Interactive Coloring

drag iconDrag any color from the left toolbar to an area or text in the page. A blue outline will indicate a droppable element.

drag iconOn mobile, wait a tiny bit until you drag the color drop.

Ogłoszenia Duszpasterskie 09.02.2020

 1. We wtorek przypada XXVIII Światowy Dzień Chorego związany ze wspomnieniem NMP z Lourdes.  Msza św. w intencji chorych i starszych naszych Parafian zostanie odprawiona o godz. 10.00. Po Mszy św. udzielimy sakramentu namaszczenia  chorych i specjalnego błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem tzw. błogosławieństwa lourdzkiego. Zwracamy się z prośbą o pomoc naszym starszym i chorym Parafianom w dotarciu do kościoła w tym dniu.
 2. W  środę zapraszamy na Nowennę do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy  po Mszy św. o godz. 8.30 i 18.00.
 3. W czwartek o godz. 16.30 modlitwa dziękczynna za dar Intronizacji z prośbą o jej dobre owoce.
 4. W piątek po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu, Godzinki o Bożym Miłosierdziu, koronka do Bożego Miłosierdzia i adoracja do godz. 19.30.
 5. Wyrażamy wdzięczność naszym Paniom i Panom za uprzątniecie szopki i dekoracji bożonarodzeniowej. 
 6. Informujemy, że w ubiegłą niedzielę zebraliśmy na Gdańskie Seminarium Duchowne 902,70 zł. Za złożone na ten cel ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać. Za tydzień  „taca inwestycyjna” przeznaczona na spłatę kosztów nowego prezbiterium. 
 7. Panów ze Wspólnoty Św. Józefa i chętnych mężczyzn zapraszamy we wtorek na Msze św. o godz. 18.00 a potem na spotkanie w salce na plebanii.
 8. Spotkanie dla rodziców dzieci do przygotowujących się do pierwszej Komunii św. odbędzie się w środę o godz. 19.00. Obecność rodziców obowiązkowa.
 9. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej – Gościa Niedzielnego i Niedzieli oraz naszej  parafialnej gazetki Miłosierdzie. Prasę można nabyć przy wyjściu z kościoła.
 10. Organizujemy wyjazd autokarem na Misterium Męki Pańskiej do Górki Klasztornej w sobotę 4 kwietnia. Koszt z obiadem ok.160 zł. Informacje i zapisy w zakrystii i w biurze parafialnym.
 11. Organizujemy również wyjazd na beatyfikację Prymasa Tysiąclecia kard. Stefana Wyszyńskiego w niedzielę 7 czerwca. Przewidywany koszt to ok. 120 zł. Ze względu na zdobycie kart wstępu osoby zainteresowane prosimy o zapisywanie się w zakrystii lub w biurze parafialnym do 1 marca.
 12. Zbieramy różańce dla Ukrainy. Kto miałby różaniec, który mógłby przekazać mieszkańcom Ukrainy może to uczynić w zakrystii lub w biurze parafialnym w godzinach urzędowania. Bóg zapłać!
 13. Prezydent Miasta przypomina, że do 24 lutego br. mieszkańcy Gdyni mogą składać projekty dzielnicowe w Budżecie Obywatelskim 2020 oraz zapisywać się na warsztaty projektów miejskich. Bliższe informacje na plakacie.
 14. W  minionym tygodniu odeszli do wieczności nasi  Parafianie: śp. Helena Marciniak l. 95 z ul. Herberta i śp. Jan Bohdanowicz l. 92 z ul. Herberta. Ich i wszystkich naszych zmarłych polećmy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek …
 15. Wszystkim życzymy radosnej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże!

Dodaj komentarz