Interactive Coloring

drag iconDrag any color from the left toolbar to an area or text in the page. A blue outline will indicate a droppable element.

drag iconOn mobile, wait a tiny bit until you drag the color drop.

Ogłoszenia Duszpasterskie 08.05.2022

 1. Od dnia dzisiejszego czyli od Niedzieli Dobrego Pasterza  rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania do służby Bożej w Kościele. Zachęcamy i prosimy o modlitwę w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych z naszej parafii. 
 1. Nabożeństwa majowe codziennie  o godz.17.30 w piątek wyjątkowo o godz. 18.30. Naszą postawą i modlitewnym uczestnictwem w tych nabożeństwach dajmy wyraz miłości do Matki Bożej. 
 1. Spotkanie dla rodziców dzieci z klas III przed I-komunią odbędzie się w poniedziałek o godz. 19.00 w kościele. 
 1. Wspólnotę Mężczyzn św. Józefa i wszystkich chętnych Panów zapraszamy we wtorek na Mszę św. na godz. 18.00 i później na spotkanie w salce na plebanii.
 1. W środę Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy  po Mszy św. o godz. 8.30 i w ramach nabożeństwa majowego.
 1. W czwartek o godz. 16.30  modlitwa dziękczynna  za dar intronizacji  z prośbą o jej dobre owoce.
 1. W piątek tj. 13 maja  przypada  dzień czuwania fatimskiego. W programie uroczysta Msza św. o godz. 19.00 (nie będzie Mszy św. o godz. 18.00), o godz. 20.00 Różaniec Fatimski a o godz. 20.30 procesja z Figurą Pani Fatimskiej wokół kościoła i Apel Jasnogórski.  Na nabożeństwo przynieśmy ze sobą świece. Nabożeństwo majowe w tym dniu o godz. 18.30.
 1. W piątek, ze względu na nabożeństwo fatimskie  biuro parafialne będzie wyjątkowo czynne tylko rano w godz. od 9.00-10.00.
 1. W sobotę dzieci z klas III na Mszy św. o godz. 11.00 przystąpią do I-komunii św. 
 2. Spowiedź dla tych dzieci i Ich rodzin w piątek o godz. 16.30.
 1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:
 • w poniedziałek – uroczystość św. Stanisława Biskupa i męczennika, głównego patrona Polski;
 • w sobotę -święto św. Macieja, apostoła.
 1. W przyszłą niedzielę, 15 maja będziemy przeżywać odpust naszej archidiecezji – uroczystości ku czci świętego Wojciecha. W imieniu Arcybiskupa Tadeusza Wojdy serdecznie zapraszamy na Mszę Świętą sprawowaną na wzgórzu w Gdańsku-Świętym Wojciechu o godzinie 12.00. Po Mszy Świętej proboszcz z parafianami zapraszają na pyszną grochówkę. Zachęcamy również do udziału w pieszej pielgrzymce z relikwiami Świętego, która wyruszy o godzinie 9.00 z bazyliki Mariackiej. Młodzież zapraszamy do wspólnej wędrówki o godzinie 9.30 (wyjście z kościoła pw. św. Ignacego – Gdańsk-Stare Szkoty). 
 1. W następną niedzielę taca inwestycyjna będzie przeznaczona na pozostałe stacje drogi krzyżowej z mozaiki włoskiej do naszej świątyni. Za zrozumienie i wszelkie ofiary już dziś dziękujemy.
 1. Przy wyjściu z kościoła można nabyć aktualną prasę katolicką: Gościa Niedzielnego, Niedzielę i naszą parafialną gazetkę Miłosierdzie, a w niej m.in. konkurs pt. „Szlakiem pomorskich kapliczek”. Zachęcamy do lektury.
 1. Wszystkim życzymy  radosnej niedzieli i pełnego Bożej łaski, dobrego tygodnia.  Szczęść Boże!