Ogłoszenia Duszpasterskie 10.04.2022

1. Dzisiejszą Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień, w którym będziemy przeżywać Tajemnicę Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa. Pragniemy podziękować Kołu Misyjnemu, za przygotowali palemek na dzisiejszą uroczystość Ofiary za palemki tradycyjnie przeznaczone są na cele misyjne.
  1. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dziś o godz.17.15. Serdecznie zapraszamy.
  1. Koronka do Bożego Miłosierdzia przy wystawionym Najświętszym Sakramencie od jutra codziennie o godz. 15.00 a od piątku połączona z Nowenną przed Uroczystością Bożego Miłosierdzia.
  1. Okazja do spowiedzi przed świętami w poniedziałek, wtorek i środę w czasie porannych Mszy świętych  i po południu od  godz.  17.00-18.30. W Wielki Czwartek z racji święta kapłańskiego spowiedzi nie będzie. Natomiast w Wielki Piątek spowiedź przez cały dzień od godz. 7.00 – 18.30 i od  godz.21.00- 23.00, w Wielką Sobotę od godz. 7.00-10.00. W Święta spowiedzi nie będzie. Prosimy- nie odkładajmy spowiedzi na ostatnią chwilę.
  1. Ceremonie Liturgiczne w Wielki Czwartek, Wielki Piątek  o godz.19.00 a w Wielką Sobotę o godz. 20.00. Na liturgię w Wielką Sobotę przynosimy ze sobą świece lub paschaliki.
  1. W Wielki Czwartek Adoracja w Ciemnicy po Mszy Wieczerzy Pańskiej do północy, w Wielki Piątek od godz.7.00 do północy, a w Wielką Sobotę od godz. 7.00 do godz. 19.30. Szczegółowy Program Adoracja wywieszony jest w gablocie i na stronie internetowej parafii, a także znajduje się w najnowszym numerze Miłosierdzia.
  1. W Wielki Czwartek i Wielki Piątek o godz. 23.00 śpiewamy Gorzkie Żale.
  1. W Wielki Piątek zapraszamy o godz. 15.00 na Nowennę przed Uroczystością Bożego Miłosierdzia, Koronkę  i Drogę Krzyżową.
  1. Nowenna w Wielką Sobotę, w I i II Dzień Świąt Wielkanocnych oraz przez oktawę wielkanocną codziennie o godz. 15.00.
  1. Przypominamy, że w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, tzn. jeden posiłek do syta i dwa posiłki lekkie.
  1. W Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę biuro parafialne będzie nieczynne.
  1. Poświęcenie pokarmów w Wielką Sobotę od godz. 10.00 – 16.00 co pół godziny.
  1. W Niedzielę Rezurekcja o godz. 6.00 z procesją wokół kościoła. Przygotujmy sztandary i chorągwie. Pozostałe Msze św. według niedzielnego porządku łącznie ze Mszą św. o godz. 8.30. W II Dzień Świąt Wielkanocnych Msze św. według niedzielnego porządku.
  1. Ofiary składane przy adoracji krzyża przeznaczone są na utrzymanie Bazyliki Grobu Bożego w Jerozolimie oraz innych miejsc świętych w Ziemi świętej.
  1. Uroczystości odpustowe w naszej parafii odbędą się w Niedzielę Bożego Miłosierdzia tj. 24.04.br. Uroczysta Suma odpustowa zostanie odprawiona o godz. 13.00 a po niej Koronka do Bożego Miłosierdzia i procesja wokół kościoła. O godz. 15.00 Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Po Mszy św. ok. godz. 14.30 zapraszamy Parafian na  „minifestyn” odpustowy, przy muzyce i zabawie. Już dziś zwracamy się o pomoc w jego organizacji i upieczenie ciast na to nasze  parafialne święto.
  1. Spotkanie dla wszystkich, którzy chcieliby pomóc przy organizacji odpustu i festynu we wtorek o godz. 17.00  w salce na plebanii.
  1. Spotkanie dla rodziców dzieci I-komunijnych we wtorek o godz. 19.00 w kościele.
  1. Braci ze Wspólnoty Mężczyzn św. Józefa i chętnych Panów zapraszamy na spotkanie we wtorek po wieczornej Mszy  św. do salki na plebanii.
  1. Przy wyjściu z kościoła możemy nabyć paschaliki – symbol Zmartwychwstałego Chrystusa, które przynieśmy ze sobą w Wielką Sobotę  na liturgię o godz. 20.00, potem postawimy je na stole w czasie śniadania wielkanocnego a następnie możemy zanieść je i postawić na grobie naszych najbliższych.
  1. Dziękujemy, także za wszelkie dary przyniesione na święta dla najbardziej potrzebujących, które Parafialny Zespół Caritas przekaże tym osobom. Bóg zapłać!
  1. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej – Gościa Niedzielnego i Niedzieli oraz naszej  parafialnej gazetki Miłosierdzie. Prasę można nabyć przy wyjściu z kościoła.
  1. Wam Drodzy Parafianie i Mili Goście życzymy owocnego przeżycia tego najważniejszego w ciągu całego roku –Wielkiego Tygodnia. Szczęść Boże!