Interactive Coloring

drag iconDrag any color from the left toolbar to an area or text in the page. A blue outline will indicate a droppable element.

drag iconOn mobile, wait a tiny bit until you drag the color drop.

Ogłoszenia Duszpasterskie 11.02.2024

 1. W dniu dzisiejszym przypada XXXII Światowy Dzień Chorego związany ze wspomnieniem NMP z Lourdes.  Msza św. w intencji chorych i starszych naszych Parafian z udzieleniem  sakramentu chorych zostanie/ została odprawiona o godz. 10.00. 
 1. Od środy rozpoczynamy Okres Wielkiego Postu. Msze św. w Środę Popielcową z obrzędem posypania głów popiołem zostaną odprawione według następującego porządku: o godz. 7.00, 9.00 a po południu o godz.17.00 dla dzieci, o godz. 18.00 i 19.00 (z udziałem młodzieży). Przypominamy, że w tym dniu obowiązuje post ścisły. 
 1. W niedziele nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 17.15. Kazania będzie głosił Ks. Marcin Blok z parafii św. Kingi  w Kowalach. Serdecznie zapraszamy. 
 1. Droga Krzyżowa dla dorosłych i młodzieży w piątek o godz. 8.00 i 18.30 a dla dzieci o godz.16.30.
 1. Po feriach od poniedziałku rozpoczynamy katechezę sakramentalną dla dzieci przygotowujących się do I-komunii św. oraz dla młodzieży przed bierzmowaniem weług dotychczasowego planu
 1. Chłopców, którzy chcieli by zostać ministrantami zapraszamy w sobotę o godz. 12.00 na spotkanie w kościele.
 1. Młodzież klas VIII, która w roku 2025 będzie chciała przyjąć sakrament bierzmowania zapraszamy na pierwsze spotkanie w następny poniedziałek tj. 19.02.br o godz. 18.40 w kościele.
 1. Już dziś zapraszamy także wszystkich do udziału w Rekolekcjach Wielkopostnych, które będziemy przeżywali w naszej parafii w trzecim tygodniu Wielkiego Postu, od 03 -06 marca  tj. od niedzieli do środy włącznie. Poprowadzi je Ks. Rafał Masztalerz z diecezji świdnickiej. 
 1. Informujemy, że w minioną niedzielę zebraliśmy  na ogrzewanie kościoła 1970 zł i 10 euro.  Bóg zapłać!
 2. Za tydzien taca inwestycyjna przeznaczona będzie na przebudowę Domu Parafialnego. 
 1. Zachęcamy do udziału w pielgrzymce samolotowo-autokarową do Grecji  w terminie od 08-16.04. kwietnia br. Program jest wywieszony w gablotce, na stronie internetowej parafii . Zapisy z uiszczeniem wpisowego w wysokosci 2000 zl do 20 lutego u ks. Proboszcza.
 2. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej – Gościa Niedzielnego,  Niedzieli oraz naszej  parafialnej gazetki Miłosierdzie. Prasę można nabyć przy wyjściu z kościoła.
 1. W minionym tygodniu odeszli do wieczności nasi Parafianie: śp. Marianna Jadwiga Gardulska l.92 z ul. Powstania Wielkopolskiego, śp. Jarosław Lubner l. 59 z ul. Powstania Wielkopolskiego, śp. Kazimierz Synak l.70 z ul. Powstania Wielkopolskiego i śp. Józefina Podiak l. 84 z ul. Stoczniowców. Ich i wszystkich naszych zmarłych polećmy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…
 2. Wszystkim życzymy radosnej niedzieli, spokojnego tygodnia i dobrego rozpoczęcia tegorocznego Wielkiego Postu. Szczęść Boże!