Interactive Coloring

drag iconDrag any color from the left toolbar to an area or text in the page. A blue outline will indicate a droppable element.

drag iconOn mobile, wait a tiny bit until you drag the color drop.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 12.06.2022

 1. W dniu dzisiejszym przeżywamy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.
 1. Nabożeństwa czerwcowe przez cały miesiąc o godz. 17.30. Jutro z racji czuwania fatimskiego czerwcowe o godz. 18.30.W oktawie Bożego Ciała procesja wokół kościoła w ramach nabożeństwa.
 1. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy w ramach nabożeństwa czerwcowego.
 1. W najbliższy czwartek 16 czerwca będziemy przeżywać Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. w tym dniu o godz. 7.00, 8.30, 10.00, ok. 12.00 po procesji  i o godz. 18.00. Po Mszy św. o godz. 10.00 wyruszy procesja ulicami: Kopernika – Redłowską – Cylkowskiego – Powstania Wielkopolskiego – Herberta – Bohaterów Starówki Warszawskiej – Redłowską – Kopernika. Ołtarze będą usytuowane w tradycyjnych miejscach: I – na ul. Powstania Wielkopolskiego, II – na rogu ul. Herberta i Powstania Wielkopolskiego, III- na ul. Bohaterów Starówki Warszawskiej , IV – na ul. Kopernika przy kościele. Zachęcamy do udziału w procesji, która jest szczególną możliwością do modlitwy i publicznego wyznania swojej wiary.
 1. Tak jak w latach poprzednich wszyscy poczujmy się odpowiedzialni  za przygotowanie ołtarzy, dekoracji, kwiatów i wystroju trasy procesji dla Jezusa Eucharystycznego, który wyjdzie na ulice naszej dzielnicy. W czasie Mszy św. i procesji towarzyszyć nam będzie  orkiestra  dęta pod dyrekcją Kapelmistrza p. Kazimierza Czarneckiego. Na procesję zabierzmy ze sobą śpiewniki. 
 2. Zwracamy się z serdeczną prośbą do wszystkich o pomoc przy budowaniu ołtarzy i o przystrojenie okien na trasie procesji. Niech udekorowanie okna choćby najmniejszym symbolem religijnym, będzie przyznaniem się do Chrystusa, który mówił: „Kto się do Mnie przyzna przed ludźmi, do tego ja przyznam się, przed Ojcem niebieskim”.
 1. Emblematy do dekoracji okien na Boże Ciało można zakupić przy wyjściu z kościoła. 
 1. Dzieci I-komunijne i rocznicowe, oraz pozostałe  dzieci i te młodsze i starsze zapraszamy na próbę niesienia poduszek, sypania kwiatków we wtorek i środę o godz. 17.15. przed kościołem. Bardzo prosimy,  aby wszystkie dzieci, które przystąpiły w tym roku do I-komunii św. i rocznicowe wzięły udział w czwartek we Mszy św. o godz. 10.00 i w procesji w swoich strojach komunijnych. Zwracamy się z prośbą do rodziców o pomoc w tej kwestii.
 1. Kierujemy też serdeczną prośbę o przyniesienie z działek i ogródków kwiatów do sypania na Boże Ciało. Kwiaty (płatki) można składać do środy lub w czwartek rano w kruchcie kościoła do przygotowanych koszy.
 1. Spowiedź przed Uroczystością Boże Ciała w środę od godz. 17.30 – 18.30. Uczyńmy wszystko, by w tym dniu przyjąć Chrystusa Eucharystycznego do swego serca.
 1. W poniedziałek tj. 13 czerwca  przypada kolejny dzień czuwania fatimskiego. Uroczysta Msza św. o godz. 19.00 nie będzie Mszy św. o godz. 18.00., po Mszy św. ok. godz. 20.00 Wystawienie Najświętszego Sakramentu i Różaniec Fatimski a o godz. 20.30 procesji wokół kościoła z figurą Pani Fatimskiej Apel Jasnogórski. Na nabożeństwo przynieśmy ze sobą świece. Serdecznie zapraszamy. Nabożeństwo 

poprowadzi Ks. Jan Wójcik z Rohatynia na Ukrainie. Ofiary złożone w tym dniu na tacę będą przeznaczone na pomoc Ukrainie. Ks. Jan zabierz także dary, które możemy składać jeszcze w dniu jutrzejszym, przy ołtarzu św. Józefa. 

 1. Biuro parafialne w poniedziałek będzie wyjątkowe czynne w godzinach porannych od 9.00 – 10.00. Za utrudnienia przepraszamy.
 1. W piątek po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu, Godzinki o Bożym Miłosierdziu, Koronka i adoracja do godz. 19.30. 
 1.  W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:
 • w poniedziałek – wspomnienie Św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora kościoła;
 • we wtorek wspomnienie Bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika;
 • w piątek – wspomnienie Św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika.
 1. Informujemy, że decyzją Ks. Arcybiskupa Tadeusza Wojdy, Metropolity Gdańskiego Ksiądz Paweł Jakimcio z dniem 25 sierpnia  zostaje przeniesiony do parafii NMP Wniebowziętej- Gwiazdy Morza w Sopocie. W miejsce Ks. Pawła przyjdzie do nas Ks. Marian Kożyczkowski,  z tejże parafii. Już dzisiaj dziękujemy Ks. Pawłowi za 4 lata posługiwania w naszej parafii i serdecznie witamy Ks. Mariana. 
 1.  Informujemy, że w miniona niedzielę zebraliśmy  na Gdańskie Seminarium Duchowne 1066,62 zł. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać! 
 1. W następną niedzielę taca inwestycyjna przeznaczona będzie na prace remontowe w górnej części kościoła, w okolicach metalowego krzyża, gdzie popękał tynk. Trzeba go zbić, wysuszyć zlasowaną cegłę, zabezpieczyć na przyszłość i wytynkować. Są to bardzo trudne  prace i prowadzone na wysokościach. Poszukujemy jeszcze właściwej technologii do rozwiązania tego problemu. Za zrozumienie serdecznie dziękuję.
 1. Przy wyjściu z kościoła można nabyć aktualną prasę katolicką: Gościa  Niedzielnego, Niedzielę i naszą parafialną gazetkę Miłosierdzie. Zachęcamy do lektury.
 1. Życzymy Wszystkim dobrej niedzieli i radosnego, błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże!