Interactive Coloring

drag iconDrag any color from the left toolbar to an area or text in the page. A blue outline will indicate a droppable element.

drag iconOn mobile, wait a tiny bit until you drag the color drop.

Ogłoszenia Duszpasterskie 07.06.2020

 1. W dniu dzisiejszym przeżywamy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.
 2. Przypominamy, że z dniem 30 maja br. przestał obowiązywać limit uczestników zgromadzeń liturgicznych ale w kościołach wierni mają obowiązek zakrywania ust i nosa, nie ma też obowiązku zachowania odległości 2 metrów między osobami. Prosimy jednak o zachowanie aktualnych zasad bezpieczeństwa epidemiologicznego.
 3. Metropolita Gdański odwołuje ogólną zasadę od obowiązku niedzielnego uczestnictwa w Mszach św. i jednocześnie zachęca wiernych  aby odpowiedzieli na zaproszenie Jezusa, który mówi: „Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię (Mt 11,28). Przypominamy, że zgodnie z prawem kościelnym od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy św. zwolnione są osoby w podeszłym wieku, osoby chore lub objęte wskazaniami władz sanitarnych oraz osoby sprawujące opiekę nad chorymi i niepełnosprawnymi.
 4. Ks. Arcybiskup przedłuża czas Komunii Świętej wielkanocnej w Archidiecezji Gdańskiej do uroczystości Świętych Apostołów Piotra i Pawła tj. do dnia 29 czerwca br. Okazja do spowiedzi św. w niedziele i święta podczas Mszy św. a w dni powszednie  w czasie porannych Mszy św. i po południu od godz. 17.30 -18.30. 
 5. Nabożeństwa czerwcowe przez cały miesiąc o godz. 17.30.  W oktawie Bożego Ciała (od piątku) procesja wokół kościoła w ramach nabożeństwa.
 6. Wspólnotę Mężczyzn  św. Józefa  i wszystkich chętnych panów zapraszamy   we wtorek na Mszę św. o godz. 18.00 i później na spotkanie w salce na plebanii.  
 7. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy po Mszy św. o godz. 8.30 i po południu w ramach nabożeństwa czerwcowego.
 8. W najbliższy czwartek 11 czerwca będziemy przeżywać Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. w tym dniu o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 12.00, 13.00  i o godz. 18.00. Po Mszy św. o godz. 10.00 wyruszy procesja  wokół kościoła. Tam też będą usytuowane 4 ołtarze.  Zachęcamy do udziału w procesji, która jest szczególną możliwością do modlitwy i publicznego wyznania swojej wiary. Uczestnicy procesji mają obowiązek zachowania odległości między sobą minimum 2 metrów lub zakrycia ust i nosa. 
 9. W czasie Mszy św. i procesji towarzyszyć nam będzie  orkiestra  dęta pod dyrekcją Kapelmistrza p. Kazimierza Czarneckiego. Na procesję zabierzmy ze sobą śpiewniki.
 10. Zwracamy się z serdeczną prośbą do wszystkich o pomoc przy budowaniu ołtarzy i o przystrojenie okien naszych mieszkań i domów  symbolem religijnym. Osoby, które w ubiegłych latach zajmowały się budowaniem ołtarzy, ich wystrojem i przyozdobieniem kwiatami gorąco prosimy, by w tym roku w podobny sposób zajęły się jednym z ołtarzy na trasie procesji wokół kościoła. Osoby te zapraszamy na spotkanie  we wtorek na godz. 19.00 do salki na plebanię. Panów którzy mogliby pomóc przy budowaniu ołtarzy zapraszamy już we wtorek o godz. 9.30 do prac do kościoła. 
 11. Panów od baldachimu prosimy na procesję w Uroczystość Bożego Ciała i przez całą Oktawę. Podobnie osoby niosące chorągwie czy sztandary. 
 12. Dzieci rocznicowe, oraz pozostałe  dzieci: te młodsze i starsze zapraszamy na próbę niesienia poduszek, różańca, sypania kwiatków we wtorek i środę o godz. 17.00 przed kościołem. Bardzo prosimy,  aby wszystkie dzieci, które przystąpiły w 2019  roku do I-komunii św. wzięły udział w czwartek we Mszy św. o godz. 10.00 i w procesji w swoich strojach komunijnych. Zwracamy się z prośbą do rodziców o pomoc w tej kwestii.
 13. Kierujemy też serdeczną prośbę o przyniesienie z działek i ogródków kwiatów do sypania na Boże Ciało. Kwiaty (płatki) można składać w środę lub w czwartek rano w kruchcie kościoła do przygotowanych koszy.
 14. Spowiedź przed Uroczystością Boże Ciała w środę od godz. 17.30 – 18.30. Uczyńmy wszystko, by w tym dniu przyjąć Chrystusa Eucharystycznego do swego serca.
 15. W piątek po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu, Godzinki o Bożym Miłosierdziu, Koronka i adoracja do godz. 19.30.
 16. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym przypadają:
  • w poniedziałek – wspomnienie św. Jadwigi Królowej
  • w piątek – wspomnienie błogosławionych męczenników gdańskich
  • w sobotę – wspomnienie Św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła. 
 17. W piątek Abp. Metropolita Gdański udzielił dyspensy od obowiązku wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. 
 18. W najbliższą sobotę tj. 13 czerwca  przypada kolejny dzień czuwania fatimskiego. W programie uroczysta Msza św. o godz. 18.00, o godz. 19.00 Różaniec Fatimski a o godz. 19.30 procesja z Figurą Pani Fatimskiej wokół kościoła i Apel Jasnogórski.  Na nabożeństwo przynieśmy ze sobą świece.
 19. W następną niedzielę Metropolita Gdański Abp Sławoj Leszek Głódź będzie przeżywał 50. rocznicę przyjęcia święceń kapłańskich. Naszego Pasterza polecamy modlitwom wiernych.  
 20. Informujemy, że Ks. Biskup Wiesław Szlachetka udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży naszej parafii w sobotę 20 czerwca br. o godz. 18.00. W związku z tym spotkanie dla rodziców tej młodzieży i kandydatów do bierzmowania odbędzie się w niedzielę za tydzień tj. 14.06. br. po Mszy św. sprawowanej o godz. 18.00.
 21.  Dzieci, które w minionym roku były u I-komunii św. będą przeżywały rocznicę w niedzielę 21.06.br. na Mszy św. o godz. 11.30. Spotkanie dla rodziców tych dzieci w poniedziałek 15.06.br  o godz. 18.45 w kościele. 
 22. Przy wyjściu z kościoła można nabyć aktualną prasę katolicką: Gościa      Niedzielnego, Niedzielę i naszą parafialną gazetkę Miłosierdzie. Zachęcamy do lektury.
 23. W minionym tygodniu odeszli do wieczności nasi Parafianie śp. Kazimiera Szała  l. 90 z ul. Cylkowskiego i śp. Andrzej Raszka l. 88 z ul. Korczaka. Ich i wszystkich naszych zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…
 24. Wszystkim życzymy  radosnej niedzieli i pełnego Bożej łaski, dobrego tygodnia.  Szczęść Boże!

Dodaj komentarz