Interactive Coloring

drag iconDrag any color from the left toolbar to an area or text in the page. A blue outline will indicate a droppable element.

drag iconOn mobile, wait a tiny bit until you drag the color drop.

Ogłoszenia Duszpasterskie 09.06.2019

 1. W dniu dzisiejszym przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Kończy się okres wielkanocny. Jutro drugi dzień Zielonych Świąt – Święto NMP Matki Kościoła.
 2. Nabożeństwa czerwcowe codziennie  o godz.17.30 a w czwartek z racji Dnia Fatimskiego o godz. 18.30.  Serdecznie zapraszamy.
 3. Młodzież klas VIII  przygotowującą się do  przyjęcia sakramentu bierzmowania w 2020 roku zapraszamy na spotkanie w poniedziałek na godz. 19.00 do kościoła.
 4. Młodzież przygotowująca się do Europejskiego Spotkania Młodych, a także wszystkich chętnych zapraszamy  w najbliższy poniedziałek o godzinie 19:00 w naszym kościele.
 5. Wspólnotę Mężczyzn  św. Józefa i wszystkich chętnych panów zapraszamy   we wtorek na Mszę św. o godz. 18.00 i później na spotkanie w salce na plebanii.
 6. W środę Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy  po Mszy św. o godz. 8.30 i w ramach nabożeństwa czerwcowego.
 7. W czwartek o godz. 16.30 modlitwa dziękczynna za dar Intronizacji z prośbą o jej dobre owoce.
 8. W czwartek tj. 13 czerwca  przypada kolejny dzień czuwania fatimskiego. W programie uroczysta Msza św. o godz. 19.00 (nie będzie Mszy św. o godz. 18.00), o godz. 20.00 Różaniec Fatimski a o godz. 20.30 procesja z Figurą Pani Fatimskiej wokół kościoła i Apel Jasnogórski.  Na nabożeństwo przynieśmy ze sobą świece.
 9. W piątek po Mszy św. wieczornej Godzinki o Bożym Miłosierdziu  i adoracja do godziny 19.30.
 10. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym przypadają:
  • w poniedziałek: święto NMP Matki Kościoła;
  • we wtorek: wspomnienie św. Barnaby, apostoła;
  • w środę wspomnienie bł. męczenników gdańskich
  • w czwartek:  święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana;
  • w piątek: wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika;
  • w niedziele za tydzień: uroczystość Trójcy Przenajświętszej.
 11. Osoby przygotowujące ołtarze na Boże Ciało oraz wszystkich niosących chorągwie, sztandary, figurki, baldachim  w procesji i osoby pragnące pomóc przy organizacji i przebiegu procesji a także przedstawicieli wszystkich wspólnot naszej parafii zapraszamy w czwartek na godz. 18. 00 (przed Mszą św.) do salki na plebanii na spotkanie organizacyjne.
 12. Wspólnotę biblijno-modlitewną „Marana tha” zapraszamy na spotkanie w czwartek po Mszy św. wieczornej, do salki na plebanii.
 13. Nasz Parafianin Damian Trzebiatowski przyjmie Święcenia Diakonatu w sobotę 22 czerwca br . o godz. 10.00 w kościele pw. św. Antoniego Padewskiego w Redzie. Prosimy o modlitwę w intencji przyszłych diakonów. Organizujemy wyjazd autokarem na tę uroczystość. Chętni, którzy chcieliby wziąć udział w tej uroczystości proszeni są o zapisanie się w zakrystii po Mszy św. lub w kancelarii parafialnej.
 14. Przypominamy, ze ks. Proboszcz organizuje pielgrzymkę na Maltę w terminie 21-28 lipca br. i do Gruzji w terminie 19-26 października br. Informacje i zapisy w zakrystii lub w biurze parafialnym.
 15. Spotkanie dla rodziców i dzieci wyjeżdżających na kolonię letnią organizowaną przez naszą parafię odbędzie się 12 czerwca, w środę o godzinie 19:30 w kościele św. Rodziny w Gdyni, przy ul Kołłątaja 40 (wejście od ul. Morskiej – przy sklepie JYSK). Na spotkaniu zostaną podane ważne informacje dotyczące wyjazdu, a także będzie okazja do tego by dzieci i młodzież przeszły pierwszą integrację. Serdecznie zapraszamy.
 16. W następną niedzielę zbiórka do puszek na Gdańskie Seminarium Duchowne. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!
 17. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Gościa Niedzielnego, Niedzieli i naszej parafialnej gazetki Miłosierdzie.  Prasę można nabyć przy wyjściu z kościoła.
 18. W minionym tygodniu odeszli do wieczności nasi Parafianie: śp. Dioniza Kukieła l. 81 z ul. Legionów i śp. Rajmund Cyrson l. 76 z ul. Korczaka. Ich  i wszystkich naszych zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek …
 19. Wszystkim życzymy radosnej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże!

Dodaj komentarz