Interactive Coloring

drag iconDrag any color from the left toolbar to an area or text in the page. A blue outline will indicate a droppable element.

drag iconOn mobile, wait a tiny bit until you drag the color drop.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 11.09.2022

 1. W dniu dzisiejszym gościem naszej Wspólnoty Parafialnej jest Pan Zbigniew Branach, któremu dziękujemy za  świadectwo o zamachach na Papieża Jana Pawła II i ks. Jerzego Popiełuszkę.
 1. We wtorek przypada kolejny dzień czuwania fatimskiego. W  programie uroczysta Msza św. o godz. 19.00 (nie będzie Mszy św. o godz. 18.00) po Mszy św. ok. godz. 20.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Różaniec Fatimski a o godz. 20.30 Apel Jasnogórski i procesja wokół kościoła z figurą Pani Fatimskiej. Na procesje przynieśmy ze sobą świece. Serdecznie zapraszamy.
 1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym przypadają:
 • we wtorek: wspomnienie św. Jana Chryzostoma, bpa i doktora Kościoła; 
 • w środę: święto Podwyższenia Krzyża św.;
 • w czwartek: wspomnienie NMP Bolesnej;
 • w piątek: wspomnienie świętych męczenników Korneliusz i Cypriana. 
 1. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy  po Mszy św. o godz. 8.30 i 18.00.
 1. Zgodnie z zaleceniami Ks. abpa Tadeusza Wojdy w środę 14.września br. adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy od godz. 7.30-8.30  i po południu  od godz. 16.30- 18.00 w intencji Ukrainy oraz o  nawrócenie i opamiętanie Rosji.
 1. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy od godz. 7.30-8.30  a popołudniu o godz. 16.30  modlitwa dziękczynna  za dar Intronizacji NSPJ z prośbą o jej dobre owoce.
 1. Wspólnotę biblijno-modlitewną Marana tha zapraszamy w czwartek na Mszę św. o godz. 18.00 i na  spotkanie po Mszy św. ok.  godz. 19.00 do salki na plebanii.
 1.  W piątek po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu, Godzinki o Bożym Miłosierdziu, Koronka i adoracja do godz. 20.00.
 1.   Organizujemy pielgrzymkę autokarową do Częstochowy, Płocka,  do sanktuarium MB Ostrobramskiej w Skarżysku Kamiennej, do Świętego Krzyża, Kałkowa-Godowa, Warszawy  i Sierpca w terminie 21-23 września br. Koszt ok. 500 zł. Informacje i zapisy u Ks. Proboszcza.
 1. Przypominamy, że ze względu na to, że w parafii pozostało tylko dwóch kapłanów spowiedź będzie w dni powszednie 15 minut przed Mszą św. W miarę możliwości będziemy starali się spowiadać także w trakcie Mszy św. W niedzielę i święta spowiedź będzie w trakcie Mszy św. 
 1. Informujemy, że w minioną niedzielę zebraliśmy na Gdańskie Seminarium Duchowne  987,35 zł. Za wszelkie ofiary serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać!
 1. W następną niedzielę taca inwestycyjna przeznaczona będzie na olej opałowy do ogrzewania naszego kościoła.
 1. Zachęcamy do czytania prasę katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli i naszej parafialnej gazetki Miłosierdzie. Prasę można nabyć przy wyjściu z kościoła.
 1. Wszystkim życzymy radosnej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże!