Ogłoszenia Duszpasterskie 10.09.2023

1. W środę przypada kolejny dzień czuwania fatimskiego. W  programie uroczysta Msza św. o godz. 19.00 (nie będzie Mszy św. o godz. 18.00) po Mszy św. ok. godz. 20.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Różaniec Fatimski a o godz. 20.30 Apel Jasnogórski i procesja wokół kościoła z figurą Pani Fatimskiej. Na procesje przynieśmy ze sobą świece. Serdecznie zapraszamy.
  • w środę: wspomnienie św. Jana Chryzostoma, bpa i doktora Kościoła;
  • w czwartek: święto Podwyższenia Krzyża św.;
  • w piątek: wspomnienie NMP Bolesnej;
  • w sobotę: wspomnienie świętych męczenników Korneliusz i Cypriana.
  1. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy  po Mszy św. o godz. 7.30 i 20.00 w ramach Różańca Fatimskiego.
  1.  W piątek po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu, Godzinki o Bożym Miłosierdziu, Koronka i adoracja do godz. 19.30.
  1. Kandydatów do bierzmowania i ich rodziców zapraszamy dzisiaj na Mszę św. o godz. 18.00 a po Eucharystii  na spotkanie w kościele.
  1. Przypominamy, że w tym tygodniu rozpoczyna się  już katecheza sakramentalna dla dzieci z klas III przygotowujących się do I Komunii św.  i  dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania. Katechezy odbywają się  w salce na plebanii.
  1. Dzieci z Szkoły Podstawowej nr 34 mają katechezy w następującym porządku:
  • klasy III a – w środę o godz. 16.00
  • klasa III b – we wtorek o godz. 16.00
  • klasa III c – w poniedziałek o godz. 16.00

Dzieci ze szkoły Podstawowej nr 53 i innych szkół – do wyboru.

1. Katecheza dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania będzie we wtorki   o godz. 19.00.
  2. Osoby wyjeżdżające w poniedziałek na  pielgrzymkę informujemy, że wyjazd nastąpi o godz. 06.30 z przystanku przy plebanii.

10. Kierując się dobrem nauczania religii w szkołach oraz względami prawnymi, w 2010 roku na terenie Archidiecezji Gdańskiej został wprowadzony tzw. Indeks Katechizacji. To wewnętrzny dokument kościelny potwierdzający uczestnictwo w lekcjach religii oraz życiu parafialnym. Każdy uczeń szkoły podstawowej i średniej powinien posiadać Indeks i okazywać go w ramach katechezy sakramentalnej, w biurze parafialnym i podczas wizyty duszpasterskiej. Indeks Katechizacji można otrzymać w biurze parafialnym Szczegółowych informacji udzielają nauczyciele religii.

11. Spotkanie dla ministrantów i chłopców, którzy chcą zostać ministrantami w sobotę o godz. 11.00 w kościele.

12. Pierwsza powakacyjna próba dla scholi dziecięcej odbędzie się w sobotę o godz. 10.30 w salce w kościele. Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci, które chcą śpiewać dla Pana Boga.

13.W najbliższy czwartek wyjątkowo biuro parafialne będzie nieczynne.

14. Poszukujemy osobę chętną do pracy w kuchni na plebani. Jeśli ktoś mógłby nam pomóc albo znał taką osobę to prosimy o kontakt z księdzem proboszczem.

15. W następną niedzielę taca inwestycyjna przeznaczona będzie na remont plebanii.

16.Zachęcamy do czytania prasę katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli i naszej parafialnej gazetki Miłosierdzie. Prasę można nabyć przy wyjściu z kościoła.

17.W minionym tygodniu odszedł do wieczności nasz Parafianin: śp. Franciszek Gwizdała l. 72 z ul. Cylkowskiego. Jego i wszystkich naszych zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek …

18. Wszystkim życzymy radosnej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże!