Ogłoszenia Duszpasterskie 08.01.2023

1. W dzisiejszą niedzielę – Niedzielę Chrztu Pańskiego kończymy liturgiczny Okres Bożego Narodzenia. Zgodnie z tradycją kolędy śpiewamy do 2 lutego włącznie.
  1. Przypominamy, że od 2 stycznia zmienił się w naszej parafii porządek Mszy św. porannych w dni powszednie. Nie ma Mszy św. o godz. 7.00 i 8.30 a jest tylko jedna Msza św. o godz. 7.30.
  1. We wtorek po Mszy św. o godz. 15.00 zapraszamy Wspólnotę Miłosierdzia Bożego i wszystkich chętnych na godz. 15.40 do salki na plebanii na film o św. Siostrze Faustynie pt. „Miłość i Miłosierdzie”.
  1. Braci ze Wspólnoty Mężczyzn św. Józefa i chętnych Panów  zapraszamy we wtorek na godz. 18.30 na spotkanie do salki na plebanii.
  1. W  środę zapraszamy na Nowennę do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy  po Mszy św. o godz. 7.30 i 15.00.
  1. W piątek po Mszy św. o godz.15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Godzinki o Bożym Miłosierdziu i Koronka.
  2.  Wizyta duszpasterskiej w tym tygodniu według następującego porządku:
  • w poniedziałek 09 stycznia: ul. Cylkowskiego 9,11 oraz domki;
  • we wtorek 10 stycznia : ul. Szarych Szeregów (całość);
  • w środę 11 stycznia: ul. Redłowska;
  • w czwartek 12 stycznia: ul. Korczaka 2, 3, 4 ,5A, 5B, 6;
  • w piątek 13 stycznia: ul. Korczaka 7, 8 i domki (9-39);
  • w sobotę 14 stycznia: ul. Korczaka 14, 16, 18, 20 oraz ul. Wiosny Ludów ( numery nieparzyste).

Kolędę rozpoczynamy o godz. 16.00 a w sobotę o godz. 15.00.

1. Biuro parafialne w okresie kolędy w tym tygodniu czynne będzie we wtorek, czwartek i piątek od godz. 9.00 – 10.00 a w sprawach pilnych prosimy kontaktować się także po popołudniowej Mszy św. W poniedziałek wyjątkowo biuro parafialne będzie nieczynne.
  1. W okresie kolędy przez cały miesiąc styczeń Msze św. wieczorne będą odprawiane o godz. 15.00 z wyjątkiem sobót,  niedziel i świąt  kiedy Msze św. wieczorne będą o godz. 18.00.
  1. W dniu dzisiejszym przy wyjściu z kościoła zbiórka do puszek na Gdańskie Seminarium Duchowne. Za wszelkie ofiary składamy „Bóg zapłać”!
  1. Informujemy, że sakrament bierzmowania zostanie w naszej parafii udzielony młodzieży w czwartek 01 czerwca br. przez Bpa Wiesława Szlachetkę.
  1. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej – Gościa Niedzielnego i Niedzieli ( niestety prasa podrożała) oraz naszej  parafialnej gazetki Miłosierdzie (zawiera sprawozdanie roczne). Prasę można nabyć przy wyjściu z kościoła.
  1. W minionym tygodniu odeszła do wieczności nasza Parafianka: śp. Lidia Wykowska         l. 93 z ul. Powstania Śląskiego. Ją i wszystkich naszych zmarłych polećmy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek …
  1. Wszystkim życzymy radosnej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże!