. 8.00 – 9.30, i od 17.30-20.30. Ponadto w czwartek  od 10.00-11.00. Dla dzieci w środę od godz. 16.00. Bardzo wszystkich prosimy: pojednajcie się z Bogiem!
 5. Droga Krzyżowa w najbliższy piątek dla dorosłych o godz. 9.00 i 17.15;   dla dzieci o godz. 16.30  a dla młodzieży i pracujących do późna o godz.19.00. Niech nikogo z nas na tych nabożeństwach nie zabraknie.
 6. We wszystkie dni Wielkiego Postu (z wyjątkiem niedziel) zapraszamy także na Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia  z Koronkę przy wystawionym Najświętszym Sakramencie o godz. 15.00.
 7. W dniu dzisiejszym zapraszamy jeszcze na godz. 17.15  na Gorzkie Żale  z medytacją. 
 8. Pierwsza spowiedź dla dzieci przygotowujących się do I-komunii św. odbędzie się w sobotę 13 marca br., ze względu na obostrzenia w naszym województwie, w dwóch grupach. Dla klasy III A o godz. 10.00, a dla klasy III B i pozostałych dzieci o godz. 11.00. Rozpoczęcie nabożeństwem pokutnym a później sakrament pokuty i pojednania.
 9. Składamy serdeczne podziękowanie za złożone w dniu dzisiejszym na tacę ofiary przeznaczone na ogrzewania kościoła. Bóg zapłać!
 10. Przy wyjściu z kościoła możemy nabyć paschaliki – symbol Zmartwychwstałego Chrystusa, które przynieśmy ze sobą w Wielką Sobotę  na liturgię o godz. 20.00. potem postawimy je na stole w czasie śniadania wielkanocnego a następnie możemy zanieść je i postawić na grobie naszych najbliższych. Koszt 6 zł.
 11. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej – Gościa Niedzielnego, Niedzieli oraz naszej  parafialnej gazetki Miłosierdzie. Prasę można nabyć przy wyjściu z kościoła.
 12. W minionym tygodniu odeszła do wieczności nasza Parafianka śp. Anna Myszke l. 86 z ul. Cylkowskiego. Ją oraz wszystkich naszych zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek …
 13. Wszystkim życzymy radosnej niedzieli i dobrego, owocnego przeżycia tego misyjnego tygodnia. Szczęść Boże!

Dodaj komentarz